Як закрити дірку в ламінаті на підлозі: гіпсом, деревної шпаклівкою, герметиком

Ламінат є дуже популярним підлоговим покриттям. Він має широкий вибір фактур і забарвлень. А також володіє відмінною зносостійкістю. Але з часом, навіть на такому підлоговому покритті можуть утворитися різні дефекти.

Найпоширенішими ушкодженнями є:

 • Щілини;
 • Якщо в приміщенні підвищена вологість або на підлогу часто ллється рідина, це призводить до здуття підлогового покриття;
 • При неакуратною експлуатації або недбалому переміщенні меблів, дуже часто з’являються подряпини різної глибини;
 • При механічному впливі або тривалому тиску, можуть виникнути сколи або вдавлені ділянки;

Наявні в покритті щілини не варто ігнорувати. З часом вони найчастіше призводять до повної деформації всього ламінату. Також через них у внутрішні шари вироби проникає волога, що призводить до набухання. Якщо не вживати ніяких дій, то через якийсь час може знадобитися повна заміна всього підлогового покриття.

Незалежно від того, сильне пошкодження чи ні, воно буде псувати весь зовнішній вигляд підлогового покриття.

Від практично всіх з’явилися на поверхні ламінату дефектів можна позбутися самостійно.

Існує кілька способів позбавитися від з’явилися дефектів.

Як закрити дірку в ламінаті на підлозі за допомогою деревної шпаклівки

Зміст статті

 • Як закрити дірку в ламінаті на підлозі за допомогою деревної шпаклівки
 • Усунення пошкоджень гіпсом і тирсою
 • Усунення щілин герметиком

Як закрити дірку в ламінаті на підлозі: гіпсом, деревної шпаклівкою, герметикомЯк закрити дірку в ламінаті на підлозі? Цей спосіб дуже схожий на використання готової пасти для ремонту пошкоджень ламінату, яку можна придбати в магазині. Перед її нанесенням необхідно підготувати поверхню. Для цього потрібно протерти ламінат, щоб прибрати весь пил і бруд. Навколо утворився дефекту необхідно наклеїти малярний скотч.

З допомогою шпателя на дірку потрібно нанести шпаклівку, після чого ретельно вирівняти її і прибрати всі надлишки. Після повного її висихання малярний скотч потрібно відклеїти і прибрати залишки шпаклівки за допомогою вологої серветки або ганчірки.

Даний варіант не підходить для прохідних місць, так як при ходьбі виникає вібрація і шпаклівка досить швидко почне обсипатися.

Усунення пошкоджень гіпсом і тирсою

Як закрити дірку в ламінаті на підлозі: гіпсом, деревної шпаклівкою, герметикомСуміш тирси і гіпсу є самим недорогим способом позбавитися від різних сколів, тріщин і подряпин. Для цього знадобиться:

 • Гіпс і тирсу. Їх необхідно змішати в пропорціях 1х1;
 • Додати невелику кількість води і ретельно перемішати отриману суміш;
 • Повинна вийти густа суміш, за консистенцією схожа на пасту. Якщо розчин надто густий, то потрібно додати ще води;
 • Отриманою пастою необхідно ретельно затерти наявні дефекти, прибираючи всі надлишки. Після висихання — протерти підлогу;

Якщо діра досить глибока, то спочатку потрібно покласти дерев’яну тріску і тільки потім наносити суміш з гіпсу і тирси.

При бажанні замість гіпсу можна використовувати клей. Клей і тирсу змішуються в таких же пропорціях, однак, воду додавати не потрібно. Ефект буде такий же, як і при використанні гіпсу. Однак, після проведення відновлювальних робіт, оброблене місце потрібно буде покрити лаком.

Усунення щілин герметиком

Як закрити дірку в ламінаті на підлозі: гіпсом, деревної шпаклівкою, герметикомТакий варіант підходить тільки для неглибоких дефектів. Герметики бувають кольорові і білі. Якщо використовується перший варіант, то вибирати його потрібно максимально близьким за кольором до ламінату, якщо білий — то після затірки його необхідно зафарбувати. Герметик має властивість усадки, тому ремонт потрібно проводити в кілька етапів, даючи йому повністю висохнути. Використовувати потрібно м’який гумовий шпатель, так ризик пошкодження сусідніх ділянок буде мінімальний.

Звичайно, провести відновлювальні роботи досить просто, однак, краще не допускати виникнення ушкоджень. Для цього потрібно правильно доглядати на ламінатом.