Як клеїти лінолеум на лінолеум: покрокова інструкція

Як клеїти лінолеум на лінолеум: покрокова інструкціяПідлогові покриття з лінолеуму володіють міцною структурою, але з часом все одно зношуються. Як правило, термін їх експлуатації становить десятиліття, однак може статися так, що він може порватися під певними навантаженнями або просто швидше втратити свій якісний вигляд, з-за поганого догляду за ним. В цьому випадку доведеться стелити нове підлогове покриття. Однак у цьому і принадність лінолеумних покриттів, адже їх можна стелити прямо один на одного, не витрачаючи свого часу на демонтаж старої підлоги.

Чи можна клеїти лінолеум на лінолеум

Зміст статті

 • Чи можна клеїти лінолеум на лінолеум
 • Що для цього потрібно
 • Важливі моменти і рекомендації
 • Як клеїти лінолеум на лінолеум: крок за кроком

Як правило, якщо підлогове покриття вимагає заміни, то люди не заморочуються з видаленням і очищенням старого. З одного боку, це правильно – економія часу і сил. Крім того, декілька шарів матеріалу значно утеплити підлогу, із-за чого в будинку буде комфортніше і тепліше. Однак і тут можуть бути свої підводні камені.

Основний недолік цього методу – можливе руйнування підлоги. Це актуально для старих будинків або для тих, хто переїхав в новий приватний будинок і не знає, в якому він зараз перебуває стані. Звичайно, якщо будинок не зовсім старий, розумніше буде постелити старе покриття поверх нового – це простіше, м’якше і тепліше.

Тому навіть якщо людина і не зважився демонтувати старий шар, то потрібно хоча б відігнути кілька окремих ділянок покриття, щоб перевірити, в якому стані знаходиться підлогу. У разі якщо цього не зробити, то людина може втратити не тільки зайве, але й свої грошові кошти. Адже при гнитті дерев’яної підлоги, структура лінолеуму так само швидше руйнується. Крім того, при розтині підлоги, старе покриття вже неможливо буде настелити повторно.

Важливо розуміти, що якщо старе покриття має безліч дірок, великих тріщин або здуття, то краще його демонтувати. Адже ці перелічені ознаки дають зрозуміти, що під покриттям знаходиться цвіль, грибок, або інші шкідливі мікроорганізми. Якщо від цього спочатку не позбутися, то і новий лінолеум стане таким же в максимально короткий строк, як би за ним не доглядали.

Як клеїти лінолеум на лінолеум: покрокова інструкція

Відповідаючи на запитання: «чи Можна укладати нове покриття на старе?» — то слід відповісти – потрібно! Однак дотримуючись при цьому декілька важливих умов:

 • гарний стан підлоги;
 • відсутність серйозних ушкоджень лінолеуму;
 • відсутність грибка, цвілі і інших забруднень під покриттям;
 • ступінь навантажень, які будуть припадати на покриття;

Що для цього потрібно

Для того щоб кріпити шари лінолеуму, переважно використовують два методу склеювання:

 • Гаряча зварка.
 • Холодна зварка.

Важливо! Необхідність застосування цих методів у тому, що вони призначені безпосередньо для зміцнення шарів і стиків покриття. Адже при поганому зміцненні цих ділянок, лінолеум буде сильно задиратися, згодом чого повністю стане відшаровуватися від підлоги. Така проблема не тільки погіршує зовнішній вигляд інтер’єру, але і створює серйозну небезпеку для мешканців цього будинку. Адже існує високий ризик затнутися за ці вигини і отримати випадкову травму.

Гаряча зварка являє собою кріплення шарів за допомогою спеціального комерційного обладнання. Як неважко здогадатися, що воно діє за принципом гарячого зварювання шарів матеріалу. Таке з’єднання максимально надійне і міцне. Однак всі ці переваги і виливаються в один недолік – таке рішення найбільш дороге.Як клеїти лінолеум на лінолеум: покрокова інструкція

Холодна зварка, в свою чергу, відбувається за принципом холодного зварювання. Такий метод є найбільш поширений. Для того щоб його застосувати, необхідно придбати спеціальні тюбики однойменного речовини, які зовнішнім виглядом дуже схожі на стандартний клей. Випускається він у двох формах:

 • Клей класу «А» – використовується для нових покриттів.
 • Клей класу «С» – використовується для старих покриттів.

Клас «А» має більш рідкий стан структури, і застосовується безпосередньо після скріплення шарів нового покриття скотчем. Необхідно це для того, щоб матеріал не рухався по поверхні, і не завадив нерівному склеюванню. Після розмітки і повної підготовки, скотч розрізається рівною і тонкою смужкою по центру, але з урахуванням того, щоб краї були добре закріплені. Всередину цього розрізу заливається консистенція холодного клею, яка і виконує свою основну задачу. Після закінчення роботи, необхідно почекати 5 хвилин і повністю зняти скотч – під ним буде акуратний і непомітний шов.

Важливо! Багато «умільці», які не бажають витрачати кошти на придбання холодного клею, просто скріплюють шари матеріалів за допомогою звичайних цвяхів і схожих за своїм принципом елементів. По-перше, це не естетично і сильно псує зовнішній вигляд, а по-друге, це значно ускладнює процес наступного демонтажу покриттів в майбутньому. Крім того, є високий ризик пошкодити покриття і привести його в непридатність.

Як клеїти лінолеум на лінолеум: покрокова інструкція

Важливі моменти і рекомендації

Укладання лінолеуму вимагає відповідального та уважного підходу, і не менш важливо – хороших знань. Адже від якості роботи залежить не тільки зовнішній вигляд покриття, а також і його термін експлуатації.

Перший і найважливіший рада стосується застосування холодної зварювання. Використовувати її необхідно лише в тому випадку, якщо приміщення довгостроково не буде вимагати будь-якого ремонту. Пов’язано це з тим, що при холодної зварюванні матеріалів, демонтаж підлогового покриття буде дуже сильно ускладнений. Як правило, для видалення багатошарового лінолеуму використовують спеціальне обладнання, яке коштує чималих коштів. Тому перед вирішенням використовувати холодний клей, необхідно впевнитись, що ще довгі роки не доведеться займатися ремонтом підлоги.

Другий рада плавно перетікає з першого. Багато хто не бажають заздалегідь підготувати основу підлоги, тому просто використовують для закріплення лінолеуму звичайні плінтуса. Однак таке рішення призводить до ризику виникнення здуття і утворення нерівностей покриття. Виправити цю проблему буде досить важко. Крім того, якщо інтер’єр будинку передбачає наявність громіздкою і важкою меблів – в 40% випадків це закінчується порваною покриттям.Як клеїти лінолеум на лінолеум: покрокова інструкція

Третя порада стосується безпосередньо самого склеювання. Важливо знати, що неякісне з’єднання матеріалу може бути і не відразу помітно, однак воно проявить себе при першій же можливості. А конкретно при підвищеній вологості або сильних перепадах температури. В таких умовах виріб просто стискається або піддається розтягуванню. Щоб цього уникнути, необхідно ретельно і рівномірно склеїти стики і краю елементів з’єднань.

Як клеїти лінолеум на лінолеум: крок за кроком

Виконується весь процес у декілька етапів:

 • підготовчий;
 • фрагмент матеріалу;
 • приклеювання шарів;
 • закладення швів;

В першу чергу необхідно переконатися в тому, що підлога в хорошому стані і повністю відповідає вимогам. Після цього починаються підготовчі роботи: винос меблів, зняття плінтусів, очищення поверхні, підготовка інструментів.Як клеїти лінолеум на лінолеум: покрокова інструкція

Після того, коли все готово, відбувається вимір необхідного розміру полотна і подальша фрагмент. Коли всі необхідні частини укладаються на місце, вони склеюються між собою малярським скотчем.

Скотч акуратно розрізається по центру, туди заливається спеціальний клейовий склад. Проробивши таку роботу на всіх ділянках, де потрібно приклеїти, скотч знімається.

Завершальний етап – повторна обробка швів. Застосовується по тому ж принципу, що і попередній крок.