Як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми руками

Як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми руками

Мітки:Автомобільні стеклаРемонт лобового скла

Навіть у самого обережного водія рано чи пізно на поверхні автомобіля утворюються механічні пошкодження. Само собою, далеко не всі механічні пошкодження можна усунути своїми руками. Але з тріщинами на лобовому склі цілком можна впоратися самостійно і при мінімумі матеріальних витрат.

Як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми рукамиНаслідки відколу на лобовому склі авто

Види пошкоджень

Спочатку слід розібрати, які саме бувають тріщини. Розрізняють механічні пошкодження такого типу:

 • выщербины;
 • тріщини від перепаду температур;
 • розгалужені тріщини на склі.

Будь-який з них можна усунути в домашніх умовах своїми руками. Але слід звернути увагу на одну важливу деталь: чим раніше приступити до ремонтних робіт, тим краще. Якщо відразу заклеїти тріщину на автостекле не представляється можливим, слід закрити пошкодження звичайним канцелярським або малярським скотчем.

Візьміть до уваги і те, що автомобіль з таким склом потрібно водити особливо акуратно. Найменші вібрації і поштовхи можуть призвести до збільшення деформації.

Як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми рукамиСкол з тріщиною на лобовому склі після удару гравію

Слід зазначити і те, що практично будь-яке пошкодження може призвести до повної непридатності лобового скла. Тому в цілях економії краще своєчасно закладати сколи та тріщини. Якщо правильно усунути пошкодження, на лобовому склі не залишиться жодних добре помітних слідів.

Необхідні інструменти

Для того, щоб своїми руками зробити ремонт лобового скла автомобіля, потрібно мати наступні матеріали:

 • полімерний клей;
 • інжектор (металевий або пластиковий);
 • рідина для знежирення поверхні та спеціальні серветки;
 • електричний дриль;
 • повітряний насос;
 • аплікатор;
 • скрайбер;
 • ультрафіолетову лампу;
 • поліроль.

Як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми рукамиНабір інструменту для ремонту авто скла (кейс)

Що стосується інжектора, то більш доцільно придбати металевий, для багаторазового користування. Пластиковий інжектор — більш дешевий, але він придатний тільки для разового ремонту лобового скла автомобіля.

Підготовчий етап

Слід зазначити, що від якості підготовчих робіт залежить підсумок. Головне — ретельно очистити поверхню лобового скла. Зробити це можна за допомогою спирту і спеціальних серветок. Щоб ретельно видути весь бруд і пил з самої тріщини, слід використовувати насос. Вручну виконати цю операцію як годиться практично неможливо.

По закінченні вищеописаного етапу слід обробити краї тріщин скрайбером. Тільки на цьому етапі можна вважати обробку скла завершеною.

Щоб у процесі обробки тріщина не розійшлася ще більше, лобове скло потрібно послабити, тобто зробити тиск трохи менше. Для цього на відстані 2 міліметрів від закінчення самої тріщини (або біля кожної, якщо їх декілька) потрібно виконати наскрізний отвір за допомогою електричної дрилі.

Як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми рукамиОбробка відколу скла скрайбером

Потім — «дотиснути» розкол до отвору. Таким чином, механічне пошкодження не буде розходитися далі по площі скла. Після цього можна приступати до процесу заклеювання своїми руками.

Прибираємо пошкодження правильно

Як на лобовому склі закрити тріщину? На поверхню встановлюється інжектор. Кріпити його слід спеціальними аплікаторами. Щоб кружечки були надійно прикріплені до скла, рекомендується змазати їх вазеліном. Слідкуйте за тим, щоб інжектор перебував перпендикулярно до скла і по центру вищерблені або тріщини. Після правильно установки інжектора можна вливати фотополімерний клей.

Після того як тріщини будуть повністю заповнені клеєм, інжектор можна знімати.

Процес ремонту своїми руками можна вважати завершеним лише тоді, коли клей повністю висохне. Якщо дати речовині просохнути самостійно, то при теплій погоді знадобиться не менше 45 хвилин. Тому раціональніше використовувати ультрафіолетову лампу. Таким чином, час на просушку скорочується мінімум в 3 рази.

Як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми рукамиІнжектор для клею при ремонті лобового скла

Після закінчення процесу заклеювання поверхню авто слід відполірувати. Зробити це можна звичайним поліролем для скла. На місце обробки потрібно нанести невелику кількість речовини і полірувати спеціальною серветкою не менше 7 хвилин.

Як бачите, зробити таку операцію своїми руками не так складно, як може здатися на перший погляд. Тим більше для цього потрібно не так багато: бажання та необхідний набір інструментів.

Наостанок слід зазначити, що цілісність скла важлива не тільки з естетичної точки зору. Будь-яке пошкодження на лобовому склі може стати причиною поганої видимості на дорозі, що в підсумку, можливо, призведе до серйозної аварії. Тому слід своєчасно усувати такі дефекти. А своїми руками або за допомогою СТО — це вже другорядна справа.