Виготовлення паркету своїми руками: паркет своїми руками виготовлення, як зробити паркет своїми руками

Виготовлення паркету своїми руками: паркет своїми руками виготовлення, як зробити паркет своїми рукамиПаркет, як класичне підлогове покриття, має ряд безперечних переваг технічного, експлуатаційного і декоративного характеру. Це матеріал, що володіє, з одного боку, хорошою зносостійкістю і здатністю виконувати свої функції протягом тривалого періоду часу. З іншого — це виріб не втрачає привабливості і в даний час залишається кращим за дизайнерським міркувань. Застосування такого виду продукції обіцяє безпеку для здоров’я людей. Хороша технологічність дозволяє виготовляти паркет самостійно.

Як зробити паркет своїми руками: виготовлення

Зміст статті

  • Як зробити паркет своїми руками: виготовлення
    • Підбираємо матеріал
    • Процес виготовлення

Виготовлення якісного паркету вимагає ґрунтовної підготовки. Це стосується як вибору і придбання заготовок, так інструментів і техніки, використовуваних у процесі роботи.

Підбираємо матеріал

Паркет переважно виготовляти з твердих сортів деревини. З місцевих краще вибрати дуб, ясен, бук, клен, граб. Ні в якому разі не варто зупиняти свій вибір на березі, липі та інших подібних матеріалах. Обмеження пов’язані з їх м’якістю, і, відповідно, швидким зносом під час експлуатації.

Що стосується ступеня сушіння вихідного матеріалу, то існує два варіанти: природна сушка, досягає 8-9% вологості, є підходящою за технологічними параметрами. Природно, краще вибрати виріб машинної сушки, але вони не завжди доступні, так і набагато дорожче коштують.

Виготовлення паркету своїми руками: паркет своїми руками виготовлення, як зробити паркет своїми рукамиЩодо форми деревини, переважно вибирати планки з мінімальним запасом на шліфування. Якщо паркет передбачений в розмірах 500х75х20 мм, тоді планки може бути більше по товщині на 4-5 мм, по довжині — на 40-50 мм і зовсім трохи по ширині. Запас по довжині необхідний для того, щоб була можливість провести якісне торцювання, по товщині щоб була можливість вивести площину і добре відшліфувати виріб.

Що ж стосується основних інструментів, то всі роботи бажано проводити із застосуванням стаціонарної або закріпленої в стіл ручної циркулярної пили, пили торцювання, декількох видів шлифмашинок, а також якщо є можливість, фрезера для виконання з’єднувальних пазів.

Проблема полягає в тому, що якщо немає фрезера і умінь користуватися, доведеться виробляти паркет без замків, з прямими краями, просто вирівняні в процесі обробки. Але вартість фрезера не настільки велика, навчитися працювати з ним можна досить швидко. Це інструмент який може стати в нагоді надалі для виробництва інших виробів, починаючи від плінтуса і закінчуючи меблями. Природно, потрібні витратні матеріали, в тому числі додаткові диски для пив і фрези, якщо фрезером застосовується.

Процес виготовлення

  • Виготовлення паркету своїми руками: паркет своїми руками виготовлення, як зробити паркет своїми рукамиВ першу чергу необхідно відповідним чином підготувати вихідний матеріал. Можна придбати деревину, вже пройшла процес фугування, тобто, вирівнювання площини. Якщо ж ні, доведеться обробляти поверхню самостійно, користуючись ручним електричним фуганком або звичайними рубанками. Результат буде не таким вражаючим, але потім все можна виправити за допомогою орбітальних і вібраційних шліфувальних машинок.
  • Наступним завданням буде підготовка обладнання до виготовлення великої кількості абсолютно однакових виробів. Для цього на циркулярній і торцювання пилах треба встановити обмежувачі, які дозволять працювати швидко і ефективно. Залишиться тільки підставляти матеріали і використовувати інструмент в прискореному режимі.
  • Після того як все готово, необхідно приступити до шліфування. Процес здійснюється вручну тому, що спеціальне обладнання дуже дорого. Зазвичай достатньо застосування декількох видів шлифмашинок, щоб отримати хороший результат. Акуратна шліфування з постійною зміною розмірів штангенциркулем і набуті навички допоможуть зробити чудові вироби, які можна ефективно застосовувати в створенні високоякісних і довговічних красивих підлоги.
  • Виготовлення паркету своїми руками: паркет своїми руками виготовлення, як зробити паркет своїми руками