Як повісити монітор на стіну – підготовка кронштейна і монітора до монтажу своїми руками

Як повісити монітор на стіну   підготовка кронштейна і монітора до монтажу своїми рукамиКронштейнів для кріплення моніторів на вертикальній стіні існує безліч. Вони всі різні за конструкцією, за способом кріплення, по надійності, так і за можливості використання для роботи з тими або іншими пристроями. Але одна жорстка вимога є — роз’єми моніторів повинні перебувати або на торцевих частинах, або такому місці, де вони доступні після зміцнення. В іншому випадку просто не вдасться користуватися, або особливості кріплення повинні бути такими, щоб це питання не виникало.

Промисловість різних країн випускає три основних види кронштейн для монітора. У цей перелік входить:

  • кріплення жорсткого типу;
  • похиле кріплення;
  • поворотний механізм.

Всі вони працюють по-різному, вибір досить великий для того, щоб можна було розташувати на стіні який завгодно монітор. Поки що найпопулярнішою моделлю кронштейнів є Vesa.

Як підвісити комп’ютерний монітор правильно?

Зміст статті

  • Як підвісити комп’ютерний монітор правильно?
  • Як підготувати монітор до кронштейна?

При монтажі кронштейнів і розташування монітора близько до стіни слід враховувати кілька важливих чинників. Головний полягає в тому, щоб всі основні роз’єми і органи управління пристроєм були доступними. Якщо вони розташовані не так, як треба, жорстке кріплення застосовувати не можна. У такому разі монітором просто неможливо буде скористатися.

Але тоді добре підійде поворотний кронштейн, який дозволить домогтися деяких ступенів свободи.

ДОВІДКА! Похилий кронштейн — пристрій, який дозволяє регулювати вертикальний кут розташування монітора. Його зручно підлаштовувати під рівень очей, а також уникати відблисків від освітлення або сонячного світла. Зазвичай такий пристрій кріпиться на 10-15 см від стіни.

Як повісити монітор на стіну   підготовка кронштейна і монітора до монтажу своїми рукамиНайбільш функціональним є поворотний кронштейн. Його можна як завгодно настроювати своїми руками щодо місцезнаходження користувача. Але, як водиться, і одночасно найдорожче рішення, жорсткий і похилий варіанти коштують набагато менше.

На перший погляд монітор не є надто важким пристроєм, якщо добре кріпити кронштейн, якісь варіанти аварії неможливі. Але це оманливе враження, дюбелі та інші кріплення дуже часто просто вивертається зі стіни, з сумними наслідками для скляного пристрою, який не витримає цього. Для страховки від такої ситуації застосовують довгі болти, що проходять на стіну наскрізь і з протилежного боку кріпляться пластиною, от тоді вже якісь певні гарантії безпеки будуть в наявності.

Треба пам’ятати також про те, що далеко не всі монітори мають пристосування для кріплення до яких-небудь пристроїв. Тоді треба уважно підбирати механізм, який, наприклад, може тримати екран з боків або зверху і знизу.

ВАЖЛИВО! Важливим є також надійність кріплення безпосередньо монітора. Це одне з найбільш слабких місць, і при навантаженнях часто підводить. Тому при роботах слід бути особливо уважним.

Слід пам’ятати також про те, що кожен кронштейн має обмеження по масі і розмірам. Це треба враховувати, коли планується придбання того чи іншого кріпильного механізму.

Як підготувати монітор до кронштейна?

На багатьох моделях сучасних моніторів існують спеціальні отвори для кріплення кронштейна. Вони розташовуються на задній стінці в певному порядку, і їх місцезнаходження слід враховувати при підборі механізму кріплення. Щоб повісити монітор до розташування на стіні, треба зняти або висвердлити заглушки з цих отворів. Роботи слід проводити обережно, щоб не пошкодити плати та інші важливі частини монітора.

Як повісити монітор на стіну   підготовка кронштейна і монітора до монтажу своїми рукамиКріплення комп’ютерного монітора на вертикальну стіну припускає наявність деякого досвіду роботи з електроінструментом. У даному випадку може знадобитися електродриль з ударним механізмом, перфоратор або інше більш серйозне знаряддя. Їх необхідно забезпечити відповідними витратними матеріалами, наприклад, спеціальним свердлом по бетону. Діаметр останнього треба підбирати з урахуванням особливостей кронштейна. Також необхідно підготувати зовсім невелика кількість розчину гіпсу або цементу в звичайному будівельному варіанті, щоб затерти сліди, які залишаться після пробивання отворів.

Отже, після того, як отвір готове, в нього вставляється дюбель. Наступним кроком є кріплення пластини, яка обов’язково є у всіх кронштейнів. Вона пригвинчується до дюбелів і шурупами саморізами, які обов’язково входять в комплект механізму кріплення. Після цього залишиться на стіні змонтувати частину пристрою, призначену безпосередньо для кріплення монітора.

Наступним етапом є привинчивание монітора. Особливо важливо дуже уважно стежити за міцністю кріплення, виявляти слабкі місця своєчасно, ліквідували їх.

Після установки монітора на стіну слід час від часу перевіряти надійність кріплення і вносить корективи в разі необхідності. У такому випадку вся конструкція прослужить довго і не стане причиною псування досить дорого пристрою.