Арманьяк і коньяк: правила вживання, як виробляється, в чому відмінності цих напоїв

Арманьяк і коньяк: правила вживання, як виробляється, в чому відмінності цих напоївІноді можна почути таку думку, що французи винайшли для людей всього світу коньяк, а собі залишили арманьяк і не пошкодували про це. Звичайно, ці напої мають схожість, але у них багато й відмінностей. Відмінності цих двох напоїв обговоримо в цій статті.

Арманьяк – це напій із вмістом алкоголю (близько 50 градусів). З’явився у Франції. А коньяк винайшли в Шаранте. Всі інші напої вважаються бренді. Як ні намагалися в інших країнах повністю повторити виробничий процес, яким відмінним ні виходив напій, але його вже не можна було назвати ні коньяком, ні його подобою. В цьому випадку краще підібрати іншу назву для фірмового бренді. Наприклад, це може бути метакса, кальвадос і т. д.

Чому справжній арманьяк неможливо повторити?

Французи вважають, що якщо вже у них запозичили назву напою, то слід запозичити і місцевий грунт з кліматом. Вони люблять це говорити, коли вимовляється назва «Радянське шампанське» або «Білий лелека» (коньяк). Французи, в цьому випадку, праві. Адже при всьому завзятості і намаганні виробників повторити процес приготування напоїв достеменно не вийде, все одно їх смак буде іншим. Чому відбувається така велика різниця, можна зрозуміти, якщо поцікавитися, які ґрунти знаходяться в областях, де вирощують необхідний склад для французьких шедеврів.

Також рекомендуємо прочитати:

Арманьяк і коньяк: правила вживання, як виробляється, в чому відмінності цих напоївҐрунти Криму, Вірменії та Молдови будуть істотно відрізнятися. Щоб отримати певний виноград для коньяку, його вирощують в прохолодному кліматі Шаранти. Виноград там виростає не надто солодкий. Але справжній коньяк виходить завдяки грунтам. Так виходить тому, що родючий проміжок в області має дуже обмежений розмір, а під ним знаходиться вапняк. Коріння лози забирають звідти живильні і мінеральні речовини, що і впливає на сусло.

Читайте також: Courvoisier XO: історія Курвуазьє і сорту улюбленого коньяку Наполеона

Історія появи арманьяку

Арманьяк сотні років залишається одним з найпопулярніших напоїв у Франції. Так вийшло з-за того, що місцевість його виробництва віддалена від морського узбережжя. Доставка в інші місцевості була б складною, тому насолоджуватися напоєм воліли виключно на батьківщині.

Він був дуже популярний ще в римський період. Підтвердження цього завжди приходять при виявленні характерних келихів і записів, які доводять, що цей напій існує вже багато років.

Напій вперше згаданий у 1349 році. Він є попередником віскі, а також, старше коньяку на сто п’ятдесят років.

Арманьяк і коньяк: правила вживання, як виробляється, в чому відмінності цих напоївПродаж алкогольних напоїв йшла своїм ходом, а в двадцятому столітті Франція стала контролювати виробництво арманьяку. Виробництво збільшилося в кілька разів, були створені всі необхідні умови, пристосовані додаткові землі для вирощування винограду. У Франції цілеспрямовано підійшли до виробництва цього алкогольного напою, було створено бюро, для контролю виробництва і транспортування. Завдяки цьому контролю, напій став особливо популярний і любимо по всьому світу.

На сьогоднішній день — це якісний і дорогий алкоголь, який говорить про високий статус і хороший смак.

Чим відрізняється коньяк від арманьяку?

Арманьяк відрізняється від коньяку не тільки за популярністю, але і за іншими показниками. Можна розглянути три головних відмінності двох напоїв між собою. Отже, відмінність коньяку від арманьяку полягає в наступному:

 • Вони проходять витримку в бочках, зроблених з різних порід дерев. Арманьяк наливається в бочку з гасконского дуба, завдяки якій насичується особливим смаком і ароматом. Бочки, використовувані під коньяк, робляться з лиманського дуба.
 • Технологія виробництва теж відрізняється. Для арманьяку застосовують одну перегонку вина з видів молодого винограду. Вміст алкоголю виходить не більше 66%. Фортеця коньяку доходить до 72%.
 • Розливають арманьяк зазвичай в натуральному вигляді, а коньяк можуть розбавляти водою для зниження градуса.
 • Читайте також: Вірменський коньяк, все про марки, фортеця, види відміну від бренді

  Що краще: коньяк або арманьяк?

  Арманьяк і коньяк: правила вживання, як виробляється, в чому відмінності цих напоївНа це питання не можна відповісти однозначно. Це все одно що визначити: чай або каву краще? Так, і те й інше алкогольне винахід відносять до різних видів бренді, і їм треба віддати належне. В Росії відносно недавно дізналися, що таке справжній коньяк, а визначення арманьяк – знають зовсім небагато.

  Але, з недавніх пір багато продукти проникли в Росію і стали досить популярними. В інтернеті стали створюватися групи любителів цих напоїв. Однією з найактуальніших тем для обговорення став коньяк, арманьяк, та їх відмінності. Згідно улюбленої жарті французів: для світу створили коньяк, а у Франції залишили арманьяк. Судячи з розмірів виробництва, це так і є. Кожен рік виробництво коньяку доходить до ста п’ятдесяти мільйонів літрів, а арманьяку проводиться тільки шість мільйонів літрів.

  Як правильно пити арманьяк?

  Цей напій п’ють зазвичай у тому вигляді, як він є, не закушуючи і роблячи маленькі глотки. Ароматичний букет виразно непостійний, тому категорично не рекомендується до нього додавати що-то ще або розбавляти. Келихи для арманьяку використовуються такі ж, як для коньяку. Необхідно взяти бокал для арманьяку, налити в нього напій і постаратися трохи зігріти долонями. Коли напій трохи нагріється від тепла рук, то поступово розкриється повний ароматичний букет і тонкий смак. Іноді напій намагаються додавати у коктейлі або кави. Це кожен вирішує сам для себе, але професіонали не рекомендують цього робити, щоб не було втрачено хоч краплі смаку і аромату.

  Читайте також: Як приготувати коньяк в домашніх умовах: рецепти і способи

  Арманьяк і коньяк: правила вживання, як виробляється, в чому відмінності цих напоївЯк пити арманьяк, залежить і від індивідуального смаку. Французи іноді разом з напоєм вживають всілякі солодощі, завдяки яким смак напою відчувається м’якше. В якості закуски до келиха цього чудового напою, рекомендується гусяча печінка, м’ясо або лосось. А також, припустимо споживання разом з домашнім сиром або лимоном. Якщо є бажання, то можна його вживати разом з морозивом або кави.

  Смаковий букет

  Різниця між коньяком і арманьяком полягає також в оригінальному ароматі, в якому відчуваються горіхові нотки з відтінками чорносливу. Всього існує кілька смакових відтінків:

 • чорнослив;
 • персик;
 • липа;
 • ваніль;
 • перець.
 • У коньяку є постійний аромат і смак, а у його товариша аромат і смак мінливі і залежать від часу збору врожаю.

  Арманьяк і коньяк: правила вживання, як виробляється, в чому відмінності цих напоївЦі два алкогольних твору є предметом гордості французьких виробників вина. У коньяку, безумовно, є широка маса шанувальників, а напій арманьяк – це найстаріший елітний напій і секрет його приготування ходить з покоління в покоління виноробів. Якщо є можливість скуштувати келих чудового французького захоплення, то варто це зробити, щоб з’ясувати, чому французи тримають в секреті рецепт і технологію його приготування.