Як зробити антидощ своїми руками

Як зробити антидощ своїми руками

Мітки:Turtle Wax ClearАвтомобильные стеклаАвтополироль

Зараз проблема забрызганного плямами бруду лобового скла автомобіля є досить актуальною для всіх російських водіїв. Як тільки приходить час рясних злив чи снігопадів, лобові стекла практично моментально покриваються великою кількістю плям і патьоків. Такі забруднення істотно ускладнюють рух машини і часто стають причиною дорожньо-транспортної пригоди — покрите плямами скло не забезпечує водієві необхідний огляд і не дозволяє адекватно оцінювати ситуацію на дорозі. Щоб не спровокувати аварію, водіям доводиться їздити значно повільніше і постійно вдивлятися в дорогу, намагаючись побачити що-небудь крізь шар плям.

Як зробити антидощ своїми рукамиАнтидощ для скла автомобіля своїми руками

Щоб краплі дощу, пластівці снігу і просто звичайна бруд не залишалися на лобовому склі автомобіля, більшість водіїв нині використовують спеціальний засіб, який називається «антидощ».

Будучи нанесеним на лобове скло транспортного засобу, антидощ перешкоджає налипання бруду і води, а також снігу. Він дозволяє тримати скло в чистоті навіть тоді, коли автомобільні двірники вже не справляються зі своїм безпосереднім завданням. Однак у цього засобу є один вельми неприємний мінус — вартість. Хороші препарати дуже дорогі, а тому багато автомобілістів нехтують їх використанням, самостійно вводячи себе в незручне становище під час їзди в дощову або снігову погоду. Але з цієї ситуації є вихід: можна зробити «антидощ» своїми руками. На щастя, у нього досить нескладний склад, а тому практично кожен власник транспортного засобу зможе самостійно зробити засоби для захисту скла підручними матеріалами.

Як зробити антидощ своїми рукамиОбробка скла засобом «Антидощ»

Як діє «антидощ»

В принципі, назва засобу «антидощ» говорить за себе. Після того як їм покривають лобове скло або ж капот автомобіля, на ньому з’являється гідрофобний водовідштовхувальний шар. Коли краплі дощу, бруду або ж пластівці снігу потрапляють на цей шар, вони не розтікаються і не утворюють потьоків, а формуються в невеликі кульки, які швидко скочуються вниз. А при швидкісній їзді або ж сильному пориві вітру просто розлітаються в різні боки, очищаючи скло. Більша частина потрапляє на скло води просто відскакує від гідрофобного шару, не затримуючись на ньому. Таким чином, «антидощ» може зробити так, що атмосферні опади взагалі не будуть заважати водієві керувати транспортним засобом.

Слід зазначити, що «антидощ» є абсолютно безпечним засобом і жодним чином не впливає на цілісність автомобільного покриття, на параметри безпеки і не погіршує огляд.

«Антидощ» своїми руками

«Антидощ» зовсім необов’язково купувати в магазині — його можна легко зробити самому.

Однак перш ніж приступати до виготовлення, необхідно чітко усвідомити принцип його дії — створюваний препаратом гідрофобний шар відштовхує всю вологу зі скла транспортного засобу. Тому до складу саморобного кошти «антидощ» в обов’язковому порядку повинні входити гідрофобні препарати. Отже, саморобний препарат, як правило, складається з:

  • Парафіну. Суміш полимолекулярных сполук водню в твердому стані. Має чудові водовідштовхувальні характеристики, тому і використовується для створення цього кошти.

Як зробити антидощ своїми рукамиПарафін має чудові водовідштовхувальні характеристики

  • Уайт-спірит. У побутових умовах це засіб, як правило, використовується в якості розчинника. Але якщо мова йде про обробку скла або ж лакофарбового покриття транспортного засобу, ви можете не турбуватися — він абсолютно безпечний для цих поверхонь і не завдає їм жодної шкоди. Тим не менше при його використанні слід пам’ятати, що до складу даного засобу входять легкозаймисті (самозаймисті) компоненти. Так що краще вжити всі необхідні заходи безпеки.

Як зробити антидощ своїми рукамиОдне з складових кошти «антидощ» своїми руками — Уайт — спірит

Також для нанесення складу на поверхню автомобіля вам знадобиться звичайна ватяна або ж неткана серветка (бажано — в кількості декількох штук).

Спосіб приготування «антидождя» в домашніх умовах надзвичайно простий. Для створення засобу вам потрібно буде натерти звичайну парафінову свічку на кухонній тертці (з дрібним зерном). Після цього 10 грамів готової парафінової стружки потрібно буде помістити в 100 грам уайт-спіриту. Отриману суміш потрібно розмішати до того, як парафін розчиниться. По суті, на цьому всі роботи по створенню «антидождя» в домашніх умовах можуть вважатися завершеними.

Як правильно обробляти автомобіль засобом «антидощ»

Процес нанесення «антидождя» на різні поверхні транспортного засобу (лобове, вітрові, бічні скла), а також на капот включає в себе певні підготовчі етапи. В цілому вся процедура виглядає наступним чином:

  • Для початку всі поверхні автомобіля повинні бути очищені від бруду і пилу. Для цього використовується суміш стандартного автомобільного шампуню і звичайної води. Їй необхідно обробити всі поверхні транспортного засобу, на які буде наноситися «антидощ», а також простір поруч з ними в радіусі приблизно 20 сантиметрів.

Як зробити антидощ своїми рукамиВідмиваємо лобове скло від бруду та пилу

  • Після цього вся площина, яка буде піддана обробці, повинна бути знежирена. Для цього можна використовувати будь-стандартне обезжирююча засіб на спиртовій основі і чисті серветки. Після обезжиривающей обробки потрібно дочекатися повного висихання поверхні.
  • Тільки тепер можна приступати до нанесення «антидождя». Це необхідно робити швидкими і плавними рухами, обов’язково відстежуючи факт повного покриття всього скла. Крім серветок для нанесення, можна використовувати губку для очищення без подряпин або ж звичайні ватяні диски. Їх потрібно змочити в розчин і, злегка вичавивши, нанести на поверхню. Слід в обов’язковому порядку пам’ятати про те, що якщо ви в процесі нанесення засобу або полірування зачепите застарілий шар бруду, який може зібратися, наприклад, під гумовими заглушками, це зможе призвести до появи розлучень, а вся робота тут же піде нанівець. При цьому забувати про кути і краї поверхні також не варто.

Як зробити антидощ своїми рукамиНанесення засобу «антидощ» на лобове скло машини

  • Після того як покриття було нанесено на всі заплановані ділянки зовнішнього корпусу авто, їх необхідно ретельно відполірувати. Для цього можуть бути використані ті ж серветки або губка. Полірувати необхідно до тих пір, поки поверхня стекол автомобіля не стане абсолютно прозорою.