Як зняти хрестовину з офісного крісла? Демонтаж хрестовини своїми руками

Як зняти хрестовину з офісного крісла? Демонтаж хрестовини своїми рукамиОфісне крісло є невід’ємною частиною будь-якого кабінету. Використовується воно і в якості домашнього предмета меблів. Вони повинні мати стійку конструкцію, бути легкими і комфортними. Для зручності користування всі крісла обладнані підйомним механізмом. Спирається вона на хрестовину. Так як на останню приходить найбільше навантаження, вона схильна до зносу і як наслідок може вийти з ладу. Що б її замінити, можна звернутися в майстерню, а можна зробити це в домашніх умовах.

Види

Зміст статті

 • Види
 • Інструменти для демонтажу хрестовини
 • Інструкція по розбору хрестовини
 • Рекомендації для довгої експлуатації офісного крісла

Зовні ця деталь будь-якого крісла виглядає досить нехитро. Однак, саме вона забезпечує належну стійкість на коліщатках і приймає на себе найбільше навантаження. Як зняти хрестовину з офісного крісла? Демонтаж хрестовини своїми рукамиХрестовини бувають трьох видів:

 • Дерев’яна. Це найдорожчий варіант даної деталі і встановлюється, як правило, на досить дорогі моделі крісел. Крім естетичного зовнішнього вигляду, вона володіє прекрасними показниками зносостійкості і здатна витримувати навантаження до 130 кг;
 • Хромована. Надає крісла респектабельний вигляд і вважається самою міцною. Якщо за нею правильно доглядати, може прослужити не один десяток років. Здатні витримувати досить високі навантаження і розрахована на вагу до 130 кг;
 • Хрестовина з пластику. Є найдешевшим варіантом і встановлюється на моделі економ-класу. Незважаючи на це, якість використовуваних матеріалів досить висока. При виготовленні такої хрестовини використовують синтетичні полімерні сполуки, тому хрестовина досить зносостійка. Розрахована вона на масу до 100 кг;

Також хрестовини відрізняються по своєму діаметру, який може становити від 400 до 700 мм. Хрестовини невеликого діаметра ставлять на дитячі моделі. На крісла керівників і операторські встановлюються хрестовини діаметром 700 мм.

Незважаючи на те що хрестовини виготовляються з урахуванням можливих навантажень, нерідко вони виходять з ладу. Щоб полагодити хрестовину, попередньо її необхідно демонтувати з крісла.

Інструменти для демонтажу хрестовини

Як зняти хрестовину з офісного крісла? Демонтаж хрестовини своїми рукамиВихід з ладу цієї частини крісла часто обумовлено неакуратним використанням цього предмета меблів. Наприклад, якщо власник різко сідав на нього, як би падав усією своєю вагою. Більше схильні до поломок виконані з пластику деталі. Однак, і інші від цього не застраховані. Як правило, з ладу виходять пластикові деталі в місцях їх з’єднання.

ВАЖЛИВО! Ні в якому разі не варто намагатися полагодити вийшла з ладу хрестовину з допомогою склеювальних речовин або паяльника. Із-за великих навантажень на лапки деталі, клей не допоможе у вирішенні проблеми. Хрестовину необхідно замінювати повністю.

Щоб замінити зламану хрестовину на нову, її необхідно попередньо демонтувати. Для цього знадобляться наступні інструменти:

 • Хрестова викрутка;
 • Молоток або киянка;
 • Плоска викрутка;
 • ключі-шестигранники;

Також потрібна спеціальна рідина, щоб роз’єднати пластикові деталі. Якщо такої немає під рукою, можна взяти гас, мильний розчин або оцтову есенцію. Необхідно залити розчин і залишити приблизно на 10 хвилин, щоб він подіяв.

Після того як всі інструменти підготовлені, можна приступати до процедури демонтажу.

Інструкція по розбору хрестовини

Як зняти хрестовину з офісного крісла? Демонтаж хрестовини своїми рукамиНа поверхню, на якій буде проводитися аналіз, потрібно постелити газети або будь-яку іншу поглинаючу тканина.

ДОВІДКА! Газ-патрон крісла з’єднаний з хрестовиною. Всередині нього знаходиться мастильна речовина, яка може витекти при розборі.

 • Крісло потрібно перевернути ніжками вгору, щоб центральна частина хрестовини мала хороший огляд і була легко доступна. Необхідно надати крісла належну стійкість, щоб воно не стосувалося при розборі;
 • Далі необхідно зняти газ-патрон. Щоб виконати цю операцію, спочатку необхідно зняти сидіння. Зробити це досить просто — потрібно відкрутити 4 болта, якими воно кріпиться до пиастре. Пиастра — це деталь, яка з’єднує сидіння і газліфт і відповідає за регулювання висоти;
 • За допомогою киянки або молотка необхідно збити пиастру з газліфта;
 • Після цього потрібно зняти стопорну шайбу внизу хрестовини і вийняти шток газліфта з кожуха;

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Діяти треба акуратно, так як усередині кожуха знаходяться підшипник і сальник.

 • Акуратними постукуваннями молотка хрестовина збивається з газліфта;
 • Після чого потрібно зібрати газліфт в первісний стан;
 • Коліщатка також потрібно зняти. Ролики нічим не закріплені і виймаються, якщо прикласти деякі зусилля;

Виконувати кожен крок потрібно акуратно, так як більшість деталей виконані з пластика, тому їх досить легко пошкодити.

При наявності всіх необхідних матеріалів і мінімального досвіду, вся процедура займає від десяти хвилин до півгодини.

Рекомендації для довгої експлуатації офісного крісла

Як зняти хрестовину з офісного крісла? Демонтаж хрестовини своїми рукамиЩоб комп’ютерне або офісне крісло прослужила як можна довше і при цьому не виникало поломок, необхідно доглядати за ним і дотримувати певні правила.

 • Приблизно раз в пів року потрібно оглядати всі деталі меблів, перевіряти щільність з’єднань і всі гайки і болти туго закручені;
 • Тканинні частини необхідно чистити за допомогою пилососа. При наявності плям можна скористатися різними плямовивідниками;
 • Якщо оббивка виконана з шкіри, її необхідно протирати вологою ганчіркою, змоченою у спеціальному розчині;
 • Варто враховувати граничну навантаження використовуваного крісла;
 • Не треба різко сідати на сидіння, щоб уникнути поломки хрестовини або газліфта;

Якщо дотримуватися необхідні рекомендації, офісне крісло може прослужити довгі роки.