Як зібрати шафу – збираємо стильний сучасний шафа своїми руками

Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиЄ три способи обзавестися шафою. Можна купити готову модель. Самостійно розробити її і замовити комплектуючі за кресленням. Або повністю все зробити самому: від продумування схеми до розпилу матеріалів на елементи конструкції. Але в будь-якому випадку доведеться потурбуватися складанням. Виконавши її своїми руками можна істотно зменшити підсумкову вартість шафи. Але і це не головне достоїнство.

Переваги самостійної збірки

Зміст статті

 • Переваги самостійної збірки
 • Що потрібно?
 • Поетапна схема складання шафи
  • Етап 1 – дно
  • Етап 2 — каркас
 • Завершення складання
  • Задня стінка
  • Двері
 • Скільки прослужить шафа

Крім якості матеріалів, з яких виготовлені несучі елементи конструкції, на термін експлуатації шафи впливають ще й:

 • спосіб кріплення;
 • якість зборки.

ДОВІДКА! Для довговічних меблів характерно дублююче кріплення, коли попарно використовуються шканти і конфірмати або минификсы. Якщо ж до уваги користувача пропонується шафа на саморізах, то від нього не варто відмовлятися тільки в одному випадку — елементи конструкції скріплюються за допомогою монтажних куточків.

Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиНаймані працівники отримують оплату за фактом складання, тому зацікавлені в швидкості процесу. А це, в свою чергу, може не кращим чином впливати на якість: навіть якщо передбачені дублюючі кріплення, вони можуть бути проігноровані. Адже якщо конструкція повністю зібрана і не «бовтається», значить, робота виконана.

Самостійно ж збираючи шафа власник зацікавлений в його довгому терміні служби. Отже, він кілька разів перевіряти кожне з’єднання, переконуючись у його міцності. І навіть якщо виробник меблів припустився помилки, при власноручному монтажі їх можна своєчасно усунути, тим самим збільшивши передбачуваний термін служби «обновки».

Що потрібно?

Багато залежить від виконання точок кріплення і петель. Якщо передбачено дублююче з’єднання шкант + еврошуруп, то основними робочими інструментами стануть гумовий молоток і г-подібний конфирматный ключ відповідного розміру. При варіанті шуруп і минификса — ключ і хрестова викрутка. У ситуації, коли дубль не передбачений, варто докупити куточки, з розрахунку 4 шт. на полицю, і саморізи відповідного розміру (не довше 3/4 товщини полиці) у відповідній кількості.

Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиТакож знадобляться:

 • рулетка;
 • дриль;
 • шупуповерт з обмежувачем;
 • звичайний молоток;
 • цвяхи для прибивання задньої стінки.

Про молотках. Якщо потрібен гумовий, але взяти ніде — купувати необов’язково. Його призначення — ущільнення місця з’єднання шкантами без пошкодження зовнішнього покриття стінок шафи. Це можна зробити і звичайним молотком, якщо підкласти на місце удару амортизуючу підкладку.

Поетапна схема складання шафи

ВАЖЛИВО! В першу чергу, необхідно розпакувати і, орієнтуючись на креслення, розсортувати елементи конструкції.

Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиМонтовані в останню чергу двері і листи ДВП, призначені для обшивки задньої сторони шафи, на цьому етапі відкладаються в сторону. Підготовка завершується звільненням робочого простору і розкладанням фурнітури з інструментами в зручному місці.

Збірка каркаса може проводитися кількома способами: вертикально на підлозі. Останній варіант часто рекомендується тому, що вважається єдиним, що дозволяє обійтися без сторонньої допомоги. Це твердження не зовсім вірне, оскільки вертикальну збірку теж можна провести самостійно.

І вона не має характерних для горизонтальної складання недоліків, таких як:

 • необхідність обліку діагоналі бічної стінки — якщо значення дорівнює або більше висоти стелі, то підняти зібраний шафа не вдасться;
 • розхитування кріплень під час підйому, що відбивається на загальній міцності конструкції — ризик пошкодження підвищується у разі використання саморізів.

Етап 1 – дно

Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиЗбірка каркаса проводиться за напрямком від дна до кришки, тому ці елементи слід уважно оглянути. Нижня панель відрізняється двосторонньою розміткою під кріплення. Визначивши її, верхню відкладають і починають збірку підстави.

Якщо опорою шафи служать ніжки, то спочатку вони фіксуються за допомогою центрального шурупа, а потім вже потрібно прикрутити бічні саморізи. Цоколь зазвичай кріпиться за допомогою шкантов. У такому разі шипи спочатку вгоняются в планку, яку потім фіксують на що виконує функцію дна панелі.

ВАЖЛИВО! Зустрічаються моделі шаф з комбінованим підставою. У такій ситуації спочатку потрібно встановити меблеві ніжки, а потім цоколь.

Етап 2 — каркас

Існує два варіанти кріплення боковин. Якщо вони довші внутрішніх перегородок, то передбачається бічна фіксація. Коли ж рівні — зверху на основу.

Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиДругий варіант дозволяє проводити збірку по напрямку від однієї стінки до іншої. Перший — від центру до краю. Визначившись з порядком встановлення вертикалей, приступають до вивчення схеми складання. Подальший порядок дій виглядає так:

 • Орієнтуючись на креслення, підбирають дві сусідні перегородки і комплект полиць до них.
 • В полки вганяють шканти і з їх допомогою з’єднують вертикальні полотна.
 • Отриману частину конструкції встановлюють на опору і монтують дублюючі кріплення.
 • Наступна збірка проводиться за тим же принципом: шкант в полку, її до вертикалі і з’єднання з іншою конструкцією.
 • Порядок дій при установці кришки залежить від способу кріплення зовнішніх стінок. При бічному варіанті верхню панель спочатку встановлюють на перегородках, а потім вкладають і затягують кріплення. Якщо ж кришка розташовується зверху на стінці, то спочатку наживлюються фіксатори, потім полотно заводять на місце і фіксують.

  Завершення складання

  Після повної збірки каркаса необхідно перевірити його на «перекоси». Для цього з допомогою рулетки вимірюється обидві діагоналі шафи. Якщо результати вимірювань збігаються — все в порядку. В іншому випадку з похилою боку меблі підпирають і підтягують виявилися ослабленими кріплення.

  Задня стінка

  Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиПо закінченні перевірки приступають до монтажу листів ДВП. Якщо він один, то спочатку його закріплюють по кутах конструкції, а потім прибивають до всім полкам і перегородок. Коли ж шафа великий і таких кілька аркушів, починають з нижнього кутового. Зафіксувавши його в декількох точках, з допомогою з’єднувальної планки встановлюють і «наживляють» інші ДВП. І лише після формування повної задньої стінки її прибивають до перегородок і полиць.

  ДОВІДКА! Для посилення конструкції, поверх ДВП можна набити діагональні розпірки. Міра актуальна для шаф з распахивающимися дверима, оскільки вони часто відчувають бічні навантаження, здатні ослабити з’єднання.

  Наступний крок — установка шафи на відведене для нього місце. Впоравшись із завданням, за допомогою рівня проводять контрольну перевірку кутів нахилу по всіх напрямах. Якщо необхідно, регулюють висоту ніжок, домагаючись ідеальної горизонталі по кришці і дну. Потім приступають до монтажу внутрішнього наповнення: штанга, напрямні під ящики і т. д.

  Двері

  Розсувні дверцята шафи-купе встановлюються рейки. Верхній з яких виглядає як двосекційний профіль, монтуємий «урівень» з торцем кришки. Нижній же, що складається з двох напрямних для роликів, кріпиться до дна з відступом в 1-1,5 см від фасадного краю. Перед монтажем слід в жолобки заправити стопори для коліс.

  Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиНаступний етап — установка дверей. Якщо на фасаді є декоративний візерунок, то розпаковані стулки правильно розкладають уздовж стіни, щоб визначити їх порядок вставки. Починають з внутрішніх. Двері спочатку вкладається у верхню напрямну, потім коліщатко віджимається і вставляється в нижній рейок. Дія повторюється з іншими стулками і готовий шафа.

  З розпашними все трохи простіше. Якщо виробник меблів передбачив отвори під петлі, то орієнтуючись на них спочатку монтують відповідні елементи на двері і в корпус. Потім їх з’єднують за допомогою викрутки регулюють. Все, до дверцятах монтаж закінчено.

  В іншому випадку необхідно:

  • докласти двері до корпусу;
  • визначити і відзначити місця під петлі;
  • за допомогою фрезера висвердлити отвори, орієнтуючись на глибину чаші петлі;
  • зібрати конструкцію.

  Після фінішної регулювання прилягання дверей можна кріпити фурнітуру. Меблі готова до використання.

  Скільки прослужить шафа

  При належному догляді і своєчасному ремонті дрібних неполадок така меблі практично не має обмежень по терміну експлуатації. Але систематичні її пересування по будинку або переїзд, що супроводжується розбиранням і повторної складанням, не кращим чином позначаються на кріпленнях.

  Зупиняючи свій вибір на бюджетних моделях з ламінованого ДСП, слід пам’ятати:

 • Розбирати його не бажано, тому що цей крихкий матеріал кришиться і при подальшій збірці знадобиться додатково зміцнювати з’єднання з допомогою клею або монтажних куточків.
 • Вогкість — головний ворог таких меблів. Плити розбухають і деформуються, внаслідок чого вся конструкція приходить в непридатність.
 • Довгі полиці не розраховані на велике навантаження. На антресоль шириною більше 70 см, якщо під нею немає опорних перегородок, небажано ставити велику вагу — в кращому разі вона прогнеться. У гіршому — зламається по центру.
 • Як зібрати шафу  збираємо стильний сучасний шафа своїми рукамиШафи з МДВ або масиву довговічніше і позбавлені більшості недоліків ДСП. Переїзд така меблі переживає практично безболісно. Вона стійка до пошкоджень, але навіть якщо такі і з’явилися — реставрується деревина порівняно легко. Полки під вагою речей не прогинаються і не проламуються в місцях кріплень. Але за якість доводиться платити кругленькі суми.

  Гарантія на шафи коливається в діапазоні від 1 до 25 років. Якщо є бажання придбати довговічний, зносостійкий варіант, то гарантійний термін експлуатації повинен становити не менше 10 років. Таку меблі, цілком ймовірно, вдасться передати у спадок. Особливо якщо власноруч зібрати її.