Як стелити ковролін на лінолеум: нюанси і не рекомендації

Як стелити ковролін на лінолеум: нюанси і не рекомендаціїХочеться освіжити інтер’єр квартири або окремого приміщення? Але не хочеться, та й не планується повноцінний ремонт. Що ж робити? Вихід із цієї дилеми все ж є – це ковролін.

Постеливши ковролін на підлогу, можна до невпізнання перетворити приміщення. Досягається це тим, що саме підлога є основою будь-якого інтер’єру, яка формує далі весь простір. До того ж фактура ковролінового покриття додасть кімнаті більшу тепло і відчуття затишку.

Переваги і недоліки настилу даного покриття на лінолеум

Зміст статті

 • Переваги і недоліки настилу даного покриття на лінолеум
 • Чи можна так робити?
 • Інструкція як постелити ковролін на лінолеум
 • Рекомендації до монтажу

Як тільки виникло бажання постелити на підлогу ковролін, відразу виникає маса питань. І самий основний полягає в наступному: чи можна стелити ковролін безпосередньо на наявний в кімнаті лінолеум? Однозначну відповідь – так. Це скоротить витрати грошей і часу, адже при такому способі расстилания не потрібно буде додатково готувати підлогу.

А ось до недоліків такої укладки можна віднести ймовірність появи бульбашок і нерівностей під лінолеумом, що може викликати здуття і ковроліну.

ВАЖЛИВО: Якщо укладання підлоги здійснюється поряд з іншими оздоблювальними роботами, то слід для початку закінчити їх, а тільки потім приступати до укладання покриття на підлогу. Це дозволить виключити забруднення ворсистою частини килима.

Чи можна так робити?

Як стелити ковролін на лінолеум: нюанси і не рекомендаціїЯк вже було з’ясовано – розстеляти ковролін поверх вже існуючого покриття з лінолеуму можливо. Але важливо врахувати деякі тонкощі, які дозволять уникнути неприємних моментів при подальшій експлуатації підлоги:

 • Потрібно оцінити якість лінолеуму. Він не повинен мати тріщин, дірок або порізів на своїй поверхні.
 • Лінолеум повинен утворювати неперервну, гладку, горизонтальну поверхнею неприпустимо утворення великих міхурів або розтягнутих областей лінолеуму.

ВАЖЛИВО: Лінолеум повинен бути добре зафіксований до підлоги, наприклад, приклеєний. Це дозволить попередити зрушення і деформації верхнього шару з ковроліну.

Якщо враховані всі перераховані вище пункти і на поверхні лінолеуму відсутні явні дефекти – то він стане відмінною підкладкою під килимове покриття підлоги.

Інструкція як постелити ковролін на лінолеум

Перш, ніж приступити до укладання килимового покриття власними силами, слід підготувати наступні матеріали та інструменти для роботи:

 • Гнучку рулетку.
 • Металеву лінійку великої довжини.
 • Ножиці, ніж з різними лезами.
 • Скотч двосторонній будівельний.
 • Молоток.
 • Спеціальний інструмент для того, щоб завести матеріал за гриппери.
 • Стретчер.
 • Клей для основи.
 • Стрічки для здійснення склеювання.
 • Валик спеціальний.

ЗВЕРНУТИ УВАГУ: Обов’язково для тривалого терміну служби провести підготовчі роботи, які полягають у якісній очищення поверхні від пилу, бруду, жирових і інших плям.

Це необхідно, так як ковролін повинен бути надійно закріплений. Як правило, це здійснюється за допомогою клею. А клеї потрібна поверхня, що має високий рівень адгезії. Тому прибирання повинна бути проведена самим ретельним чином.

Як стелити ковролін на лінолеум: нюанси і не рекомендаціїДалі важливо ретельно проміряти кімнату. Краще зробити ескіз приміщення по площі підлоги. Промальовувати конфігурацію і у кожної ділянки проставити його довжину. Виміряти довжину гнучким метром по низу стіни, якраз в тому місці, де вона прилягає до підлоги. Складання достовірного ескізу допоможе врахувати такі елементи і тонкощі, як:

 • Повну геометрію кімнати. Те, як перетинаються стіни, під прямим кутом чи ні.
 • Ніші, виступи, балки, колони, інші виступаючі або поглиблені частині кімнати.
 • Форму і контур частини стін, що примикають до порога.
 • Дозволить форма і габарити кімнати вписатися в єдине полотно килимового покриття.

Краще всього, якщо застелити ковролін вийде одним суцільним шматком. Не бажано використовувати окремі клини, так як це буде призводити з часом до задирання окремих частин в районі шва.

УВАГА: ДО отриманих параметрів геометрії підлоги додати з кожного боку по 2 см, це дозволить виключити нерівності і прогини стін.

Перед тим як починати роботу з матеріалом, його слід протягом доби витримати в кімнаті, де воно буде розстелено. Це адаптує частини до температурних параметрах. Після цього розстелити по поверхні підлоги. Бажано залишити хоча б на 1 добу. Особливо це важливо для жорстких видів покриття.

Рекомендації до монтажу

Як стелити ковролін на лінолеум: нюанси і не рекомендаціїПісля проведення всіх підготовчих етапів можна приступати безпосередньо до монтажу, який допускається виконати одним з наступних способів:

 • Стретчинг. Для цього застосовуються спеціальні планки, між якими розтягують килимове покриття. Але цей метод досить трудомісткий. Найчастіше використовується тільки в офісних приміщеннях або іншого призначення, за винятком жилих кімнат.
 • Фіксація за допомогою спеціального клею. Виправданий цей спосіб тільки в приміщеннях з великою площею від 20 м2 і вище.

ВАЖЛИВО: не використовувати на лінолеумі, клей не призначений для матеріалів, виконаних з ПВХ. Невідомо як поведе себе синтетична поверхню лінолеуму під дією клею.

 • Двосторонній скотч – кращий варіант для самостійного укладання в житлових приміщеннях.

Після всіх попередніх робіт розкачують полотно і викроюють його за допомогою спеціального ножа за розмірами кімнати.

УВАГА: не забути про невеликих запасах по краях. Далі полотно знову скочується в рулон і до його нижньої частини приклеюється двосторонній скотч.

Потім розгортаючи, відклеюється стрічка від скотчу і поверхня килима щільно притискається до поверхні лінолеуму. Одночасно з розкочуванням усуваються всі здуття і нерівності.

На фінальному етапі монтуються плінтуса.