Вішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і креслення

Вішалка – один з небагатьох предметів меблів, який повинен бути присутнім в будь-якій будівлі. Лазня не є винятком. На неї можна повісити як верхню, так і звичайний одяг. Безумовно, при необхідності її можна замінити на шафу. Однак, він являє собою предмет розкоші, тому що він займає надто багато місця. Також його вартість вище в кілька разів.

Вішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і креслення

Вішалка для лазні

Зміст статті

 • Вішалка для лазні
  • Форма
 • Визначаємося з матеріалом
 • Розміри і креслення
  • Самостійна збірка вішалки — покрокова інструкція
 • Поради експертів

У звичайних будинках спостерігаються вішалки зі всіляких матеріалів: метал, дерево, рідше пластик і так далі. Але лазня — інше місце, тому вимоги істотно зростають. Не можна використовувати металеві вішалки або деталі, тому що вологість повітря завжди висока, навіть якщо говорити про передбаннику. Швидко відбудеться процес ржавіння, а на одязі почнуть з’являтися сліди рудого, злегка коричневого кольору. Їх буде важко відіпрати. Вішалка для лазні своїми руками — це цілком розумне рішення, головне розібратися з формою і розмірами.

Форма

На фото наведені варіанти, які можна виділити за формою.

Вішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і кресленняВішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і кресленняВішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і кресленняВішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і креслення

Визначаємося з матеріалом

Вибір матеріалу вкрай важливий, оскільки від нього значно залежатиме результат. Пластик — матеріал, який практично не використовується в лазнях. По-перше, причина особистої неприязні. Баня, по суті, являє собою чи не відпочинок на природі (при високій температурі), а бачити буденні речі в таких ситуаціях не дуже хочеться. По-друге, безпека. Зараз багато виробників прагнуть максимально заробити, тому використовують дешеві матеріали. Якщо ви натрапите на пластик низької якості, то швидше за все, цей матеріал почне виділяти токсичні речовини при нагріванні. По-третє, фізичні властивості. Вироби з нього не переносять високі температури, тому в парних і предбанниках швидко деформуються.

Але тоді постає цілком логічне запитання: на що звернути увагу, якщо не пластик, не метал не можна використовувати. Найбільш відповідний варіант — вішалки з деревини. Саме ними користувалися у Стародавній Русі. Практично все в лазні було тільки з деревини.

Дерево є природним і дешевим матеріалом, не боїться корозії. Головна перевага — різноманіття. Проблема вибору не має виникнути.

Вішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і креслення

Розміри і креслення

Головне завдання при створенні вішалки своїми руками — складання креслення. Тут якихось чітких вимог немає, проявіть фантазію! Якщо ж у вас немає ідей, то скористайтеся вже готовими кресленнями в інтернеті.

Вішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і кресленняВішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і креслення

Самостійна збірка вішалки — покрокова інструкція

Крок 1. Найбільш легкий спосіб, якого цілком вистачить для базового використання — дошка з гачками. При бажанні доповнюється основою з великих вертикально спрямованих дощок, які скріплюються менш тонкими.

Крок 2. Після того як креслення був закінчений, вам потрібно знайти матеріали, наведені нижче. Щоб створити стандартний варіант, про який йдеться у цій статті, вам потрібно:

 • дошка. Товщина 2,5 см. Довжина будь-яка. Виходите з пропорції 50 см/4 гачка.
 • гачки.
 • інструменти.
 • саморізи і шканты.
 • маркер.

Знайдіть підходящі гачки. Найбільш оптимальний варіант у лазню — сучки, що мають У-подібну форму. Постарайтеся підібрати щільні і міцні сучки, інакше вони швидко зіпсуються.

Крок 3. На цьому етапі, вам необхідно відзначити на дошці або іншому місці частини, на яких будуть кріпитися гачки. Найкраще позначити їх маркером. Проробіть отвори наскрізь. Закріпіть гачки за допомогою саморізів і шкантів, надіньте заглушки.

Вішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і креслення

Поради експертів

1. При свердлінні отвору, спочатку використовуйте маленьке свердло. Наприклад, при необхідності щілини в 8 мм, візьміть 3 мм.

2. Якщо є необхідність зробити все рівно і симетрично, скористайтесь маленькими цвяхами.

3. Для додання гармонійності, рекомендується поставити під вішалку дерев’яну лавочку.

Вішалка для лазні своїми руками: вішалка в лазню своїми руками фото, форма, розміри і креслення