Які шоколадні цукерки можна їсти під час Великого посту?

У 2018 році час Великого посту припадає на період з 19 лютого по 7 квітня. Протягом цього строку діють суворі обмеження в тому, що стосується раціону харчування. Часто запитують: чи можна їсти гіркий шоколад у Великий піст? Ставлення до цього продукту протягом століть змінювалося. Шоколад то рекомендували вживати у піст, то забороняли.

Причому питання про те, чи можна їсти шоколадні цукерки у Великий піст, «на порядку денному» довгий час не стояв: твердий шоколад і цукерки з’явилися тільки в XIX столітті, а до цього протягом декількох століть у аристократів був популярний шоколадний напій, який готували з продуктів рослинного походження.

Проте всі напої, які доставляють задоволення, під час посту вживати не рекомендується, тому питання про шоколаді залишався спірним. Коли Папу Пія V пригостили чашкою гарячого шоколаду без цукру, той вирішив, що пити його під час посту можна: адже «не може ж така гидота комусь приносити задоволення»…

У 1662 році католицька церква заявила, що шоколад можна вживати під час постів, після чого він став дуже популярний в монастирях.

Але віденський єпископ Іоанн вважав його «гріховним розпалюють пристрасті напоєм» і заборонив його пити ченцям-францисканцям. І, звичайно, шоколад перестали вживати у дні посту, коли у нього стали додавати молоко та спиртні напої: вино, лікер і навіть пиво.

Чи можна в Великий піст 2018 є гіркий шоколад?

До складу гіркого шоколаду входять масло, какао терте какао і цукрова пудра; зазвичай використовується і соєвий лецитин, тобто інгредієнт рослинного походження.

Деякі фірми-виробники випускають шоколад, який містить 99% какао і не містить цукру. Так що їли в цьому продукті немає інгредієнтів тваринного походження, значить, його можна включати в раціон у дні посту.

Подібний відповідь можна дати і на питання, чи можна під час Великого посту є шоколадні цукерки. Однак все це не відноситься до молочного шоколаду, в складі якого є молочні продукти: як правило, це не свіже, а сухе (цільне чи знежирене) молоко, сироватка, сухі вершки або молочний жир.

До складу білого шоколаду входить особливу сухе молоко, яке надає виробу своєрідний відтінок смаку. Одними з обов’язкових компонентів шоколадної пасти є молочна сироватка, незбиране або знежирене сухе молоко.

Крім того, деякі види шоколадних виробів додають спиртовмісні рідини. Так що будьте уважні, вибираючи шоколад, і обов’язково читайте, що написано на етикетці.

Священнослужителі нагадують, що Великий піст – це відмова не тільки від певних продуктів, але і від задоволень, які ми отримуємо, коли їмо ласощі. Так що не варто включати в ці дні в меню занадто багато солодощів і шоколадні цукерки.