Як перетягнути стілець своїми руками покроково: вибір тканини, інструментів, обшивка

Якісна дерев’яна меблі може служити дуже довго. Якщо в будинку є гарні стільці різьбленого дерева, а оббивка зносилася, не треба їх викидати. Головне переконатися, що дерев’яна частина ціла. Перетягнути такий стілець новим матеріалом зовсім нескладно.

Як правильно вибрати тканину для перетяжки стільця своїми руками

Зміст статті

 • Як правильно вибрати тканину для перетяжки стільця своїми руками
 • Які інструменти потрібні
 • Видаляємо стару обшивку
 • Відновлення сидіння і чохла стільця
 • Цікаві ідеї перетяжки

Як перетягнути стілець своїми руками покроково: вибір тканини, інструментів, обшивкаТканини, що випускаються для оббивки меблів, щільні, міцні і прості у догляді. Їх легко можна почистити мильним розчином при необхідності. Перетяжка стільця своїми руками покроково буде представлена нижче.

Довідка! Є тканини зі спеціальним просоченням, на яких не залишається плям, навіть якщо на них випадково пролити кава або вино.

Забарвлення підбирається, співзвучна інтер’єру. Серед найбільш затребуваних останнім часом можна відзначити:

 • Флок: на основу змішаної (65% поліестер, 35% бавовна) наклеєний ворс. Характеризується високою зносостійкістю і гарним зовнішнім виглядом;
 • Шенілл: пухнаста шенилловая нитка вплетена в нитки основи. Відрізняється довговічністю, красивим зовнішнім виглядом;
 • Гобелен: якісна тканина надзвичайно міцна, її не те, що порвати, ножицями розрізати важко.

Іноді, щоб вписатися в палітру інтер’єру, доводиться купувати не саму міцну тканину. Такий варіант можливий при використанні чорнової оббивки з міцної допоміжної матерії.

Які інструменти потрібні

Як перетягнути стілець своїми руками покроково: вибір тканини, інструментів, обшивкаЩоб робота йшла гладко і швидко, потрібно підібрати все заздалегідь. Головне, що потрібно підготувати — це електричний степлер для меблів. Підходять для оббивних робіт скоби: 10 мм для внутрішніх робіт та 6 мм для монтажу оббивної тканини.

Доріжку з скоб на спинці і сидінні можна закрити обробної тасьмою. Для її приклеювання слід підготувати клейовий пістолет з силіконовими паличками.

Для роботи з поролоном знадобиться гострий ніж і відповідний клей.

Видаляємо стару обшивку

Як перетягнути стілець своїми руками покроково: вибір тканини, інструментів, обшивкаЗнімати стару оббивку слід дуже обережно. Старий чохол спинки і сидіння можна буде використовувати в якості викрійки. Під м’якою частиною сидіння може бути деталь з фанери або меблева гума. Остання може розтягнутися і потребувати заміни. Особливо обережно потрібно знімати скоби поряд з відкритою частиною дерева, щоб не пошкодити частину.

Коли оббивка знята, саме час перевірити дерев’яну частину на міцність. Всі ослаблені стики потрібно проклеїти, де можливо фіксувати скобами 14 мм.

Відновлення сидіння і чохла стільця

Як перетягнути стілець своїми руками покроково: вибір тканини, інструментів, обшивкаЯк правильно перетягнути стілець своїми руками, покрокова інструкція представлена нижче. На фанеру сидіння або меблеву гуму наклеюється деталь з поролону.

Довідка! Для перетяжки стільців підходить поролон щільністю 28-35 кг/м3.

Поролон закривається синтепоном з щільністю 200 г/м2 і деталлю з оббивної тканини. Оббивну тканину слід викроїти з знятому чохлу плюс 5 см по периметру, такий припуск потрібен для зручності роботи, після пристрілки скобами, він зрізається.

Якщо використовується чорнової чохол, першим оббивається він. Основне навантаження припадає на проміжну тканину, верхній красивий чохол теж відчуває тиск, але вже набагато менше.

Спинка стільця оббивається в наступній послідовності:

 • Спочатку набивається чохол з задньої сторони стільця;
 • Деталь чорнового чохла, вона приймає на себе основне навантаження в цій частині меблів;
 • Наклеюється деталь з поролону і деталь із синтепону;
 • Зверху пристрілюється деталь з оббивної тканини;
 • Будівельним ножем зрізається надлишки тканини.

Оббивка сидіння і спинки проводиться з великим натягом чохла. У кутах сидіння закладаються акуратні симетричні складочки. Лінія пристрілки тканини оббивки скобами закривається обробної тасьмою за допомогою клейового пістолета з силіконовими паличками.

Крім тасьми можна використовувати декоративні цвяхи. Цей вид обробки випускається двох видів: у вигляді стрічки або штучних цвяхів. Працювати простіше з стрічкою.

Цікаві ідеї перетяжки

Як перетягнути стілець своїми руками покроково: вибір тканини, інструментів, обшивкаІнтернет та друковані видання кожен день підживлюють новими ідеями, серед них багато новинок для м’яких меблів.

Для перетяжки стільців можна використовувати поєднання тканин-компаньйонів. Наприклад: сидіння – тканина з жакардовим малюнком, а спинка вибирається однотонна і бархатиста.

Є багато варіантів обробки для стільців. Друга задача обробки — закривати доріжку з скоб, які видно після пристрілки оббивної тканини. Крім оздоблювальної тасьми і декоративних цвяхів, можна використовувати обробний кручений меблевий шнур.

Його випускають багато квітів і різного діаметра. Такий же шнур ще випускають зшитим з тасьмою для вшивання в шов. У комплекті зі стільцями можна пошити декоративні меблеві подушки. В якості оздоблювального вшивного канта — декоративний шнур, як на стільцях тільки з тасьмою.

Процес переобивки меблів дуже захоплюючий. На нього йде зовсім небагато часу, а результат радує довгі роки. Зараз легко підібрати оббивні тканини в поєднанні зі шторами і інтер’єром кімнати в цілому. Є можливість у себе вдома втілити найбільш вдалі дизайнерські знахідки.