Як вибрати дитяче крісло: критерії вибору. різновиди та особливості

Як вибрати дитяче крісло: критерії вибору. різновиди та особливостіПодбати про безпеку своєї дитини – це обов’язок кожного батька. Незважаючи на те, що в правилах дорожнього руху чітко прописані загальноприйняті норми, яких слід дотримуватися при перевезенні маленьких дітей в салоні транспортного засобу, а також передбачені штрафи за їх недотримання, застосування спеціального пристрою з кріпленнями повинно бути обумовлено не цим.

Кожен повинен розуміти, що немає нічого ціннішого за людське життя, а особливо життя власного дитя. Однак вибирати крісло з представленого різноманіття в магазинах буває досить складно.

Навіщо купують дитяче крісло

Зміст статті

 • Навіщо купують дитяче крісло
 • Різновиди крісел
 • На що звернути увагу при покупці
  • Як правильно вибрати

Як вибрати дитяче крісло: критерії вибору. різновиди та особливостіПоправки в законодавчу базу, розпорядчі застосовувати в машині спеціальні утримуючі пристрої, щоб перевозити дітей з моменту народження до 12-річного віку, були прийняті 1 січня 2007 року. З тих пір всі водія в обов’язковому порядку повинні використовувати цей пристрій для забезпечення безпеки дітей від 0 до 12 років.

ВАЖЛИВО! За відсутності в салоні автокрісла для дитини при його перевезенні карається адміністративним штрафом і вважається грубим порушенням правил дорожнього руху.

Статистика показує, що використання спеціальних утримуючих пристроїв дозволяє на 70% знизити кількість смертельних випадків при аваріях серед немовлят і на 54% — серед дітей від 3 років. Це значні цифри. Кожен повинен розуміти, що забезпечення безпеки малюка при поїздці – це першочергове завдання кожного автолюбителя.

Різновиди крісел

Як вибрати дитяче крісло: критерії вибору. різновиди та особливостіДитячі магазини та спеціалізовані салони, що пропонують асортимент дитячих крісел, продають великий асортимент цих товарів. Простому покупцеві буде дуже складно вибрати з різноманіття фірм-виробників і різних характеристик.

Фахівці виділяють 5 основних груп дитячих сидінь в машину:

 • категорія «0» (передбачає використання в період від народження до 9 місяця життя, коли дитина важить не більше 10 кг, таке крісло володіє відмінною особливістю установки в салоні машини, його пристібають ременями, виставляючи перпендикулярно руху транспортного засобу);
 • категорія «0+» (використовується для кріплення дітей не перевищують вагою 13 кг у віці до 15 (18) місяців, крісло пристібають спинкою в напрямку руху);
 • категорія «1» (встановлюється лицьовою стороною у напрямку руху, діти від 1 до 4 років з вагою, що не перевищує 18 кг, почувають себе цілком комфортно);
 • категорія «2» (дитина до 6-7 років з масою тіла більше 25 кг чудово відчуває себе в такому кріслі, закріпленому на задньому дивані або передньому сидінні);
 • категорія «3» (в такому кріслі перевозяться діти до 12 років, вагою до 36 кг, установка обличчям до лобового скла).

При виборі автокрісла для малюка слід враховувати не тільки його ріст і вік, обов’язково врахувати і його вагову категорію. Пояснюється це тим, що багато дітей за вагою або зростання не відповідають своєму віку. В цьому випадку потрібно буде вибір крісла з іншої категорії виробів.

На що звернути увагу при покупці

Крім необхідних параметрів у вигляді росту, ваги і віку дитини, при виборі необхідно також враховувати спосіб кріплення автокрісла в машині, його захищеність, можливість регулювання, а також його практичність, легкість чищення, модель, колір, дизайн і інші параметри. Хоча поєднання кольорів і дизайн сидіння для малюка буде грати другорядну роль. На перший план повинна вийти безпеку дитини.

Для цього потрібно визначитися з системою кріплення крісла в транспортному засобі. Експерти радять купувати утримуючі пристрої з системою Isofix, яка на сьогоднішній день вважається найнадійнішою. Для цього машина повинна бути забезпечена спеціальними скобами. Сидіння закріплюється в них швидко і забезпечує жорстке зчеплення з кузовом авто.

ВАЖЛИВО! Не всі автомобілі обладнані подібними пазами для кріплення крісла. Переконайтеся, що вони є штатними сидіннями заднього дивана перед покупкою автокрісла.

Як вибрати дитяче крісло: критерії вибору. різновиди та особливостіДитячі утримуючі пристрої, також як автомобілі, проходять спеціальні краш-тести. Вони дозволяють визначити категорію безпеки пристрою. Їх позначають значеннями від 1 до 5. Для впевненості в безпеці свого чада краще купувати моделі, що отримали оцінку 4 або 5.

Діти часто засипають навіть в самих коротких поїздках, а також дуже швидко ростуть, в результаті чого їх положення в кріслі змінюється. Якісне і правильне сидіння повинне мати можливість регулювання спинки, ременів і підголовника для забезпечення комфортного сидіння малюка в кріслі.

Як правильно вибрати

Щоб дитина завжди відчував себе комфортно в салоні машини і був безпеки при здійсненні екстреної ситуації потрібно правильно підібрати утримуючий пристрій. Важливо вивчити ринок пропонованих товарів і вибрати гідний варіант, який відповідає всім заявленим параметрам і характеристикам.

Правильно підібрати крісло допоможуть загальні правила вибору:

 • категорія «0+» відмінно підійде для дітей від народження до 14 місяців з оцінкою 5 балів за краш-тестів;
 • від 1 року до 4 років підійде група «1» з 4-бальною оцінкою по тестам, незайвою буде система Isofix кріплення і знімними легко стирающимися чохлами;
 • крісла з категорій «2» і «3» відмінно підійдуть дітям від 4 до 7 років, гарним доповненням стане регулювання підголівника, спинки і ременів, а також знімний, легко миються чохли;
 • дітям в усвідомленому віці від 8 до 12 років чудово підійдуть крісла без спинки (бустери), які допоможуть протягнути штатний ремінь безпеки в потрібному місці.

Широкий асортимент автокрісел пропонує величезний вибір моделей, які відрізняються важливими характеристиками безпеки, фасоном, кольором та іншими параметрами. При виборі слід керуватися рекомендаціями інших батьків, особливостями статури малюка і його спосіб життя. Вартість виробів також різниться, але варто пам’ятати, що будь-яке, навіть саме дешеве крісло набагато краще, ніж його відсутність.