Як змастити швейну машинку: чим змастити, догляд за швейною машиною чищення і мастило, яким маслом, які деталі швейної машини потребують змащення, де змащувати

Як змастити швейну машинку: чим змастити, догляд за швейною машиною чищення і мастило, яким маслом, які деталі швейної машини потребують змащення, де змащуватиСтарі побутові машинки довгожителі у всьому хороші, крім швидкості. Але вона компенсується завидною зносостійкістю — навіть якщо власники полінувалися її обслужити як слід, техніка нехай і зі скрипом, але продовжить працювати. Після змащування знову як новенька. Сучасні ж швидкісні «електрички» і вміють більше, і працюють швидше, і ламаються, якщо їх вузли вчасно не обробити маслом. Розглянемо які вузли і деталі потребують змащення і чим їх можна змастити.

Важливий етап експлуатації — догляд за швейною машиною: чищення і змащення

Зміст статті

 • Важливий етап експлуатації — догляд за швейною машиною: чищення і змащення
  • Як змастити швейну машинку
 • Де змащувати швейну машинку
 • Чим змастити швейну машинку
 • Як часто потрібно змащувати швейну машинку

ДОВІДКА. Старі моделі з механічним приводом (ручним або ножним) відрізняються надійністю і простотою у догляді.

Досить герметичний корпус не пропускає всередину всюдисущі нитки і пил, а для змазування в голівці машини передбачені спеціальні отвори — по парі крапель масла в кожну і готово. Щоб очистити і обробити нижні вузли, достатньо просто її перевернути набік — далі все стає зрозумілим на інтуїтивному рівні.

З човником теж проблем немає — знімається шпулька з утримувачем і вперед. Єдине про що систематично забувають власники «ванни» і «ручних» версій — мастило вузлів приводу: місце прилягання ручки до маховика або ж педалі до дышлу. Але поява характерного поскрипування швидко зорієнтує забудькуватих і навіть підкаже, де ж необхідно змастити свою помічницю. З електричними моделями все трішки складніше.

Як змастити швейну машинку

Сучасна техніка відрізняється від старої корпусом, розташуванням і складністю вузлів. В інструкції з експлуатації електричних швейних машин обслуговування виділяється ціла глава. Але часто корисна книга втрачається або іноді просто не переведена на російську мову. В такому випадку буде корисною універсальна рекомендація:

 • Як змастити швейну машинку: чим змастити, догляд за швейною машиною чищення і мастило, яким маслом, які деталі швейної машини потребують змащення, де змащуватимашинка відключається від мережі після приведення голки в стартове (верхнє) положення;
 • знімаються всі нитки і виймається човник;
 • визначаються точки кріплення торцевий і верхній панелей корпусу;
 • за допомогою викрутки викручуються шурупи (бажано промаркувати їх, щоб полегшити наступну збірку);
 • корпус знімається і уважно оглядаються вузли.

Подальший порядок робіт залежить від конструктивних особливостей моделі. При їх проведенні знадобляться: шматок тканини без ворсу, жорстка пензлик і маслянка або одноразовий шприц з маслом.

Де змащувати швейну машинку

З допомогою матеріалу і щіточки необхідно усунути всі забруднення, до яких вдається дістатися. Після чого на рухомі вузли наноситься машинне масло. В процесі обробки необхідно прокручувати махове колесо — це забезпечить повноцінне змазування.

ДОВІДКА. Пластмасові шестерні не змащуються.

Наступним етапом стане очищення від бруду:

 • голкової пластини;
 • зубчатки;
 • лапки;
 • човникового сайту.

Після усунення залишків ворсу і пилу човниковий вузол змащується кількома краплями олії. Інші елементи просто очищаються пензликом і протирають сухою тканиною. Завершальним етапом стає зворотний збірка швейної машинки. Перед початком експлуатації рекомендується «прогнати» її на непотрібному відрозі матеріалу для усунення залишків мастила.

Чим змастити швейну машинку

Для цих цілей рекомендується використовувати побутове машинне масло. Воно досить рідке для того, щоб проникнути в щільно прилеглі вузли. Друга перевага — це речовина довго не засихає, що робить його придатним для змащування перед «консервацією» (відправленням на тривале зберігання). Ну і головне — навіть якщо трохи перестаратися, що потрапили на тканину надлишки легко видаляються.

ДОВІДКА. Швачки зі стажем, особливо ті, хто постійно користуються механікою, іноді можуть радити в якості альтернативи гас або рослинне масло. Цей варіант допустимий тільки у вигляді одноразової акції і лише за умови постійної роботи швейної машинки з механічним приводом (над електричними так знущатись не варто — не витримають).

Як змастити швейну машинку: чим змастити, догляд за швейною машиною чищення і мастило, яким маслом, які деталі швейної машини потребують змащення, де змащуватиЗастосування цих речовин — екстрена міра в ситуації, коли відчувається гостра необхідність в змазуванні, а побутового олії немає під рукою. Справа в тому, що рослинна схильне до висихання, яке при нагріванні відбувається значно швидше. Тому воно і заборонено для застосування в швейних машинах з електроприводом — при високих швидкостях вузли гріються. Крім того, це масло дуже добре збирає і утримують пил. І мова не про естетичну сторону питання — бруд псує вузли, приводячи до їх зносу і поломок. Гас ж занадто рідкий для того, щоб забезпечити довгограючий ефект. Та й після його застосування не можна швейну машинку залишати без нагляду — заіржавіє. При відправці на тривале зберігання і зовсім вийде з ладу. Якщо закінчилося побутове машинне масло і з якихось причин купити його немає можливості, самим розумним буде звернення до автовласникові. У його гаражі зазвичай досить легко знайти заповітну пляшку з маркуванням SAE. Йдуть після цього позначення цифри вказують на в’язкість масла.

ДОВІДКА. Для швейної машинки оптимально застосовувати SAE-10W або SAE15W — вони досить рідкі. Але навіть якщо маркування відрізняється від рекомендованої, це все одно буде краще, ніж використовувати народні рослинне масло або гас.

Як часто потрібно змащувати швейну машинку

З цього приводу універсального ради не існує, адже багато залежить від інтенсивності експлуатації техніки. Зазвичай активний користувач орієнтується на роботу машинки — вона сама «підказує» про необхідність мастила більш тугим ходом або сторонніми звуками.

Тим, хто тільки почав знайомитися зі швейною справою, виробник рекомендує проводити щоквартальне обслуговування. Але якщо вона використовується щодня і при повному завантаженні, бажано змащувати машинку щомісяця. У тому ж випадку, коли помічниця включається 1-2 рази в тиждень і працює не більше пари годин, достатнім буде 2 змазування в рік.

Як змастити швейну машинку: чим змастити, догляд за швейною машиною чищення і мастило, яким маслом, які деталі швейної машини потребують змащення, де змащувати