Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботиЛінолеум на протязі довгого часу вважався дешевою альтернативою паркету. Але далеко не завжди це означає, що якість і зовнішній вигляд буде гірше, ніж в інших виробів. Матеріал відрізняється високою зносостійкістю, відсутністю серйозних вимог в плані догляду. Та й монтаж не доставить особливих турбот, якщо дотримувати всі вимоги і технології.

Вибір лінолеуму: додаткові поради

Зміст статті

 • Вибір лінолеуму: додаткові поради
 • Укладання покриття та особливості роботи
 • Підстава під укладання
 • Про бесклеевой укладання
 • Укладання на клей: основні правила
 • Якщо укладають відразу кілька аркушів
 • Що можна використовувати для приклеювання
  • Дисперсійний клей
  • Реакційна різновид

В будь-якому магазині асортимент лінолеуму буде досить широким, тому покупці можуть легко заплутатися при виборі. Насамперед, заслуговує докладного вивчення маркування матеріалів. Звичайної в ній коштує дві цифри. Перша – позначення приміщення, для використання яких призначений той чи інший виріб. Варіантів кілька:

 • 4 – для підприємств.
 • 3 – у випадку з офісами.
 • 2 – для житлових кімнат,

Друга цифра відображає готовність конструкції витримати певну навантаження. Зазвичай вказується рівень від 1 до 3. Чим вище цифра за значенням – тим краще. Але не варто думати, застосування класів 21-23 обмежується тільки квартирами, жилими будинками. Для кухні відмінно підходить і варіант 31 класу. Пошкодження покриттів практично не страшні, вони витримують будь-які види прибирання. Але треба бути готовими до того, що вартість матеріалу буде вище.

Лінолеум не тільки служить декоративною прикрасою. Він ще може захистити від зайвого шуму або забезпечувати утеплення.

Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

Довідка! Треба не тільки вибрати саме покриття, але і правильно розрахувати, яка кількість знадобиться для укладання в тих чи інших кімнатах. Допоможуть спеціалізовані сайти з працюючими калькуляторами-онлайн.

Укладання покриття та особливості роботи

Згідно з інструкціями з інтернету, лінолеум з’єднується прямо з підставою. Спосіб і правда вважається найбільш надійним. Не рекомендується просто розстеляти лінолеум, а потім притискати його плінтусами. З часом такі конструкції починають зсуватися, утворюються неприємні хвилі на поверхні. Проблеми виникають з тим, щоб повернути конструкції до початкового вигляду.

Коли працюють у великих приміщеннях, де матеріалу використовується багато, і коли між різними уривками з’являються стики, без клею не обійтися. Навіть застосування смуг з металу не спрощує утримання лінолеуму в одній позиції. Результат – матеріал просто починає рватися. Але в деяких випадках застосовують і бесклеевый спосіб. Він підходить для приміщень з невеликим навантаженням і прохідністю. Це важливо у разі розташування килимів зверху над лінолеумом.

Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

Підстава під укладання

З’єднання лінолеуму з практично будь-якими поверхнями проходить без проблем. Форма підстави повторюється досить точно завдяки тому, що сам матеріал – еластичний. У цьому випадку особливе значення надає якістю вирівнювання підлоги. Всі вибоїни та тріщини потрібно обов’язково закрити, після чого поверхню обробляють від пилу.

Увага! При відсутніх тріщинах на поверхні, і якщо була використана саме клейова технологія – від старого покриття можна не позбуватися.

Перед тим як нанести лінолеум з використанням клею – бетонна підлога вимагає ґрунтовки. Попередня оббивка фанерою актуальна для дощатих, не дуже рівних поверхонь. В Клей забороняють наносити відразу після покупки, то ж стосується з’єднання з іншими матеріалами.

Перед розкриємо матеріал рекомендується укладати на підлозі, залишати в такому стані на 1-2 дні. Тоді він звикне до навколишніх умов. Лише після цього приступають до роботи.

Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

Про бесклеевой укладання

Відмова від застосування клею, з одного боку, спрощує роботу. Залишається тільки обрізати надлишки матеріалу перед початком укладання. Для цього підходить звичайний будівельний ніж, досить гострий для вирішення питання. Якщо лінолеум обрізається у стіни рекомендується заздалегідь подбати про певному запасі. Після цього фінальним етапом буде прикручування плінтусів.

Укладання на клей: основні правила

Порядок роботи виглядає в даному випадку так:

 • Коли матеріал раскроен – кімнату треба умовно розділити на дві рівні частини. Скочування в рулон обов’язково для однієї з половин.
 • Клей наноситься на підставу зубчастим шпателем. Після чого лінолеум розгортають.
 • Головне – захистити покриття від попадання всередину повітряних бульбашок. Подібні проблеми найбільше руйнують тонкі, легкі матеріали. Обробка поверхонь валиками з гумою в основі – оптимальний вибір. Спосіб актуальний для поклейки шпалер.
 • Друга половина скочується в рулон, процедуру повторюють.
 • Увага! Якщо розкроюють великі шматки лінолеуму – важливо подбати про створення деякого додаткового запасу. Це потрібно, щоб в подальшому компенсувати усадку.

  Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

  Якщо укладають відразу кілька аркушів

  Великі площі приміщень припускають стиковку в кілька аркушів. Зовнішній вигляд кімнати буде зіпсований, якщо не дотримуватися технологію. Але результату буде простіше домогтися завдяки кільком хитрощів:

  • Малюнки абстрактного характеру роблять кращим розташування сонячних променів, від вікон. У цьому випадку стики залишаються не такими помітними. Коли мова про геометричних малюнках-імітації дерева або плитки, на напрямок укладання можна не звертати уваги.
  • Іноді виникає необхідність зробити розріз в місці стику. В цьому випадку застосовують особливий спосіб – обробляють два аркуші в один і той же момент. Необрізані листи просто накладаються один на одного, потім розрізається за допомогою відповідного інструменту. Тоді щілин і тріщин не виникає, навіть якщо розріз не дуже рівний. Велика імовірність невдачі при першій спробі прорізати два товстих лінолеумних шару. Тоді треба постаратися зробити так, щоб хоча б на нижньому аркуші була процарапана відмітина. Надалі ця лінія відіграє роль основи.
  • Ніжки – місце, що вимагає особливої уваги, коли переносять меблі. Краще використовувати спеціальні насадки, щоб покриття не було пошкоджено. Вони запобіжать появі різних дефектів.

  Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

  Що можна використовувати для приклеювання

  Вибір відповідного клею залежить від того, яка різновид матеріалу застосовується в тому чи іншому випадку. Залежно від цього вибирається і подальша технологія монтажу.

  Дисперсійний клей

  Підходить для напівкомерційних, побутових різновидів матеріалу. Тут йде мова про суміші акрилу, водної суспензії, кислоти целлюлозогликолевой групи.

 • Бустилат – для ефектів утеплювача, появи щільної текстури на поверхні.
 • Акрилати – з міцністю особливо високого рівня. Підходить навіть для кімнат і коридорів.
 • Струмопровідні типи клею краще застосовувати в кімнатах, де знаходиться велика кількість комп’ютерів, іншої подібної оргтехніки. Бітумна мастика – незамінний помічник при монтажі покриттів на тканинній основі. Не токсичність сполук робить цей вибір оптимальним при роботі в приміщеннях житлового призначення. Небезпека при взаємодії з людьми, тваринами відсутня. Приклеїти матеріал можна швидко і якісно.

  Увага! Але склади володіють і недоліками. Один з них – відсутність захисту від холоду. Не вийде застосовувати балкони для зберігання решти матеріалу на час зими. Зменшення температур сприяє втраті первинних якостей.

  Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

  Реакційна різновид

  Матеріал з токсичними речовинами, неприємним їдким запахом. Легко запалюються, представляють групи вибухонебезпечних сумішей. Зазвичай такими складами обробляють проблемні місця зразок стиків і куточків. Існує три типи матеріалів, позначені трьома літерами. Але ціна дорожче при порівнянні з клеями дисперсійної групи.

  Але фахівці віддають перевагу реакційним клеїв завдяки високій міцності. Характерно поява особливої хімічної реакції, коли йде контакт з лінолеумом. Поверхня розчиняється, склад закріплюється на підлозі.Як клеїти лінолеум: укладання покриття та особливості роботи

  Не варто клеїти відразу велику площу, якщо укладання проводиться самостійно господарем приміщення. Рекомендується проводити поступово. Головне – ретельно притискати до підлоги кожен шматок матеріалу. Якщо мова йде про бетонному покритті, то поверх доведеться постелити ще килим, оскільки така підлога дуже холодний. Ідеальний варіант – коли бетон доповнюється системою теплої підлоги. ПВХ матеріал необов’язково використовувати, якщо потім важливо забезпечити доступ до складових частин, проводити демонтаж час від часу.