Відмінність одноконтурного котла двоконтурного: чим відрізняються агрегати, основні критерії

Відмінність одноконтурного котла двоконтурного: чим відрізняються агрегати, основні критеріїПерш ніж збиратися купувати ту чи іншу різновид котла, слід ретельно обміркувати майбутній вибір. Для цього попередньо рекомендується розглянути всі можливі варіанти, тим самим проаналізувавши технічні характеристики і різні нюанси в експлуатації. Щоб полегшити всі пошукові дії, написана дана стаття.

Особливості одноконтурного котла

Зміст статті

  • Особливості одноконтурного котла
  • Особливості двоконтурного котла
  • Чим відрізняється одноконтурний котел від двоконтурного

Спираючись на назву моделі, можна зрозуміти, що мова буде йти про те опалювальному приладі, який діє за рахунок одного контуру теплоносія. Звичайно ж, якщо є бажання, то можна запросто приєднати додатковий апарат, що дозволяє проводити обмін тепла для нагрівання води. Що стосується самого принципу роботи, так це прості для розуміння дії. Для початку паливо надходить у топку, де відбувається підігрів за рахунок теплового носія. Він, у свою чергу, забезпечує циркуляцію безпосередньо всередині споруди. Такі маніпуляції виникають з-за різниці температур і здібностей призначеного для цього насоса.

Відмінність одноконтурного котла двоконтурного: чим відрізняються агрегати, основні критерії

ВАЖЛИВО! Представлений прилад дозволяє створювати різні системи для опалення. Вибір буде залежати від проводки, якою оснащене приміщення. Таким чином, можна сказати як про оптимальний витрата палива, так і про режим роботи. Дані переваги вказують не тільки на тривалий термін експлуатації та зручність у взаємодії з пристроєм, але і на простоту збірки конструкції.

Особливості двоконтурного котла

Мабуть, перше, що треба відзначити — наявність додаткового теплообмінника. Він потрібен для того, щоб підігрівати рідина, тим самим забезпечуючи себе гарячою водою. Проте варто пам’ятати, що дана модель являє з собою поділ на два різновиди за наявності теплового обмінника. Перший з них встановлюється з метою опалення приміщення. Але якщо виникає потреба у підігріванні холодної води, то деталь перекривається і відкривається подача безпосередньо рідини з низькою температурою. Безумовно, кожен раз описані маніпуляції проводити не викликає зручність. Саме тому існує інший варіант, при якому робота обмінників не залежить один від одного. Причому процес є максимально швидким, а тіло йде досить повільно. З плюсів також можна відзначити компактність і практичність винаходу.

Відмінність одноконтурного котла двоконтурного: чим відрізняються агрегати, основні критерії

ДОВІДКА! Таким чином, орієнтуючись на працездатність, зрозуміло визначення високій собівартості. Вона повністю відповідає якості.

Чим відрізняється одноконтурний котел від двоконтурного

На завершення варто зазначити всі моменти, спираючись на основні відмінності двох типів котлів.

Відмінність одноконтурного котла двоконтурного: чим відрізняються агрегати, основні критерії

  • Виходячи з самої назви, легко зрозуміти, що основна відмінність полягає в тому, що в одному один контур, в іншому — два, так як має додаткове джерело тепла. Крім цього, відмінності можна виявити на основі порівняння притаманних їм обов’язків і не тільки. Так, перший з них здатний виключно опалювати приміщення. Другий — до всього забезпечує будинок гарячою водою. Це пояснюється тим, що котел двома контурами є подвійним агрегатом.
  • Що стосується монтажу, так це підлоговий (тільки для одноконтурної моделі) і настінний (відповідно для іншого) види. Проте останній із представлених вважається найбільш зручним за рахунок можливості розміщення майже в будь-якому місці.
  • Ще одним важливим моментом є те, що двуконтурний можна пристосувати, наприклад як на кухні, так і в передпокої. Використовуючи інший вид агрегату, що таке зробити неможливо. Але, незважаючи на все, найбільш бюджетним варіантом буде придбання конструкції з одним контуром. За допомогою наявності другорядних деталей, відмінний від нього агрегат потребує високої грошовій сумі. Цей аспект слід розуміти, орієнтуючись на можливий бюджет.
  • Проаналізувавши наявну інформацію, ви зможете зробити правильний вибір і придбати потрібний агрегат.