Як зібрати диван акордеон: схема складання дивана, принцип роботи, переваги і недоліки конструкції

Як зібрати диван акордеон: схема складання дивана, принцип роботи, переваги і недоліки конструкціїКожен, хто займається інтер’єром своєї квартири або будинку, знає, що диван — незамінний предмет меблів, який доповнить будь-яке приміщення. Він не тільки корисний і комфортний у використанні, але і радує різноманітністю забарвлень і моделей, що дозволяє вибрати ідеальний диван для кожної кімнати. Фабричні моделі зазвичай коштують дуже дорого, але при наявності спеціальних навичок цілком можна зібрати такий диван самостійно. Про те, як правильно це зробити, ви дізнаєтеся в цій статті.

Як зібрати і розібрати диван акордеон

Зміст статті

 • Як зібрати і розібрати диван акордеон
  • Принцип роботи
  • Схема складання дивана
 • Переваги та недоліки конструкції

Такий варіант дуже поширений і характеризується простотою в експлуатації. Безперечною перевагою є те, що в складеному стані цей диван займає дуже мале місце, а в розкладеному утворює два повноцінних спальних місця.

Принцип роботи

Механізм складається з трьох частин, дві з яких включає в себе спинка дивана. У складеному стані вона виходить подвійний. Третю частин являє сидіння. Всі ці елементи пов’язані між собою за допомогою спеціальних петель-замків, які прикріплені до каркаса.

Як зібрати диван акордеон: схема складання дивана, принцип роботи, переваги і недоліки конструкції

Як можна судити з назви, такий принцип роботи нагадує маніпуляції, вироблені з акордеоном під час гри. Виробники зазвичай вставляють в меблі металевий каркас, а от приватні майстри, що працюють на замовлення — столярний.

Щоб розібрати меблі, потрібно буде всього лише підняти сидіння до клацання, розпрямити його і додаткове спальне місце готове.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що незважаючи на відносну простоту виготовлення акордеона, не варто братися за роботу, якщо ви нічого не розумієте в цій справі. В такому випадку краще довіритися фахівцеві і уникнути ризику витратити час, гроші і сили даремно.

Схема складання дивана

Першим і найважливішим кроком стане складання схеми, а вже потім слід складання. Вона значно полегшить процедуру і допоможе зрозуміти структуру меблів, а також послідовність дій.

Найкраще робити каркас з металевих трубок, наслідуючи приклад фабричних виробників. Такий спосіб надійніше, адже продовжує термін експлуатації, швидше і простіше, ніж виготовляти дерев’яний каркас, але він не вважається поганим варіантом, і величезна кількість людей віддає перевагу саме такий варіант.

Зверніть увагу також на розміри, які варто розрахувати ще на етапі креслення. Готову схему легко знайти в інтернеті, але це не означає, що розміри отриманого дивана вас влаштують. Потрібно продумати місце, де буде розташовуватися меблі і при необхідності змінити розрахунки в схемі з урахуванням особливостей вашого приміщення.

Як зібрати диван акордеон: схема складання дивана, принцип роботи, переваги і недоліки конструкціїЧастину дивана, яка і буде, власне, розкладатися, займає всього одну третину всієї конструкції і називається коробом. Для його виготовлення знадобиться дошка у формі прямокутника, на яку згодом кріпиться аркуш фанери. Його можна також використовувати для зберігання постільної білизни, подушок або ковдр. З боків від отриманого скриньки встановлюються направляючі, а на дні — спеціальні коліщатка. На дивані обов’язково повинен бути матрац з трьох частин, він значно полегшить процес розкладання меблів. Всі його частини з’єднуються тканиною для оббивки.

Переваги та недоліки конструкції

Конструкція акордеон має свої переваги і недоліки, на які слід звернути увагу ще перед складанням схеми. Адже може трапитися так, що недоліки виявляться такими істотними, що зведуть до мінімуму всі достоїнства.

Отже, почнемо з переваг:

 • Як зібрати диван акордеон: схема складання дивана, принцип роботи, переваги і недоліки конструкціїсамим очевидним є те, що він чудово економить місце, тому що в маленькому на перший погляд диванчику ховаються цілих два спальних місця;
 • в розкладеному варіанті він не має швів і згинів, що забезпечує повноцінний відпочинок, а складений диван — затишне місце для залу або вітальні;
 • різноманітність кольорів дозволяє підібрати меблі за смаком, яка підійде до будь-якого інтер’єру;
 • простота у виготовленні своїми руками;
 • наявність ящика, в якому можна зберігати білизну чи інші речі;
 • блискавична процедура розкладання.

Не обійшлося і без мінусів:

 • У розкладеному стані диван не такий вже і компактний, тому в будь-якому випадку доведеться планувати розміщення інших предметів меблів та інших речей так, щоб за кілька метрів до дивана залишалося порожнє простір.
 • Для того, щоб акордеон легко розкладався, потрібно досить широка і висока спинка, яка може комусь здатися незручною.
 • Так як в конструкції присутні металеві елементи, з часом вони можуть почати скрипіти. Це може зіпсувати враження від експлуатації і призвести до додаткових витрат на змащення.
 • Таким чином, незважаючи на те що недоліки у даній конструкції є, їх значно менше, ніж переваг. Чи підходить вам такий диванчик залежить тільки від ваших потреб і запитів!