Як святкують Новий рік у різних країнах

Зовсім небагато залишилося до настання нового року, коли в будинку оселиться запах хвої, мандаринів та солодких прянощів, а телеканали хором почнуть показувати «Іронію долі». Може бути, вам хочеться внести щось новеньке в традиційний хід подій? Саме час дізнатися, які існують новорічні традиції в різних країнах світу. Тримайте в таємниці отриману інформацію: вона стане в нагоді, щоб зробити свято особливим і приємно здивувати дітей, рідних і друзів.

Як святкують Новий рік у різних країнах

На щастя: новорічні прикмети й ворожіння

Щоб чудеса відбувалися, їх потрібно чекати, а краще – закликати. Напевно, тому в багатьох країнах існують прикмети, пов’язані з подіями новорічної ночі. Наприклад, в Шотландії новий рік не прийде, якщо його не впустити. Тому опівночі глава сім’ї відкриває двері в будинок – старий рік минає, а новий йде йому на зміну.

В Естонії не засиджуються будинку: хорошою прикметою вважається зустріти на вулиці перепачканного сажею сажотруса (але щоб не гратися з долею, в країні часто дарують іграшкову фігурку сажотруса).

Тим, кому належить зимова подорож з дітьми в Австрію, радимо опівночі 1 січня опинитися на площі біля собору святого Стефана. Дзвін його дзвонів, вважають вінці, передвіщає удачу в наступному році.

Якщо ви плануєте відпочинок з дітьми в Іспанії, потренуйтеся перед новим роком є виноград… на швидкість. Новорічні традиції Іспанії кажуть, що з боєм курантів потрібно з’їсти 12 виноградин, щоб рік став вдалим.

Як святкують Новий рік у різних країнах
У Болгарії можуть зрадіти, якщо у когось з гостей виявиться легкий нежить. Чхнути за столом – до щастя в новому році.

З настанням нового року в Греції глава кожної сім’ї розбиває об стіну будинку плід граната. Якщо гранатові зерна розлетяться по двору, сім’ю чекає щастя.

Щоб новий рік був благополучним, в Угорщині прийнято свистіти, і особливо стараються в цьому діти, яким купують спеціальні дудочки і ріжки.

А в Японії новий рік зустрічають сміхом. Посміявшись, японці прислухаються до дзвонам: їх дзвін повинен унести все погане, що було в старому році.

Увага, мандрівники: існує новорічна традиція і для вас. У Перу вважають, що потрібно зібрати валізу і в ніч на 1 січня обійти з ним свій квартал – тоді задумана поїздка відбудеться.
 

Соціально схвалене хуліганство

А в деяких країнах на свято прийнято бешкетувати – і діти теж можуть взяти участь в озорстве. Скажімо, під новий рік вулиці міст Аргентини замість снігу усипані папером. У цій країні викидають з вікон непотрібні газети, журнали, старі папери.

У Данії новорічна ніч проходить під дзенькіт посуду, що б’ється: старі тарілки і чашки розбивають двері друзів і сусідів. Чим більше вранці осколків біля порога, тим вдаліше буде рік.

А як відзначають новий рік в Іспанії! Якщо вийти на вулицю, то можна потрапити під дощ з цукерок і солодощів. Їх розкидають учасники карнавальної ходи.

На Кубі в новорічну північ ллють з вікон воду. Той, кого облила вода, радіє – рік обіцяє бути щасливим.

А ще, на відміну від тихого Різдва, Новий рік – гучне свято. Але те, як святкують новий рік в Англії, перевершує по гучності всі інші заходи. 1 січня на Трафальгарській площі розпочнеться святковий парад, в якому беруть участь десятки тисяч акторів, танцюристів і музикантів.

Як святкують Новий рік у різних країнах

Святкові вогні

Вже до чого затейлива святкова ілюмінація на вулицях міст! Найбільший об’єкт, що світився піднімається на Таймс-сквер в Нью-Йорку, і мільйони людей спостерігають, як завис над площею вогненна куля повільно опускається, символізуючи настання нового року.

А ось у Шотландії воліють живий вогонь: у новорічну ніч на вулицях міст котяться палаючі бочки з дьогтем. Так в країні проводжають старий рік.

Спеціальне поліно кладуть у камін у будинках Англії і Франції. Щоправда, це швидше традиція різдвяна. На Різдво спилюють стовбур товстого дерева. Воно сохне цілий рік, до наступного Різдва, і тоді урочисто укладається в камін. Англійці очікують, що таке поліно буде горіти дуже довго, що віщує вдалий рік.

У Швеції святкову ніч висвітлюють свічки. Саморобна свічка є тут кращим подарунком на новий рік.

І знову подарунки

Ще до нового року діти в багатьох європейських країнах отримали подарунки від Святого Миколая, Санта Клауса з товаришами і отримають ще в січні – від феї Бефани в Італії, від трьох королів – в Німеччині, Австрії, Польщі, Чехії, Іспанії. Невже в новорічну ніч їм не дістанеться хоч маленький презент?

В Голландії діти отримують у подарунок тістечка. А приносить їх білий лоша. Для нього діти з вечора залишають сіно і моркву.

Як святкують Новий рік у різних країнах

Діти в Норвегії теж готують частування – колоски вівса. Ними повинна поласувати коза, яка покладе подарунки в дитячу взуття.

В Англії прийнято дарувати недорогі подарунки, причому що кому дістанеться, наперед невідомо: власника кожного сувеніра визначає жереб.

У Фінляндії маленькі презенти складають на столі і накривають мискою. Передчуття робить цінним навіть найпростіший подарунок.

Але самий незвичайний дар прийнято підносити в Греції. Гості несуть господарям будинку камінь, причому намагаються знайти кругляк побільше: чим він більший, тим товще буде у господарів гаманець.

Чим прикрашають будинок на Новий рік

У багатьох країнах будинку прикрашають до Різдва, але святковий декор робить особливими і перші дні нового року. В католицьких країнах наряджають ялинку. В Англії для прикраси використовують омелу, гостролист, гостролист. У Німеччині оселю прикрашають ошатною пуансеттией.

А ось в Японії виготовляють «кадомацу». У перекладі це означає “сосна біля входу”, але крім соснових гілок, використовується бамбук, рисова соломка, папороть і гілки мандарина.

Як святкують Новий рік у різних країнах
У Китаї і В’єтнамі в будинках ставлять мандаринове деревце або приносять квітучу гілку персика – це символізує процвітання.

А в деяких країнах Азії вважають за необхідне прикрасити… граблі. Цей аксесуар, як вважається, допомагає «загрібати щастя».

Коли настає Новий рік?

Скрізь Новий рік настає 1 січня? Ні, не скрізь. Про те, як святкують новий рік у Китаї, всі вже чули і не проти влаштувати собі додатковий свято. А доводиться настання нового року в Китаї на період між 21 січня і 21 лютого. У цей час на вулицях витанцьовують свій гіпнотичний танець гігантські дракони, а в небі (якщо тільки його вдається розгледіти за тисячами китайських ліхтариків) розквітають дивні феєрверки.

Тет – в’єтнамський Новий рік – збігається за часом з китайським.

21 березня відзначають Новий рік – новруз в деяких країнах Азії. Наприклад, Новий рік в Туреччині можна відзначити двічі: 1 січня і 21 березня.

Новий рік в Непалі настає в середині квітня. А єврейський новий рік Рош

Ха-Шана випадає на один з днів вересня.

Але зараз на календарі грудень, і до чарівної ночі залишилося всього-нічого. З наступаючим Новим роком! Бажаємо вам нових подорожей та вражень! А вибрати правильний напрямок серед найкращих курортів для відпочинку з дітьми ви звичайно ж можете за допомогою нашого сайту.