Як вибрати планетарний міксер: критерії вибору, поради та рекомендації

Є завдання, з якими техніка справляється краще людини — планетарний міксер здатний замісити тісто або збити крем швидше, ніж це зробить руками професійний кухар. І це без втрати якості, оскільки конструктивна особливість виключає неоднорідність маси. Але якщо прийшов час вибирати свого помічника, важливо визначитися для яких завдань він потрібен.

Як вибрати планетарний міксер

Зміст статті

 • Як вибрати планетарний міксер
  • Об’єм чаші
  • Матеріал чаші
  • Насадки
  • Управління
  • Наявність таймера
 • Загальні поради щодо вибору

Об’єм чаші, комплект насадок, основні і додаткові функції, потужність — основні критерії, на які орієнтуються відвідувачі магазину побутової техніки. І якщо за перерахованими параметрами різні моделі однакові, то остаточний вибір часто диктується ціною або дизайном. В цьому і полягає головна помилка, яка потім тягне за собою негативні відгуки.

Об’єм чаші

Як вибрати планетарний міксер: критерії вибору, поради та рекомендації

Вона повинна бути повною і глибокою, щоб виключити розбризкування інгредієнтів по кухні. Напівпрофесійна техніка комплектується чашею місткістю від 5 до 10 л. Побутова — від 3 до 5 л. Якщо міксер буде використовуватися часто і при серйозній завантаженні, є сенс обрати професійну техніку з найменшою чашею — цього буде достатньо для великої родини. Для 2-3 чоловік і нечастого використання краще вибрати побутовий варіант — так вийде заощадити без шкоди якості.

Матеріал чаші

Ємність з нержавіючої сталі довговічна. В такій чаші можна підігрівати продукти, якщо в процесі приготування виникне така необхідність. Її легко мити і важко пошкодити. Але перед покупкою ємність слід ретельно оглянути. Занадто тонкі, прогибающиеся під натиском пальця, стінки можуть вказувати на низьку якість матеріалу, який з часом окислиться або покриється іржею.

Як вибрати планетарний міксер: критерії вибору, поради та рекомендації

До переваг пластикових чаш відносять легкість і можливість візуального контролю роботи віночків зі сторони. Але за ці сумнівні переваги доводиться платити довговічністю — ємність дуже легко пошкодити. Якісний харчовий пластик допускає нагрів продуктів на водяній бані. І він не пахне. Якщо ж від чаші виходить аромат хімії то це свідчить про підміну на дешевий аналог, використання якого загрожує неприємними наслідками для здоров’я.

Насадки

У стандартний комплект входять віночок, лопатка для крему і гаки-тістоміси. Зазвичай їх виготовляють з нержавіючої сталі або міцного пластику. Перший варіант кращий, оскільки вибір пластику на підсумковій вартості планетарного міксера не позначиться, а сталь прослужить довше.

Як вибрати планетарний міксер: критерії вибору, поради та рекомендації

Якщо є необхідність у більшому числі насадок, бажано купувати міксер, в комплектацію якої вони включені. Так вийде заощадити і гроші, і час на пошук відповідних варіантів.

Управління

Будь то сенсорна або механічна панель управління — її головне завдання забезпечувати плавне регулювання швидкості. Перший варіант виглядає ефектніше і характерний для «просунутих» моделей з великою кількістю опцій. Така панель зазвичай вбудовується зверху на відкидний частини міксера. Її перевага — легкість усунення забруднень.

Як вибрати планетарний міксер: критерії вибору, поради та рекомендації

Механічний варіант представлений поворотним важелем і є одним з ознак надійної техніки. Менша кількість швидкісних режимів компенсується тривалим терміном експлуатації. Єдиний істотний мінус — бруд біля регулятора збирається швидко, а відчищається не дуже просто.

Наявність таймера

Можливість задавати час роботи, після закінчення якого міксер сам вимкнеться — приємна додаткова опція. Вона знімає з кулінара завдання «стежити за часом», дозволяючи відволікатися від чаші на інші робочі процеси.

Загальні поради щодо вибору

Планетарний міксер спочатку призначений для змішування і збивання. Він може додатково оснащуватися млином і блендером, але підсумкова вартість такого «комбі» тішить мало. Простіше і надійніше купувати вузькоспеціалізовану техніку.

Як вибрати планетарний міксер: критерії вибору, поради та рекомендації

Побутовий міксер потужністю до 1 кВт чудово справляється зі звичайними кухонними завданнями. Але якщо планується його інтенсивна експлуатація при повному завантаженні або з додатковими насадками, то краще звернути увагу на професійну техніку потужністю від 1,5 до 2 кВт. Обійдеться дорожче, але це дешевше ніж міняти пропрацював «на знос» міксер відразу ж після закінчення гарантійного строку.

ВАЖЛИВО. Побутову техніку без захисту від перевантаження варто обходити стороною — вона небезпечна і недовговічна. Добре якщо рівень безпеки підвищений захист від повторного запуску і включення при відкритій кришці. Контроль положення чаші теж зменшує ризик отримання випадкових травм.

Ну і останнє — матеріал корпусу. Нержавіюча сталь стала практично синонімом надійності, але «бюджетні» пластикові варіанти в цьому плані їй мало чим поступаються. Якісний пластик, використовуваний у виробництві побутової техніки зносостійкий і не горючий. Його можна розбити випадковим ударом. Але оскільки планетарний міксер — прилад стаціонарний, то й ризик пошкодити його корпус мінімальний. Отже, на ньому можна заощадити.