Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатації

Користь для здоров’я свіжовичавлених соків безперечна, так як в них міститься велика кількість мінеральних мікро – і макроелементів, вітамінів, необхідних кожній людині. Якщо приймати соки регулярно і в невеликих кількостях, то вони здатні очистити ваш організм, ви станете бадьоріше і активніше, упокоите нерви і зміцните імунітет. Щоб все це отримати, вам не обійтися без соковижималки.

Як працює соковижималка

Зміст статті

 • Як працює соковижималка
 • Основні принципи роботи соковижималки
 • Помилки при роботі з пристроєм

Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатаціїОсновне призначення соковижималки — це виділення соку з фруктів, овочів і ягід. Плоди кладуть у спеціальну горловину або цілком, або нарізані на кілька частин залежно від моделі приладу. Отриманий сік зливається через спеціальний отвір в окремий стакан, а макуха потрапляє в контейнер. В різних пристроях макуха може прибирати вручну або в автоматичному режимі.

Основні принципи роботи соковижималки

Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатаціїПерш ніж вибирати конкретну модель, потрібно визначитися, які продукти ви будете використовувати: м’які ягоди або фрукти, фрукти і овочі твердих сортів, а може, всі перераховані вище. При величезному виборі існуючих моделей соковижималки поділяються на дві основні групи:

 • Для цитрусових;
 • Універсальні.

При цьому принцип роботи соковижималки може бути різним. Виділяються 2 основні види:

 • Відцентрова (працює за принципом центрифуги);
 • Шнековий (фрукти або овочі спочатку подрібнюються за принципом аналогічного м’ясорубці, а потім вже при стисненні виробляється сік).

Є апарати, які працюють в ручному і механічному режимі, однак якщо ви плануєте щоденне використання, то рекомендуємо все ж віддати перевагу електричних приладів. Давайте розбиратися з нюансами роботи перерахованих пристроїв.

 • Соковижималка для цитрусових.
 • Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатаціїЦе простий пристрій, назва якого говорить сама за себе. Вона призначена тільки для цитрусових фруктів: апельсинів, лимонів, мандаринів. Вона працює так: половинку фрукта кладуть на конус, притискають рукою, запускається двигун і сік стікає в контейнер.

  Можна знайти і електричний варіант, щоб не потрібно було тримати фрукт руками, натискання здійснюється за допомогою спеціальної ручки.

  2. Універсальна соковижималка.

  Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатаціїУніверсальна прилад дозволяє виділяти сік з усіх сортів фруктів і овочів. Для твердих плодів, рекомендується вибирати прилад з потужністю від 200 до 250 Вт. Більш слабкий не подужає яблука і буряки, сильніший буде витрачати більше електроенергії.

  3. Відцентрова соковижималка.

  Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатаціїВ основі роботи цього пристрою лежить відцентрова сила. Всередині розташований ніж, який швидко обертаючись, спочатку подрібнює плоди. Під дією відцентрової сили шматочки плодів притискаються до стінок, від волокон відділяється сік і стікає в стакан, а макуха – в контейнер для відходів.

  Важливо! Фрукти і овочі необхідно попередньо почистити від шкірки і насіння, щоб вони не застрявали в фільтрі. Основна перевага даних пристроїв — швидкість роботи. Відцентрові соковижималки підходять для віджиму великої кількості соку! При цьому практично у всіх моделей є 2 швидкості: для твердих і м’яких плодів.

  4. Шнекова соковижималка.

  Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатаціїШнекові прилади працюють так: в камеру поміщаються плоди, при цьому завантажувати їх можна цілими, не розрізаючи попередньо на дрібні частини. Спочатку вони потрапляють на обертовий вал (шнек), який їх подрібнює, далі надходять в віджимною вузол. При проходженні вздовж гвинта, шматочки плодів стискуються, і з них виділяється сік.

  Далі, як і у відцентрових приладах, він стікає в окреме отвір, а макуха — у спеціальний контейнер. Головний плюс у цього приладу – віджимання соку з будь-яких продуктів.

  Наприклад, для кісточкових плодів однозначно підходить шнекова соковижималка, в її комплект входить спеціальна вилка, призначена для відділення кісточок. Ще один плюс — хороша якість віджимання соку. Є і пара технічних плюсів – це менш галаслива робота, економне споживання електроенергії.

  Помилки при роботі з пристроєм

  Як працює соковичавниця: принцип роботи і можливі помилки експлуатаціїЩоб соковижималка прослужила вам довгі роки, рекомендуємо уникати таких помилок:

 • Деталі приладу забороняється мити в гарячій воді. При високій температурі води вони можуть деформуватися, також можуть пошкодитися магнітні датчики та ущільнювачі.
 • Не можна використовувати ніж, виделку або інші прилади, що не входять у комплект соковижималки, як штовхача. Вони можуть застрягти і пошкодити корпус, або заклинити шнек.
 • Не перевантажуйте прилад, з метою прискорення роботи. Заштовхування плодів з надмірним зусиллям, отже, повну горловину, може викликати проблеми в роботі приладу. Сік почне потрапляти через прокладку в двигун.
 • Уникайте неякісної очистки. Погано вимитий або висушена соковижималка може зламатися. Засохлі залишки соку або плодів можуть погіршити пропускаемость сита, що, в свою чергу, може призвести до виходу з ладу окремих елементів або до повної відмови роботи приладу.
 • Ми розглянули різні варіанти соковижималок та принципи їх роботи, вам залишилося тільки вибрати, який конкретно прилад задовольнить ваші потреби та побажання.