Як святкують Успіння Пресвятої Богородиці в 2017 році

Люди, не дуже добре знайомі з церковними обрядами, задають питання: « Що таке Успіння Пресвятої Богородиці?» Це один з найбільш шанованих християнських свят, що належить до числа дванадесятих, тобто дванадцяти найважливіших після Пасхи.

Коли відзначають Успіння Пресвятої Богородиці в 2017 році?

В різних християнських конфесіях дата святкування припадає на різні дні. Так, Єрусалимська, Руська, Грузинська, Сербська православна і деякі інші церкви відзначають це свято 28 серпня (15 серпня за старим стилем), а католицька церква – 15 серпня.

Що означає Успіння Пресвятої Богородиці?

Що за свято Успіння Пресвятої Богородиці? В цей день віруючі згадують праведне життя Божої Матері, її відхід з ангелами до Сина, прославляють їх і висловлюють надію на власне спасіння.

Це свято символізує прославлення вічного життя у Христі, визнання тлінність плоті і безсмертя душі. Тому він вважається радісним, світлим, а притаманна йому смуток пофарбована в м’які тони.

Як правильно святкувати Успіння Пресвятої Богородиці?

Напередодні в церквах проводиться всенічне бдіння. Священнослужителі здійснюють обряди біля лежить посеред храму плащаниці із зображенням Пресвятої Богородиці, обносять цю святиню навколо церкви.

Потім здійснюється помазання парафіян єлеєм і читання молитов. Обов’язково завітайте у цей день храм, помоліться перед іконою Божої Матері.

Напередодні, з 14 по 27 серпня, віруючі дотримуються Успенський піст. Це найбільш суворий піст після Великого посту, коду з раціону виключають продукти тваринного походження: м’ясо, рибу, молочні продукти і яйця.

По понеділках, середах і п’ятницях пропонується сухоїдіння: можна включати в раціон хліб, сирі овочі і фрукти. По вівторках і четвергах можна їсти варені овочі без масла, по суботах і неділях дозволяється рослинна олія.

Послаблення допускаються тільки 19 серпня, у день Преображення Господнього, коли можна їсти рибу, додавати в страви рослинне масло і випивати трохи вина.

Історія свята Успіння Пресвятої Богородиці

Історія цього свята нараховує кілька століть. Він відзначався християнами з V століття. Спочатку він називався святом «Пам’ять блаженної», потім – «Святом кончини Божої Матері».

Імператор Маврикій, правив Візантією в кінці V – початку VI століть, видав едикт, згідно з яким цей день стали відзначати 15 серпня.