Як зняти ламінат своїми руками: інструкція

Як зняти ламінат своїми руками: інструкціяНезважаючи на те, що виробники дають ламінату високого класу міцності тривалий термін служби, до 25 років, непередбачені ситуації можуть статися в будь-який момент. Підлогове покриття може вийти з ладу з різних причин, з часом на ньому з’являються подряпини, здуття і відшарування ламінованого шару.

Саме з цієї причини деякі покупці вибирають ламінат не тільки по міцності і стійкості до стирання, але і дивлячись на його ремонтопридатність. Це потрібно для повторної монтування покриття через тривалий термін. Невеликі дефекти в підлоговому покритті легко відреставрувати, застосувавши різні ремонтні суміші, герметики і просочення на основі натурального воску. Але, в житті може трапитися така проблема з підлоговим покриттям, коли демонтаж і заміна є єдиним рішенням, пошкодивши ламінат в значній мірі..

Що потрібно приготувати перед початком робіт

Зміст статті

 • Що потрібно приготувати перед початком робіт
 • Демонтировка плінтуса
 • Інструкція як розібрати дошку

Щоб зробити заміну або ремонт ламінованого покриття особливих інструментів не потрібно як втім, і спеціальних знань. Часто при переїзді в нову квартиру, забирають з собою ламінат, так як постелений він нещодавно і має цілком презентабельний вигляд – немає видимих дефектів.

Процес демонтажу у разі повної або часткової заміни ідентичний, з однією тільки різницею, що в першому випадку не йде мова про збереження ламелей, а в другому варто діяти дуже акуратно.

Як зняти ламінат своїми руками: інструкціяПерш ніж приступити до розбирання слід підготувати наступне:

 • вимірювальні прилади і олівець;
 • шуруповерт або набір викруток;
 • невелика циркулярна пила;
 • монтажна присоска;
 • якщо передбачається часткова заміна ламелей, то необхідно підготувати потрібну кількість матеріалу.

Важливо! Не варто часто перекладати матеріал з місця на місце. Незважаючи на те, що якісне покриття легко переносить цей процес, замки починають стиратися. Тому розбирання та монтаж ламінату колишнього у вживанні потрібно проводити тільки при крайній необхідності.

Як тільки зібрані всі інструменти і закуплено матеріал в необхідній кількості можна приступати до процесу демонтажу.

Демонтировка плінтуса

Якщо планується повністю розібрати підлогове покриття, то починають процес з видалення плінтуса. По-перше, буде простіше розібрати перший ряд, так як відкривається доступ до технологічного зазору між стіною і покриттям. По-друге, буде можливість акуратно розібрати настил із збереженням великої кількості ламелей, які в подальшому можна застосувати в іншому місці.

Як зняти ламінат своїми руками: інструкціяЯкщо на підлозі встановлено сучасний пластиковий плінтус, які укладався разом з ламінатом, то проблем з демонтажними роботами повинно бути:

 • першими видаляють зовнішні куточки, які закривають і міцно скріплюють стик окремих частин профілю плінтуса. Зробити це не складно – візьміть викрутку «мінус», піддягніть кут знизу і зніміть його:
 • видаліть планку, яка прикриває кабель-канал;
 • візьміть викрутку «плюс» або шуруповерт і викрутити всі кріпильні елементи;
 • зніміть внутрішній кут.

Рада! Якщо Ви плануєте встановити плінтус повторно, то краще підписати або пронумерувати всі окремі складові частини, так Ви не заплутаєтеся, і збірка плінтуса пройде швидко.

Інструкція як розібрати дошку

Починати розбирання ламелей потрібно з того боку, де закінчився монтаж під час укладання. Алгоритм дій наступний:

 • акуратно підніміть 1 ламель за допомогою фомки, або стамески. Встановіть її в становище 45 градусів від підлоги. Саме в цьому положенні замок може від клацати;
 • з боку торцевих з’єднань діємо точно так само, відкриваючи замки;
 • ламелі перед укладанням в стопку нумерують або підписують.

Якщо при знятті покриття, Ви подряпали ламель, то бігти в магазин за декількома елементами недоцільно, просто замініть планки, які лежать під шафою або ліжком на подряпані. В

В такому випадку. і ламінат з подряпинами сховається від чужих поглядів, а новий практично не зворушений перебазується на саме видне місце в квартирі.

Як зняти ламінат своїми руками: інструкціяПри роботі з монтажу настилу, варто постійно пам’ятати про те, що незважаючи на свою зносостійкості і довговічність, матеріал дуже крихкий на вигин, тому діяти потрібно з граничною акуратністю та обережністю. Тільки послідовність процесу може зберегти ламелі при демонтажі в належному стані.

Якщо на підлоговому покритті пошкоджено лише кілька панелей, то перш ніж почати розбирання покриття потрібно згадати, як монтувався підлогу і чи є взагалі можливість поміняти тільки окремі елементи. Є три види укладання ламінату:

 • Клейовий – цей спосіб робить неможливим демонтаж покриття із збереженням ламелей. При укладання дошка склеюється по шву.
 • Lock – замикання замку відбувається в прямому стані ламелей відносно один одного. У цьому разі покриття дуже легко розбирається із збереженням більшої частини елементів.
 • Click – закриття замку відбувається після того, як приєднувана панель поставлена під кутом 45 градусів. Це найпоширеніший і легко ремонтується спосіб укладання ламінату.
 • Якщо в підлоговому покритті пошкоджено кілька дощок, то можна не розбирати весь настил цілком, а трохи порушивши технологічний процес розібрати тільки ту ділянку, який підлягає заміні. У цьому випадку ремонт покриття відбувається в самі короткі терміни.

  На такий ремонт знадобиться всього 2 – 3 години Вашого часу. Алгоритм наступний:

  • маркером окреслять межі ділянки, який планується замінити;
  • потім цей фрагмент випилюють циркулярною пилкою. При цьому потрібно правильно виставити глибину пропилу, щоб не пошкодити замок, який сполучає ламелі;
  • елементи обережно виймається з ділянки. Для цього можна застосувати стамеску або фомку, підчепивши 1 частина;
  • заготовки заздалегідь випилюють строго за розміром. Всі спіли, слід обробити герметиком, щоб при попаданні вологи вони не розбухли;
  • встановити елемент на пошкоджену ділянку;
  • якщо герметик потрапить ні ламель, його потрібно відразу зняти вологою ганчіркою.

  На цьому заміна деформованої ділянки закінчена.

  Незважаючи на те, що ремонт підлогового покриття здається складним заняттям, здійснити його може будь-який господар, не вдаючись до допомоги фахівців. Дійте акуратно і уважно по інструкції, і тоді всі ламелі будуть придатними до подальшого використання.