Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоїв

Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївСеред усього розмаїття алкогольних напоїв є новачки, які тільки підкорюють вершини слави, а є ветерани, улюблені поціновувачами давно і міцно. Серед таких олдскульних напоїв — ром bacardi — випивка, проделавшая шлях від напою рабів до елітної марки. На сьогоднішній день марка Бакарді займає почесну четверту позицію серед найбільш відомих виробників якісного алкоголю.

На виробництві задіяно більше шести тисяч осіб. Сучасна історія марки становить близько 60 років, однак, відомий ром Бакарді був ще задовго до того, як випивка стала об’єктом досліджень і статистики.

Історія

Історія рома Бакарді починається на Кубі на початку XIX століття. На ті часи острів був багатою колонією Іспанської республіки, тому не дивно, що його раз у раз відвідували європейці в пошуках кращого життя. Одними з таких переселенців стали брати Бакарді Масо.

Також рекомендуємо прочитати:

Влаштувавшись в Сантьяго-де-Куба, хлопці поклали початок галантерейному бізнесу. Але справа не приносила очікуваного доходу. Спочатку молодим підприємцям, одному з яких було всього 16 років, грошей вистачало лише на те, щоб не померти голодною смертю.

Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївШлях до багатства був тернистий. На те, щоб встати на ноги, братам знадобилося цілих 16 років. Молодшому, Факундо, пощастило більше. Завдяки відносинам з місцевою мешканкою з багатої сім’ї, хлопець отримав можливість відкрити власну справу.

Незабаром настав рік, перевернув Сантьяго з ніг на голову. У 1952 місто накрило стихійне лихо, в результаті чого по території поширилася епідемія холери. Рятуючись, сімейство Факундо відбуло у Ситжес, за час перебування в якому підприємства і склади виявилися розграбованими мародерами.

Нова сторінка в житті збанкрутілого Факундо почалася після знайомства з Хосе Леоном Бутелье, керуючим підприємством з виробництва алкоголю. Основним напрямком заводу було виготовлення коньяку.

Саме цей союз приніс не тільки популярність і світове визнання Факундо Бакарді, але і зробив ром елітним напоєм і шанованим у вищих колах. До того, як іспанець зайнявся розробкою нової рецептури, напій пили лише раби, а на звані вечері така випивка не подавалася. Цілеспрямований підприємець працював над поліпшенням напою до тих пір, поки ром не визнали цінителі.

Читайте також: Що таке купажований віскі і його Шотландський купаж

Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївПроцес виготовлення тодішнього рома змінився до невпізнання. Напій стали витримувати в спеціальних обпалених дубових бочках, а фільтрація продукту відбувалася за допомогою вугільних фільтрів. Ще одне нововведення в приготуванні рома того часу — купажування.

У 1862 напій ром знайшов друге дихання і всесвітню популярність.

Завод, відкритий Факундо, повідав світу істинний смак справжнього рому. З тих пір якість всіх видів прирівнюється до еталонного сорту — Bacardi carta blanca.

Види рому

На сьогоднішній день фірма Бакарді — один з найвідоміших виробників рома у всьому світі.

Найпопулярніші різновиди bacardi:

 • Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївCarta Blanca. Також іменована «Білої картою» або Superior. Оригінальний напій, автором рецепту якого був сам Факундо Бакарді. Випивка має 40% міцності. Колір — кришталевий білий. Витримується протягом двох років у дубових бочках. Готовий продукт має фруктовим ароматом, привкусам ванілі і мигдальним запахом. Незважаючи на свою вишуканість, ром Бакарді карта бланка чудово гармонує у складі різних коктейлів, а в чистому вигляді практично не вживається. Самий знаменитий коктейль з ромом bacardi carta blanca — «Мохіто».
 • Limon. Ром по імені «Лимон» має 32% фортеці і відноситься до преміальної випивки. Традиційно вважається «жіночим» напоєм і п’ється в чистому вигляді. З нього також готують коктейлі. Найпопулярнішими вважаються «Космополітен» і «Маргарита». Післясмак лимонний ром залишає яскраве, з цитрусовими нотками.
 • Oro. Також носить назву «Золотий». Молодий напій, міцністю 38% ідеально підходить як для чистого вжитку, так і як інгредієнт коктейлів. Легкий смак і аромат доповнюють бурштиновий колір напою, надаючи рому «класичної» елегантності преміальної випивки. Ром бакарді карта оро нагадує фруктову горілку з неабиякою міцністю. Радиться закушувати такий напій фруктами, а розбавляти Колою. Істинно молодіжний алкоголь.
 • Black. Також званий Bacardi Carta Negra. Темний колір бурштину і ванільні нотки представлені в чудовому напої 40% міцності. Ром Бакарді карта негра відноситься до преміальних сортів, тому знавці віддають перевагу таку випивку не закушувати. Якщо ж компанія напою необхідна, то радиться змішувати його з Колою або соком. Найкраща місія для такого алкоголю — завершення застілля — дижестив.
 • Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоїв8 Reserva Superior. Вишуканий напій, вік якого не менше восьми років. Має янтарний колір і класичні 40% міцності. Цей сорт вважається найвишуканішим, тому краще його вживання – в чистому вигляді. Доповненням смаку стане сигара. Для тих, хто віддає перевагу поєднувати напої, радять додавати Бакарді Superior в коктейлі.
 • 151. Ром з такою назвою має міцність 75,5%, тому вважається чоловічим напоєм. Вживати таку випивку чистої складно, тому «151» прийнято змішувати з Колою або соком.
 • Читайте також: Джим Бім бурбон: опис напою, існуючі сорти і види віскі

  Крім популярного «піратського» напою, існують також і інші сорти алкоголю, які виробляє Бакарді. Мартіні — один з найпопулярніших «легких» напоїв відомого бренду.

  Технологія виробництва

  Виробництво рому ” Бакарді має свою, унікальну технологію. Звичайно ж, як і всі елітні марки, завод тримає рецептуру в суворій секретності. Однак, методика виробництва все ж відома громадськості.

  Ні для кого не секрет, що ром Бакарді, види якого популярні сьогодні, виробляються за схожою технологією з віскі. Втім, ром і є одна з різновидів віскі. Цим і пояснюється схожість рецептур.

  Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївВиробництво починається з приготування сиропу з цукрового очерету. Рідину, що залишилася після цього, змішується з водою. Потім до отриманої рідини додають спеціальні дріжджі, відкриті і застосовуються самим Факундо. Суміш залишають для бродіння протягом 30 годин.

  Отриману в результаті рідина дистилюють і переганяють через спеціальний куб. На виході виходить напій міцністю 73%. Отриманий продукт розливають по обпаленим зсередини бочок і залишають витримуватися. Час витримки залежить від конкретного сорту. Білий витримується всього кілька місяців, а чорний і золотий — до декількох років. Самий «старий» ром — «anejo», вік якого перевищує десять років.

  Після того, як ром вистояв визначений строк, його проганяють через вугільні фільтри і додають сироп.

  Культура пиття

  Культура вживання рома має безліч різних версій. Жодна з них не є настільки значущою, щоб стати недоступною пересічному цінителю хорошої випивки.

  Фахівці радять вживати кубинський напій в чистому вигляді, закушуючи шматочком цитрусових або кубиком льоду. Зазначено, що у поєднанні з льодом найкраще вживати ром середньої витримки — до п’яти років.

  Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївДосвідчені гурмани запевняють, що післясмак після цього витриманого рома варто того, щоб не розбавляти і не закушувати цей напій.

  Незважаючи на те, що тривала витримка є безперечною перевагою, зберігати ром довше 10 років не радять. Після такого терміну напій втрачає свою елегантність і стає більше схожим на коньяк.

  Читайте також: Історія віскі, відмінність шотландського скотча від інших видів

  Якщо закусити все ж необхідно, краще всього вибрати фрукти: диню, черешню або апельсин. Темний сорт радять посипати корицею, а світлі сорти використовувати в коктейлях. А якщо світлий ром вживається в чистому вигляді, то закусити його можна тропічними фруктами.

  Стакан для рома повинен мати товсті стінки і дно.

  Коктейлі на основі Bacardi

  Для приготування коктейлів краще всього використовувати світлі сорти напою. Однак, для деяких напоїв підходять і темні різновиди. Отже, по порядку.

  Куба лібре

  Можливо, найпоширеніший коктейль з участю рома. Сьогодні такий напій можна зустріти не тільки без перебільшення у всіх закладах, але і купити в готовому вигляді. Але історія всесвітньо відомої випивки не так проста, як здається. Знаменитого коктейлю виповнилося більше ста років, а його історія досить цікава.

  Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївВ кінці XIX століття у знак подяки за допомогу у війні Куба радо прийняла американців на територію країни. В країні розташовувалися не тільки військові бази, але і місця для відпочинку. Провізія поставлялася на острів у величезних кількостях. Серед продуктів харчування була та кола, традиційний напій американської молоді.

  Пізніше коктейль отримав символічну назву, що дослівно перекладається як «Вільна Куба» на честь недавніх подій в країні.

  Рецепт цього коктейлю:

  • У високий стакан кидають кубики льоду. Вони повинні заповнювати ємність до країв;
  • Далі необхідно додати 10 мл соку лайма;
  • Додають чорний або золотистий ром, в ідеалі — бакарді оро. Він повинен заповнити простір, що залишився рівно на третину;
  • Дві третини залишився обсягу заливають Колою;

  Полуничний дайкірі

  На відміну від «Куба лібре», для приготування коктейлю «Дайкірі» знадобиться білий ром. Як робити дайкірі:

  • За допомогою блендера змішують свіжі ягоди полуниці (30 г) і ром (20 мл);
  • Потім додають цукровий сироп (10 мл) і полуничний сік (10 мл);
  • Останній крок — лимонний сік (20 мл);

  Bacardi: історія популярного рома, види Бакарді і технологія приготування, смаки і міцність напоївПеред збиванням радиться додати в блендер кілька кубиків льоду.

  Ром Бакарді — традиції приготування елітного алкоголю, выстоянные і закупорені пляшки. Щоб доторкнутися до Кубинської історії, досить пригубити цей міцний і вільний напій.