Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

Фірми-виробники представляють величезний асортимент механізмів для шиття. Знання їх відмітних ознак і функціональних особливостей допоможе правильно підібрати машинку для конкретних цілей і завдань.

Види швейних машин за типом управління

Зміст статті

 • Види швейних машин за типом управління
  • Механічні
  • Електро-механічні
  • Комп’ютеризовані
 • Інші параметри класифікації
  • По типу плетива ниток
  • За кількістю голок
  • По швидкості роботи
  • За ступенем автоматизації
 • За призначенням
  • Швейні
  • Оверлок
  • В’язальні
  • Вишивальні

Всього існує три типи управління машинкою для шиття. Далі докладніше про кожному.

Механічні

Практично всі застарілі моделі машинок можна віднести до механічних. Однак, на таких пристроях теж виготовляють якісні і модні речі. Вони працюють завдяки ручному або ножному впливу на елементи механізму. Такі моделі шиють тільки пряму строчку, що істотно обмежує їх функціонал. Крім того, вони вимагають частої зміни параметрів налаштування під певну структуру тканини.

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

ДОВІДКА! Яскравими представниками машинок ручного типу управління вважаються моделі «Подольск», «Зінгер» і «Чайка».

Електро-механічні

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

Ці моделі є сучасними і найбільш затребуваними механізмами, які працюють від натискання на педаль електроприводу. Машинки здатні виконувати різні функції, включаючи пришивання гудзиків. Різноманітність швів порадує кравців різних кваліфікаційних рівнів. До найбільш продаваним брендам можна віднести пристрої наступних фірм: Bernina, Juki, Janome та інші. Якісну машинку такого типу у бюджетній ціновій категорії можна придбати від 6 т. рублів.

Комп’ютеризовані

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

До цієї категорії ставляться більш дорогі машинки, і часто вони відлякують потенційних покупців своєю ціною (від 20 т. рублів). Однак, вони мають незаперечні переваги:

 • Високий рівень якості та надійності складання.
 • Управління здійснюється з допомогою програмного забезпечення. Кожна модель оснащена мініатюрним комп’ютером і має зручний екран.
 • Простота роботи. Досить вибрати потрібну функцію на панелі управління.
 • Різноманіття видів строчок більше ста видів).
 • Ризик зробити помилку мінімальний, оскільки програма дає рекомендації по пошиву та вибору налаштувань.
 • Човник у більшості моделей розташований горизонтально, що забезпечує безшумну і зручну роботу.
 • Наявність функції вишивання.

Інші параметри класифікації

Крім різного типу управління,звичайно, швейні машини мають і інші відмітні особливості.

По типу плетива ниток

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

Машинка повинна бути універсальною і працювати з різними видами тканин. Тому стібок повинен підходити під використовується в процесі шиття матеріал. В іншому випадку нитки можуть легко порватися і машинка зупиниться. За типом переплетення ниток механізми бувають наступних видів:

 • Човникові. Вони працюють човниковими стібками. За статистикою до 76% всіх робіт здійснюється саме на цих пристроях.
 • Ланцюгові. На ланцюговому переплетенні ниток виконується відповідно до 24% робіт.

За кількістю голок

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

За кількістю голок виділяють наступні види пристроїв: з однією, двома, трьома голками або багатокутні. Основним параметром голок є їх вістря. Найбільш поширеною є загострена форма. Вона з легкістю підхоплює більшість матеріалів. Округлений кінчик використовують для трикотажних та в’язаних полотен. Така голочка розсовує волокна, а не впивається в них. Також у продажу можна зустріти голки для таких матеріалів, як джинс, шкіра, мікрофібра, оксамит і стрейч.

По швидкості роботи

Швидкість роботи є регульованим параметром. У простих моделях нею можна керувати силою натискання на педаль. Є моделі, де швидкість роботи виставляється шляхом натискання на спеціальну кнопку. У професійних машинках, і при роботі на них майстрів з досвідом, швидкість сягає до 1300 стібків в хвилину. У звичайних випадках достатньо швидкості близько 800-850 стібків в хвилину.

За ступенем автоматизації

За даним критерієм машинки можуть бути як повністю автоматизованими, так і не автоматизованими. Також бувають автомати і напівавтомати. Вибір машинки залежить від особистих побажань майстра і ступеня зручності в роботі. Тому перед покупкою рекомендується протестувати той чи інший вид машин в магазині.

За призначенням

Швейні машини здатні виконувати не тільки роль простого і зрозумілого зшивання деталей одягу, але і обметывать, вишивати.

Швейні

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

 

Звичайно, машинка для шиття є найбільш затребуваною і популярною серед майстрів швейної ремесла. Її основна функція — це шити пряму строчку. Саме на ній можна зробити більшість операцій. Це пристрій є основним. За наявності вільних фінансових ресурсів до неї докуповують допоміжні пристрої, такі як оверлок, распошивалка і багато інших.

Оверлок

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

Такий пристрій використовується для обметування краю виробу. Він може мати одну або дві голки. Більшість агрегатів мають 3-х і 4-х нитяну обметування. Мати таку машинку для будинку багато майстрині вважають необов’язковим, т. к. схожу операцію можуть зробити більшість сучасних швейних механізмів. Тим не менше за якістю вони суттєво поступаються оверлоку. При пошитті виробів на замовлення наявність такої машинки є обов’язковим.

УВАГА! Початківцям майстрам рекомендується придивитися до 3-х ниточному оверлоку. Вони більш прості і зручні налаштування.

В’язальні

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

Ці механізми призначені для в’язання високоякісних виробів. Це можуть бути шкарпетки, рукавиці, шарфи, шапки, светри і багато інших речей. Їх головна особливість в тому, що при в’язанні продукції значно скорочується час на їх виготовлення. Вона має безліч типів налаштувань і дозволяє вибрати відповідну в’язку і цікавий візерунок. Така машинка дозволити майструвати вироби у великих кількостях, розраховані на продаж.

Вишивальні

Види швейних машин: їх класифікація і відмінності з описами

До числа найбільш складною швейної техніки можна віднести вишивальні машинки. З їх допомогою можна змайструвати справжні шедеври вишивки. Вбудовані програми дозволяють як вишивати гладдю і хрестиком, так і виконувати більш складні техніки, такі як печворк та квілінг.

ВАЖЛИВО! З допомогою вишивальної машинки на тканину можна перенести навіть власну фотографію і змайструвати ефектну одяг або предмети інтер’єру.

Перед тим як відправитися в магазин за покупкою швейної машини необхідно чітко розуміти її подальше призначення. Правильно обраний механізм дозволить значно заощадити як грошові кошти, так і зберегти в подальшому нерви її власника.