Як з’явилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли з’явилися дзеркала на Русі.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.Вперше люди побачили своє відображення у водній гладі — поверхня озера, що залишилася після дощу калюжі і були своєрідними дзеркалами. Наші предки не відразу усвідомили, що спосіб, видимий ними це вони і є. Незважаючи на те, що дзеркало, здавалося б, є звичайним предметом, сьогодні виготовляється зі скла з нанесеним на нього відбиваючим покриттям, з ним пов’язано багато містичних історій і легенд. Так, де ж вперше з’явився цей атрибут і як він виглядав?

Як з’явилися дзеркала в Давньому Єгипті, Греції і Римі

Зміст статті

 • Як з’явилися дзеркала в Давньому Єгипті, Греції і Римі
 • Як з’явилися скляні дзеркала
 • Удосконалення способу виготовлення дзеркал у Венеції
 • Коли з’явилися дзеркала на Русі
 • Містика і дзеркала
 • Дзеркало сьогодні

У Стародавньому Єгипті дзеркала з’явилися в третьому столітті до нашої ери. Вони мало нагадували сучасний аксесуар і представляли собою відполіровану поверхню, наприклад, чорного мармуру. Пізніше з’явилися бронзові, срібні та золоті. Їх форма залишалася круглої. Цей предмет оточував магічний ореол. Його ототожнювали з сонцем і місяцем.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.

У Стародавній Греції поява дзеркал прийнято відносити приблизно до п’ятого століття до нашої ери, оскільки більш ранніх згадок про них не зустрічається. Зворотна сторона прикрашалася гравіюванням з різними зображеннями. У греків воно служило божественним атрибутом.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.

У Стародавньому Римі самої першої відбиваючою поверхнею служила відполірована бронза. Подібні вироби були прикрашені різними візерунками і дорогоцінним камінням. Римляни були першими, хто став міняти їх круглу форму. У результаті з’явилися кишенькові аксесуари і великі на весь зріст, які стали кріпити на стіну. Також з’явилися настільні вироби з підставкою.

Як з’явилися скляні дзеркала

Скляне дзеркало з’явилося в Голландії в першому столітті нашої ери. Скляні пластинки з’єднувалася за допомогою свинцевої або олов’яної прокладки. Такий спосіб виготовлення дозволяв більш ясно бачити своє відображення, але невеликі спотворення все ж таки були.

ДОВІДКА! Трохи пізніше почали використовувати інший спосіб виготовлення. Він полягав у тому, що в скляну тару заливали гаряче олово, а після остигання розколювали на частини.

Удосконалення способу виготовлення дзеркал у Венеції

Через триста років майстри з Венеції стали відразу кріпити олово до плоскої поверхні скла. Незабаром Венеція стала головним виробником таких дзеркал. Місцеві майстри створили відображає суміш з додаванням золота і бронзи, що робило відображення позбавленим недоліків. Воно було кращим, ніж людина в реальності.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.

Пізніше скло там стали покривати срібним напиленням, що дозволило досягти ясного і чіткого відображення. У будинках багатих людей з’явилися цілі дзеркальні кабінети. Вони служили ознакою достатку і дорого коштували.

Коли з’явилися дзеркала на Русі

На Русі дзеркало дуже довго не визнавали і побоювалися. Воно вважалося «заморським гріхом», його забороняли вішати в будинку аж до кінця XVII століття. Атрибут застосовували для ворожінь, різних змов. З ним пов’язували безліч забобонів.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.

Лише після приходу до влади Петра I на Русі зародилося дзеркальне ремесло. Вироби виготовляли дуже великих розмірів. Пізніше їх почали прикрашати візерунчастою каймою, ними оздоблювали стіни. В основному цей аксесуар служив прикрасою житла.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.

У період рококо будували цілі дзеркальні кімнати та галереї. В епоху класицизму аксесуаром прикрашали парадні сходи і величезні зали. У XX столітті цей предмет перестав бути атрибутом розкоші та прикраси і став звичайним предметом побуту.

Містика і дзеркала

З давніх часів дзеркало вважали містичним предметом, мають магічні властивості. Досі з ним пов’язано безліч забобонів. Вважається, що якщо його розбити, то незабаром трапиться нещастя. Також його використовують у різних гаданнях для того, щоб побачити майбутнє і змінити долю. Дзеркальна поверхня є порталом потойбічного світу, тому їх завішують, коли помирає людина. Вважається, що в ньому може затриматися душа померлого.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.

ДОВІДКА! Дзеркала відмінно зберігають енергетику баченого в нього людини. Вони можуть бути випромінювачами як позитивної енергетики, так і негативною. Тому не слід бачити своє відображення в поганому настрої. І навпаки, посміхнувшись своєму відображенню, можна зарядитися позитивно на весь день.

Вибирати місце для розташування цього елементу інтер’єру слід, знаючи кілька правил:

 • не можна вішати його навпроти ліжка і вхідних дверей;
 • в ньому не повинні відображатися некрасиві предмети в будинку (сміття, унітаз, брудну білизну і т. д.);
 • відображення красивих предметів обіцяє збільшення грошового потоку;
 • аксесуар можна повісити на кухню таким чином, щоб він відображав обідній стіл з їжею (вважається, що їжа приверне в будинок достаток).

Дзеркало сьогодні

На сьогоднішній день дзеркало має різні варіанти за формою, розміром і кольором. Його використовують практично у всіх сферах життя. Воно служить невід’ємною частиною у створенні загального інтер’єру кімнати. Дизайнери використовують його для візуального збільшення простору, коригування та посилення сприйняття.

Як зявилися дзеркала: удосконалення способів їх виготовлення, коли зявилися дзеркала на Русі.

В медицині використовують увігнуті дзеркала. Їх застосовують отоларингологи, стоматологи, офтальмологи. Вони використовуються в медичних інструментах і приладах.

Військові застосовують різні пристрої зі складними оптичними схемами, в яких дзеркальна поверхня є головним елементом. Використовуючи відображають властивості, збирають сонячну енергію, завдяки якій можна приготувати їжу, зігріти воду і навіть збільшити врожай.

У XXI столітті дзеркала виготовляють на величезних заводах за допомогою техніки. Вони мають три шари:

 • Скло з срібним покриттям.
 • Мідний шар (захищає від вологи та механічного впливу).
 • Полімерне покриття.
 • Історія дзеркал, безсумнівно, цікава. Кожному потрібно приймати її до уваги і керуватися деякими аспектами в повсякденному житті. Крім цього, важливо розуміти цінність естетичного сприйняття власного відображення.