Як витягнути дужки з рамки двері шафи своїми руками – інструкція

Як витягнути дужки з рамки двері шафи своїми руками  інструкція Одна з відмінних функцій рамкових конструкцій в тому, що їх можна спокійно розбирати і збирати назад. Для того щоб виріб в кінці збірки мало такий же товарний вигляд, як і на початку, необхідно акуратно прибирати в процесі роботи скоби і саморізи з рамки. І якщо останні багато видаляють часто, то зі скобами стикаються далеко не всі.

Як виглядають дужки

Зміст статті

 • Як виглядають дужки
 • Підготовка
 • Інструкція

Дверний скобою часто іменують ручку, має кріплення з двох сторін. Виріб отримало таку назву завдяки тому, що воно нагадує її по формі. По суті – це дверна ручка зігнутої або прямої форми (також зустрічаються П-подібні).

Вибір матеріалу дверних скоб для шафи великий. Вони виготовляються із заліза, алюмінію, пластику, а також дерева. Для дверей шаф зазвичай використовуються два останніх матеріалу. Пластик відрізняється своєю легкістю і дешевиною, а дерево – натуральністю і міцністю. Багато хто відзначає, що дерев’яні ручки набагато приємніше на дотик, ніж який-небудь інший матеріал.
Кріплення такий дугоподібної ручки передбачає наступні етапи:

 • свердління отвору в двері;
 • кріплення із зворотного боку стягуючими гвинтами.
 • Ручки-скоби можна встановлювати і з двох сторін (тоді кріплення буде проводитися такий же ручкою з іншого боку), але для шаф таке кріплення не раціонально.

  Якщо ви вирішили поміняти ручку, то варто вибирати виходячи з власних уподобань. Сильних відмінностей за якістю ви навряд чи помітите (хоча б у перший рік використання), а от без достатньої ергономічності ніяк не обійтися.

  При заміні важливо звернути увагу, щоб у деталей збігалося відстань між кінцями, інакше зберегти акуратний вигляд шафі не вийде: доведеться свердлити нові отвори, тоді як старі так і залишаться на увазі.

  ДОВІДКА! У назві деталі вказується відстань між її кінцями. Наприклад, для АРО-250: АРО – це назва її виду (аркова), а 250 – як раз проміжок між кріпильними гвинтами в міліметрах.

  Підготовка

  Як витягнути дужки з рамки двері шафи своїми руками  інструкція

  Ручка дверей використовується мало не частіше за інших елементів, тому вона швидше зношується і потребує заміни. Може псуватися як зовнішній вигляд скоби, так і її функціональність.

  ДОВІДКА! Для демонтажу ручки деякі попередньо знімають двері, проте зручніше за все робити це, коли є вільний доступ до обох сторонах дверей.

  Перед початком робіт потрібно підготувати робочий інструмент і придбати заміну скоб, якщо це необхідно.

  Щоб витягнути скоби вам потрібно:

  • шестигранний ключ;
  • маленька викрутка.

  Інструкція

  Скоби встановлюються як на планці, так і на стяжці, але в цілому демонтуються вони всі за однаковим принципом:

 • Як витягнути дужки з рамки двері шафи своїми руками  інструкціяВийміть кріпильні гвинти. У багатьох недорогих моделях кріплення ніяк не маскуються, тому знайти їх не складе особливої праці. Їх розташування залежить від моделі ручки-скоби: вони бувають як з зовнішньої сторони дверцят, так і з внутрішньої.
 • Відкрутіть притискну гайку. Зробити це насправді не так просто, як виглядає на перший погляд. Вона розташовується біля основи. Для того, щоб без зайвих зусиль її відкрутити, необхідно попередньо знайти отвір під стрижень. Вставивши шестигранний ключ в отвір для стрижня, можна без особливої праці відкрутити гайку/
 • Зніміть виріб.
 • ВАЖЛИВО! В процесі демонтажу ручки необов’язково купувати нові кріпильні гвинти і гайки – від старої скоби вони цілком можуть прослужити ще, так як менше схильні до зносу.

  Головне, щоб підходили за розміром.