Як в’язати на в’язальної машині: як навчитися в’язати на в’язальної машині, як користуватися

В наші дні промислова індустрія одягу багатогранна і таке поняття, як самостійне в’язання, здавалося б, повинно канути в Лету. Однак, це хобі набирає все більших масштабів свого розвитку, що не дивно, адже навіть сама якісна річ, виконана у виробничих масштабах не замінить «душевного тепла» і індивідуальності, яку мають власноручно зв’язані речі. Але і цей процес у домашніх умовах може бути автоматизований, якщо мову вести про машинної в’язки.

Як вязати на вязальної машині: як навчитися вязати на вязальної машині, як користуватися

У чому полягають відмінності машинного та ручного в’язання

Зміст статті

 • У чому полягають відмінності машинного та ручного в’язання
 • Різновиди апаратів
 • Як навчитися в’язати на в’язальної машині
  • Яку вибрати пряжу
  • Процес в’язання

Полотно пов’язане вручну, буде більш пишним. Машина ж рівномірно придавлює виріб.

Ручна в’язка має десятки різних візерунків і технік в’язання і, хоча машинки для в’язання постійно модернізуються, їм ще не під силу мати стільки режимів візерунків. Важлива і швидкість отримання готового виробу. Однак автоматичного режиму в’язання без участі в ньому людини не передбачено.

Як вязати на вязальної машині: як навчитися вязати на вязальної машині, як користуватися

Різновиди апаратів

 • Як вязати на вязальної машині: як навчитися вязати на вязальної машині, як користуватисяВсі в’язальні машинки мають одну фактури або дві фактури. В’язальний апарат з одного фактурою має одну ігольніцю. Допустимі для виготовлення однорідного полотна з двостороннім візерунком, за умови, що виріб буде мати тканинну підкладку. Як приклад, пальто або кардіган. Однак якщо потрібно візерунок «пров’язати в різній колірній гаммі, тоді нитки будуть стирчати з внутрішньої сторони. Апарати, що мають дві фактури відповідно мають дві ігольніци. Речі виходять гладкими і акуратними як з лицьового боку, так і з виворітного.
 • Розділяються по класах. Саме цим критерієм регулюється товщина нитки. З маркетингової статистикою виробників і що ще важливіше, за відгуками споживачів, безумовним фаворитом є апарати V – класу. Вони універсальні, можуть однаково добре працювати як з тонкої, так і з товстою ниткою.
 • За способом відтворення орнаменту. Перфораторные, візерунок наноситься на спеціальні таблички з трафаретів, після чого, вставляються в машину. Комп’ютерні. Всі розраховує електронний додаток. Ручні. Людина «провязывает» візерунок сам.
 • Як навчитися в’язати на в’язальної машині

  Необхідно розуміти, що, незважаючи на свій компактний зовнішній вигляд, в’язальна машинка серйозне технічне пристосування і якщо ви всерйоз вирішили навчитися і зрозуміти, як в’язати на в’язальної машині, то слід запастися терпінням.

  Зрозуміло, перше питання, який повинен стати перед нами перед тим як почати нею користуватися — з чого ж в’язати.

  Як вязати на вязальної машині: як навчитися вязати на вязальної машині, як користуватися

  Яку вибрати пряжу

  На перших етапах експерти радять вибирати м’яку пряжу. Нитки повинні бути середнього розміру.

  ВАЖЛИВО. Нитки для машинної в’язки випускаються окремими котушками і можуть бути не тільки з вовни натурального походження, але і синтетичними.

  Далі, важливо підготувати пряжу для в’язання. У цьому випадку мається на увазі, що пряжу потрібно розмотати і знову змотати клубок. Це додасть нашим ниткам легкості, а в’язання буде проходити рівномірно і без стрибків, які, безсумнівно, погіршують якість виробу.

  ВАЖЛИВО. Котушки заводських ниток, як правило, дуже жорстко намотані, їх необхідно перед в’язанням також перемотати в новий клубок.

  Процес в’язання

  Вважається, що перший ряд — найскладніше випробування, після якого багато людей залишають свої спроби в’язати самостійно. Але ж будь-яке починання дається нелегко, втім, нам знадобиться лише акуратність та уважність.

  Отже, приступимо до роботи. Для вивчення будемо розглядати примірник під назвою Нева — 5.

 • Заправляємо пряжу в нитевод.
 • Дисковим коліщатком добиваємося потрібної нам ступеня натягу. При коректному натягу струна буде кілька надогнута.
 • Як вязати на вязальної машині: як навчитися вязати на вязальної машині, як користуватисяЗаводимо нитка за каретку нитевода і закриваємо кришку. Вільний кінець можна закріпити на лівій ніжці.
 • Фіксуємо пряжу на голках. Починаємо з крайньої лівої. Тримаємо нитку і обмотуємо в одному русі голки проти годинникової стрілки. Після того як всі голки ми обвили нитками, беремо гребінку (вона є в комплекті до машинці) і подвигаем нашу нитку до основи голок.
 • Важелі верхньої каретки ми з обох сторін ставимо в положення трикутника.
 • Щільність полотна на коректорі виставляємо на величину 8. Полотно у нас, звичайно, вийде досить вільним, але не забувайте, ми в’яжемо лише перший ряд і давати на цьому етапі напруга нитки більше, не рекомендують ні виробники, ні самі майстри.
 • тепер виставляємо «вантажну лінійку», це пристосування, яке не дозволить перший ряд петель «гоїтися» машинкою.
 • Пересуваємо курсор вліво і ось, ми зв’язали наш перший ряд петель. Тепер повторюємо все вищеперелічене і в’яжемо наш перший зразок.
 • Це заняття буде радувати ваших близьких ексклюзивними речами, а вам приносити глибоке моральне задоволення.

  Як вязати на вязальної машині: як навчитися вязати на вязальної машині, як користуватися