Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недоліки

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиЛіжко — це меблі, яка є в кожній квартирі. Без неї не обходиться спальня. Сучасна модель передбачає каркас, на який кріпиться основу. І вже тільки на нього зверху кладуть матрац. Від якості і виду підстави залежить рівень підтримки тіла. Тому при виборі вироби важливо розбиратися які є види підстави, і які з них краще вибирати. Адже від цього залежить термін їх служби.

Які бувають види підстав для ліжка

Зміст статті

 • Які бувають види підстав для ліжка
  • За матеріалом виготовлення
  • По можливості трансформації
  • За типом
 • Яка підстава підійде краще

Підстава для ліжка — це опора. Від її якості залежить, скільки протримається меблі і буде зручно на ній спати. Розрізняють кілька видів підстав.

За матеріалом виготовлення

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиКонструкція передбачає суцільне виріб, що має каркас з рейками. Вона виготовляється з наступних матеріалів:

 • береза;
 • бук;
 • фанера.

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиРейки щільно кріпляться до каркасу, за рахунок чого створюється пружинний ефект. Таким чином, вдається прибрати навантаження на матрац, і він прослужить власникам набагато більше. Ортопедичний ефект допомагає насолоджуватися снів і комфортно спати на ліжку.

По можливості трансформації

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиНа сьогодні є як класичні варіанти підстави, що мають каркас і дерев’яні рейки, так сучасні моделі з трансформаційною сіткою. Вона дозволяє піднімати каркас виробу. Так зручніше дивитися телевізор або читати книгу.

Є конструкції з ручним та електричним механізмом. Перший варіант більш зручний, так як вимагає менше часу для трансформації. Але і мінус — його висока ціна.

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиСучасні виробники випускають моделі з вертикальними і горизонтальними підйомами. Така функція дозволяє заощадити чимало місця. Ліжко легко складається і розкладається. Такий варіант буде незамінним в малогабаритних кімнатах.

За типом

Підстава для ліжка розділяють на два основних типи:

 • ортопедичний;
 • суцільний.

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиВони розрізняються за матеріалом виготовлення і габаритами. Суцільна конструкція трохи слабкіше, ніж ортопедична. Вона має низький рівень зносостійкості і в плані комфорту менш зручна.

Важливо! При високих навантаженнях в суцільних моделях лист фанери може тріснути або проламати, тому не рекомендовано на нього класти великі тяжкості.

За рахунок того, що в суцільних конструкціях дошки щільно фіксуються. Ортопедичний матрац не вдається використовувати по максимуму. Також через тривалий час зовнішній вигляд виробу сильно деформується і не підлягає ремонту.

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиДля тих, хто любить комфортний та здоровий сон краще придивитися до ортопедичним варіантами. Вони за ціною більш дорогі, однак, за якістю краще, ніж суцільні варіанти. Ламелі підвищують амортизуючі властивості ліжка. Не деформуються через тривалого часу експлуатації. Що важливо при виборі спального місця.

При втраті пружності конструкції, завжди можна замінити рейки та фіксатори. І виріб знову стане як новий. Це один з основних переваг такого виду меблів. Ортопедичні варіанти робляться в компактній меблів. Вона дозволяє заощадити місце і покращує якість сну.

Яка підстава підійде краще

Яка підстава для ліжка краще: які бувають види підстав для ліжка, їх функції, переваги та недолікиВибирайте рейкові моделі з металевої і гнутоклееной ламелі. Вони більш міцні і стійкі. За ціною такі конструкції більш дорогі, однак, переплативши раз, вдасться насолоджуватися хорошим сном і міцною конструкцією не один рік. Оптимальним варіантом вважається металевий каркас з дерев’яними ламелями.

Щоб підстава для ліжка було міцним і служило довго слід вибирати тільки якісні моделі. Від конструкції залежить зручність, функціональність і термін служби меблів. Тому до вибору моделі підходите з особливою відповідальністю.