Абруццо, Молізе і — виноробні регіони центральної Італії

Ці дві прибережні області при створенні своїх червоних і рожевих вин класу DOC покладаються на сорт «монтепунчіано». «Монтепунчіано» — один з найбільш недооцінених сортів винограду Італії, оскільки він крім фортеці — характерною особливістю італійських червоних сортів — має також і фруктовим ароматом. Хороше вино Montepulciano d Abruzzo поєднує свіжість цитрусових і сливову насиченість, фруктовий солодкий тон з гостротою. Це одна з найбільш щільних вин Італії і при цьому не дуже дороге. Рожеве називається Cerasuolo, і воно дуже добре, хоча і не так ароматно, як Montepulciano. Кращі виробники: Cornacchia, Filomusi Guelfi, Illuminati, Umani Ronchi, Valentini, Zaccagnini.

В Молізе червоні з Biferno основного регіонального DOC, мають гарний зміст «монтепунчіано» і можуть бути гідними, м’ясистими винами.

Читайте також: Креативні келихи для червоного вина

Основний сорт винограду для білих вин — «треббіано». Trebbiano d Abruzzo (DOC) — нецікаве, але цілком відповідає вимогам вино, і, незважаючи на назву, воно необов’язково виготовлено тільки з «треббіано». Кращий виробник – Valentini, який витримує свої вина в бочках. Білі вина Biferno також роблять з «треббіано». Кращі з вин Молізе поставляються виробником Di Majo Norante.