Зварювальний стіл своїми руками: покрокова інструкція складання

Зварювальний стіл своїми руками: покрокова інструкція складанняРинок кваліфікацій з кожним роком розширюється, в силу зростаючих технічних досягнень. Але робочі професії будуть затребувані так само, як і раніше. Щоб знавець своєї справи отримував гідну зарплату за свою працю, йому потрібно буде підвищувати кваліфікацію. А де ще залишається робити, окрім як в майстерні? Кожному професіоналу потрібно робоче, оснащене місце, що залишається робити людині, у якого руки ростуть з потрібного місця, але не вистачає коштів. Правильне рішення – зробити робочу поверхню самому. Якщо з токарями і теслями все зрозуміло, кожен з них приблизно уявляє собі, як має виглядати їх робочий стіл.

Стіл для зварювання

Зміст статті

 • Стіл для зварювання
 • Необхідні інструменти
 • Заміри і креслення
 • Покрокова інструкція

Зварювальник – професія дуже спеціалізована, яка вимагає певних умов праці. Звичайно ж, спорядження і обладнання повинно відповідати всім правилам техніки безпеки. Каска або окуляри допоможуть захистити очі від іскор. Рукавички від опіків. Так само як і елементи форми, стіл зварника повинен бути максимально захищеним від нещасних випадків.

Для цього, зварювальний стіл потрібно робити наскрізним (отвори в залізному полотні або зварені між собою труби). Це потрібно для того, щоб палаючі елементи від зварювального вузла не потрапляли на поверхню і не могли щось запалити. Конструкція повинна витримувати великі тяжкості, тому що основні об’єкти, з якими працює фахівець-сварщик важать досить пристойно. При роботі потрібно строго примірятися до стандартів замірів, щоб стіл не покосився і не заподіяв шкоди під час експлуатації.

З головних плюсів такої конструкції треба виділити:

 • Вигідність і економність – при наявності уміння, можна спокійно спорудити зварювальний стіл, не роблячи великих витрат на виробництво.
 • Індивідуальність – стіл буде зроблений саме під людину, який і буде над ним працювати. Параметри повинні враховуватися зростання і обсягу робіт.
 • Не варто забувати про витяжці, яка забирати частину повітря з вмістом газів та небезпечних металів. Подібна річ буде дуже корисною, якщо майстерня знаходиться далеко від свіжого повітря.Зварювальний стіл своїми руками: покрокова інструкція складання

  У якості підсвічування може служити будь світильник, або світлодіодна лампа. Тут питання стоїть в природної освітленості робочого приміщення.

  При роботі над виготовленням столу не потрібно забувати, що метали повинні бути не токсичні. Подібні шкідливі отрути виділяє залізо з вмістом міді і цинку. Буде набагато краще, якщо всі облицювальні матеріали будуть не займистих матеріалів.

  Слід зауважити, що виконання конструкції, яка буде менше одного метра – дуже недоцільна. З-за стоячого ходу роботи, буде незручно нагинатися з апаратом в руках, що може позначитися на здоров’я хребта.

  Увага! Конструкція являє собою раму з профільних труб і чотири стійки-ніжки. В якості стільниці може виступити як металеві полотно, так і профільні труби.

  Необхідні інструменти

  В якості необхідних інструментів і матеріалів будуть потрібні:

 • Зварювальний апарат для проведення робіт.
 • Маркер, рулетка, косинець послужать для розмітки і вимірювальних робіт.
 • Струбцини і лещата стануть затискачами в роботі над зварюванням.
 • Кернер.
 • Шліфувальна машинка або велику кількість наждачного паперу і напилка, щоб зачистити поверхню труб.
 • Дриль допоможе при установці насадок ніжок, якщо вони потрібні для зварника. Варто підбирати свердло під діаметр товщини болтів.
 • Матеріали для варіння: профільні труби діаметром 60х60.
 • Гайки і болти. Найкраще підійде гвинт з круглою головкою, довжиною до 8 див
 • Лобзик і болгарка.
 • Кусачки.Зварювальний стіл своїми руками: покрокова інструкція складання
 • Заміри і креслення

  Щоб провести правильну роботу, яка буде відповідати всім вимогам зварника, потрібно попрацювати над розмірами і якісно виконувати всі виміри труб.

  Товщина з’єднувальних труб не повинна бути менше двох міліметрів. Щоб не відбувався процес псування робочої поверхні від впливу палаючої зварювання. В перерізі труба повинна бути 60х60х2-4.

  У висоту ніжки майбутнього столу повинні бути близько метра, якщо немає такої можливості, можна використовувати довжину 800 мм.Зварювальний стіл своїми руками: покрокова інструкція складання

  Покрокова інструкція

 • Труби діляться з допомогою болгарки з відрізним диском по металу. Задирки і відколи обробляються напилком. Основна рама 1000х800 мм виготовляється в першу чергу, щоб можна було на неї приварити ніжки. Ніжки встановлюються з допомогою кута, щоб вони не перекосилися під час зварювання. Затискаються струбцинами, щоб метал не «ходив» під час роботи.
 • Всередину рами ставляться відрізки профільних труб довжиною до 800 мм, відстань між ними потрібно близько 50-70 мм Після зварювання цих частин конструкції, всі шви зачищаються болгаркою. Нижня рама виготовляється аналогічним способом, тільки довжина одного відрізка становить 992 мм і 792 мм включно.
 • Якщо столик буде транспортуватися по цеху, попередньо потрібно встановити на ніжки коліщатка. Залежно від їх форми і види, буде видно як їх краще кріпити на болти, або приварити. У кращому випадку встановити гальмівні затискачі, які не будуть дозволяти їздити столу довільно під час роботи.
 • Щоб було зручність зберігання матеріалу і зварювального апарату, рекомендується приварити до нижньої рами листовий метал, тих же розмірів, що і рама. Кути спочатку розмітити і випиляти болгаркою, лобзиком. Товщина полотна повинна бути не більше 4 мм, щоб не продавлювався нижній рівень стільниці. На кожну сторону робити мінімум 2-3 зварювальних шва.
 • Додатково встановлюються гачки і висувна труба, яка дозволить вільно та зручно перевозити стіл. Вона робиться з круглої труби, діаметром в 3 сантиметри, яка загинається з кожного боку, щоб у вихідному варіанті виглядала як приплюснута літера «П».
 • Після основних видів робіт, потрібно обробити майбутню поверхню столу – ошкуріть або обробити шліфувальною машинкою. Щоб уникнути неприємного потрапляння залізних тирси в легені, рекомендується носити маску-респіратор, а на очі надягати окуляри. Коли закінчиться обробка, багато майстра на всі справи краще фарбувати свої вироби, щоб зберегти термін їх служби і зробити гарний естетичний вигляд. Але робити його у такому випадку безглуздо, тому що при роботі з газозварювальним апаратом, все покриття стільниці будуть випаровуватися в повітря.Зварювальний стіл своїми руками: покрокова інструкція складання
 • Довідка! Коли всі роботи проведені, а цех-майстерня прибрана, потрібно розставити весь інвентар по своїх місцях.

  Зварювальний апарат знайде своє місце на нижній стільниці, в окремий дерев’яний бокс можна помістити всі електроди і насадки. Щоб не плутатися в проводах, можна намотати їх на заздалегідь приготовані вішалки.