Як вибрати крісло керівника: критерії вибору, як визначитися з конструкцією, матеріалом і наповнювачем.

Як вибрати крісло керівника: критерії вибору, як визначитися з конструкцією, матеріалом і наповнювачем.Вибираємо крісло для керівника. Тут може бути тільки два сценарії. Начальник – ви. Тоді все просто. Крок перший: беремо каталог, гортаємо, вибираємо. Крок другий: нічого підібрати не можемо, часу на роздуми немає, викликаємо секретарку або офіс-менеджера, підійде і той підлеглий, хто перший в кабінет загляне, даємо серйозне доручення: «Купити крісло керівника». І тут починає розвиватися другий сценарій – ви той, кому доручено купити крісло для керівника. Підходимо до вирішення поставленого завдання з боку наукової організації праці і складаємо план.

Критерії вибору крісла керівника

Зміст статті

 • Критерії вибору крісла керівника
  • Як визначитися з конструкцією
  • Вибір матеріалу і наповнювача сидіння
  • Який колір вибрати
 • Що ще врахувати при виборі крісла

Якщо підходити до придбання крісла серйозно, то потрібно врахувати всі критерії, а саме:

 • Модель.
 • Габарити.
 • Матеріали для корпусу і основи.
 • Конструкція спинки і підлокітників.
 • Додаткові елементи й аксесуари.
 • Екологічна безпека.
 • Наявність сертифікатів якості.
 • Виробник.
 • Як вибрати крісло керівника: критерії вибору, як визначитися з конструкцією, матеріалом і наповнювачем.

  Як визначитися з конструкцією

  Так як мова йде про керівника, потрібно особливо подбати про його зручність. Спинка крісла повинна бути високою, щоб можна було відкинути голову. Кут спинки і сидіння – 90 градусів, так краще розслабляється поперековий відділ. Якщо крісло забезпечений функцією «хитання», взагалі відмінно.

  В ідеалі спинка повинна повторювати контури спини. Вигнута на місці поперекового відділу спинка підтримає хребет у правильному положенні і зафіксує корпус.

  Корпус, основа, стійка, хрестовина повинні бути сталевими з пластиковим напиленням. Такі конструкції міцні і довговічні. Опора, що закінчується п’ятьма, а не чотирма променями більш стійка.

  Як вибрати крісло керівника: критерії вибору, як визначитися з конструкцією, матеріалом і наповнювачем.

  ВАЖЛИВО! Враховуйте габарити виробу – не тільки ширину і висоту самого крісла, але і глибину сидіння, висоту підлокітників. І головне – навантаження. Зазвичай така меблі розрахована на вагу 100-120 кг При більшій масі тіла потрібні посилені моделі – до 160 кг

  Зверніть увагу на колеса, регулювання висоти сидіння, нахилу спинки положення підлокітників. Вони повинні легко регулюватися і одночасно бути надійними. Не вистачало ще, щоб під начальником «стілець хитався».

  Особливо цінуються і дорого виглядають крісла з дерев’яними підлокітниками. Деякі виробники в комплект постачання включають запасні колеса і підлокітники.

  Вибір матеріалу і наповнювача сидіння

  Оббивний матеріал і наповнювач сидіння повинні бути якісними. Це забезпечить користувачеві правильний кровообіг. Зазвичай на оббивку крісла керівника йде шкіра, екошкіра. Вони нетоксичні, гігієнічні, гіпоалергенні, міцні і довговічні.

  Найкращим матеріалом для оббивки була й залишається натуральна шкіра. Вона зносостійка і проста в догляді. Досить періодично протирати її вологою тканиною.

  Як вибрати крісло керівника: критерії вибору, як визначитися з конструкцією, матеріалом і наповнювачем.

  На другому місці по функціональності варто екокожа. Це сучасний високотехнологічний штучний матеріал. Завдяки бавовняних волокон, що входять у її склад, екокожа «дихає», тобто пропускає повітря. Вона не містить шкідливих і токсичних речовин, чому і отримала таку назву. Правда, екошкіра не така довговічна, як натуральна. І все ж така меблі вийде з моди раніше, ніж її оббивка.

  В якості наповнювача сучасні керівники використовують пінополіуретан. Він володіє високою зносостійкістю, надійний і довговічний.

  Чим товще шар наповнювача, тим довше, як правило, термін експлуатації виробу. М’які крісла більш зручні, ніж напівтверді. Щоправда, вони й коштують дорожче.

  Який колір вибрати

  Вибирайте меблі від відомих виробників, перевірених торгових марок. Там великий вибір моделей і широка кольорова палітра. Багато надають можливість вибору матеріалу для оббивки за зразками під індивідуальний запит.

  За бажанням керівника можна запропонувати крісло з сітчастою спинкою, яка добре пропускає повітря. Але взагалі, колір – це другорядне значення. Головне – зручність. Класичними вважаються чорні, сірі, коричневі, бежеві кольори.

  Як вибрати крісло керівника: критерії вибору, як визначитися з конструкцією, матеріалом і наповнювачем.

  УВАГА! Світлий колір більш мазкий. За гігієною такого виробу доведеться ретельно стежити. Також важливо регулярно, не рідше одного разу на місяць перевіряти міцність кріплення виробу, щоб вона не розвалилася в процесі експлуатації, і його власник не отримав серйозну виробничу травму. Такі випадки описані в інструкціях з охорони праці.

  Природно, крісло не повинен вибиватися із загального інтер’єру кабінету керівника. Не варто забувати, що яскраві колірні плями будуть відволікати від роботи як лідера, так і всю команду.

  Що ще врахувати при виборі крісла

  Як вибрати крісло керівника: критерії вибору, як визначитися з конструкцією, матеріалом і наповнювачем.Купуючи крісло, подумайте про те, щоб воно легко збиралося. Чим більше умов і можливостей для регулювання воно передбачає, тим складнішою може виявитися процес складання і більше ризик виходу з ладу.

  Для ділової людини, керівника великої компанії, бізнесмена буває дуже важливо підкреслити статус. Тому його кабінет і меблі повинні виглядати сучасно, стильно, відповідати моді. Цей фактор теж треба враховувати при виборі. А в моді сьогодні природність і ергономічність.

   

  ДОВІДКА! Промисловість випускає спеціальні анатомічні крісла. Вони на 100% забезпечують контакт тулуба з поверхнею меблів, рівномірно розподіляють вагу і мінімізують навантаження на спину під час роботи. Регулюється жорсткість підвіски, положення підголівника та підлокітників, встановлена аеродинамічна рама спинки і багато іншого.

  Поцікавтеся, на яку поверхню підлоги переважно розраховано крісло: ламінат, паркет, ковролін, плитку. Перевірте, щоб воно не скрипіло, не хиталося, добре їздило по підлозі.

  І приміряйте на себе крісло керівника. Просто посидьте в ньому, відчуйте себе на місці начальника. А раптом?! Чому б і ні?!