Білий кінь (white horse) — віскі для гурманів міцних напоїв

Білий кінь (white horse) — віскі для гурманів міцних напоївВіскі «Вайт хорс» — досить стара (в хорошому розумінні цього терміна) торговельна марка. Але багато з того, що ми на сьогодні знаємо про віскі, вперше було розроблено і впроваджено цим брендом в процесі його розвитку.

До таких нововведень відносяться, наприклад, застосування купажування віскі, заміна стандартної дерев’яної пробки на гвинтову кришечку і інші прогресивні напрацювання, про які мова піде далі.

Історія створення торгової марки віскі «Білий кінь»

Білий кінь (white horse) — віскі для гурманів міцних напоївНа логотипі марки «Білий кінь» із зображенням білого коня на чорному тлі стоїть дата 1742 рік, однак безпосередньо створення віскі «White horse» відноситься згідно з даними офіційних джерел до 1891 році.

Також рекомендуємо прочитати:

Існує два пояснення, чому саме ця дата вказана на етикетці:

 • Це рік відкриття однойменного дуже популярного трактиру в Единбурзі (Шотландія), яким нібито володіли пращури засновника бренду «Вайт хорс» Джеймса Логана Меккі (це швидше схоже на легенду).
 • Можливо, це дата заснування віскікурні Лагавулин на півдні острові Айна (на березі однойменної бухти Лагавулин), самого першого придбання Джеймса Логана Меккі. Офіційно віскікурня заснована в 1816 році, проте згадки в документах про неофіційному виробництві віскі на цьому місці відносяться до 1742 році.
 • Білий кінь (white horse) — віскі для гурманів міцних напоївНезважаючи на те, що виробник ніколи не пояснював суть написи «estab. 1742» на етикетці своєї продукції, залишається визнати: це вийшов сміливий і ефективний маркетинговий хід при просуванні бренду.

  Отже, Джеймс Л. Меккі придбав віскікурню Лагавулин у другій половині XVIII століття і став успішним розповсюджувачем односолодового віскі з однойменною назвою. До теперішнього часу ця віскікурня виробляє елітний односолодовий віскі з оригінальним смаком, який є базовим у всіх купажах «Вайт хорс».

  Суть оригінальності віскі «Лагавулин» полягає в тому, що пророщений солод просушують, окурівая його торфом, який видобувають на острові Айна. Тому напої цієї марки мають присмак торф’яного йодистого серпанок, нотки якого присутні у всіх марках «Вайт хорс». Чистий односолодовий «Лагавулин» так само присутній на ринку як торгова марка зі звичайною витримкою 16 років. Але зустрічаються і лімітовані релізи «Lagavulin», приурочені до 200-річчя офіційного заснування фірми 8, 12, 21 та навіть 25-річної витримки.

  Читайте також: Скотч односолодове віскі Glenfiddich Гленфіддік з роками витримки

  Треба зауважити, скотч, тобто справжній шотландський віскі відрізнявся, наприклад, від ірландського тим, що ячмінний солод для його приготування сушився виключно у прямому контакті з димом. Ірландський віскі найчастіше робиться з солоду, просушиваемого в закритих печах без проникнення диму.

  Джеймс Л. Меккі заснував у 1883 році в Глазго компанію «Маскіе & Со», в якій почав проводити експерименти з купажуванням зернових та солодових віскі. В результаті в 1891 році була випущена нова марка «Білий кінь». Джеймс Меккі керував компанією, проте справжнім двигуном, перетворювачем і новатором фірми виступив його племінник Пітер Меккі, який, у свою чергу, і займався купажуванням напою, і сам запропонував назву бренду «White horse».

  До початку XX століття, незважаючи на високий рівень продажів на внутрішньому ринку Шотландії, віскі «White horse» не була відома за її межами. Тільки завдяки неймовірної активності Пітера Меккі «Білий кінь» стала поступово, але дуже впевнено, знаходити своїх шанувальників все далі і далі за межами Шотландії. Так, 1900 рік став прем’єрним для виходу «White horse» на ринок Британії, а до початку 20-х років XIX століття цей бренд, як напій «справжніх чоловіків», трохи потіснив на американському ринку місцеву марку «Бурбон», який відрізнявся більш м’яким і солодким смаком.

  Коли Пітер Меккі в 1924 році помер, бренд «Вайт хорс» вже завоював ринки десятка країн. У тому ж році компанія «Mackie & Со» була перейменована в «Whіte Horse Distillers Ltd». Через деякий час компанія була викуплена корпорацією «The Dіstillers Compagny Lіmіted».

  Сьогодні ця компанія входить до складу британського концерну «Dіageo», якому зараз і належать права на бренд «Вайт хорс». В даний час віскі цього бренду продається вже в 160 країнах світу, а одним з найбільш значних досягнень є королівська премія Британії «За досягнення у міжнародній торгівлі», присуджена «Whіte Horse» в 1978 році.

  Читайте також: Віскі Singleton (Сінглтон Даффтаун)

  Особливості виробництва

  Білий кінь (white horse) — віскі для гурманів міцних напоївНа смакові якості віскі «Whіte Horse» значний вплив справило те, що «старіння» його подібно коньяку проходить в дубових бочках. Однак, на відміну від виробництва коньяку, купажування проводять у так званих хересовых бочках, в яких проводився херес. В процесі зберігання частину віскі випаровується через стінки бочки. Цей феномен природної втрати виробники з Шотландії поетично назвали «частка ангелів».

  Після бутилювання продукту процес старіння віскі припиняється. Тому вік напою визначається виключно часом утримання його в дубових боченках.

  Асортимент і смакові якості

  Білий кінь (white horse) — віскі для гурманів міцних напоївПродукція бренду «Whіte Horse» не має в своєму розпорядженні широким вибором, у зв’язку з чим її асортимент базується на класичному купажі White Horse Fine Old, складений ще Пітером Меккі у 1891 році, який і приніс цього напою всесвітню популярність.

  У складі класичного «Whіte Horse» тридцять п’ять сортів віскі, 60% з яких зернові і 40% односолодовые. Витримка 4 року. Саме ця марка являє переважну частину реалізації бренду. Колір напою янтарний, глибокий.

  Присмак віддає торф’яним димком, злегка насиченим йодом, сглаживаемый смаком груші і карамелі з тривалим післясмаком меду.

  Для любителів продукту цієї марки з більшою витримкою є ще три марки віком 12 років:

  • Віскі «Whitе Ногѕе Extrа Finе 12 year» насиченого бурштинового кольору з терпким присмаком «Лагавулин». Витримка в хересовых бочках насичує напій фруктовими нотками інжиру з чорносливом, відтінками імбиру і кориці. Купаж становить 40 видів віскі.
  • Віскі «White Horse 1900». Назвою напій зобов’язаний дати виходу на міжнародний ринок в 1900 році. Віскі «Уайт хорс 1900» має янтарно-горіховий забарвлення з медовим і яблучно-грушевим ароматом. Смак м’який, свіжий, що можна пояснити переважанням в купажі з 40 сортів солодового віскі з Спейсайда, значно згладжує «димність» «Лагавулин».
  • Віскі «White Horse Logan». Напій іменується в честь засновника бренду, купаж становлять 50 сортів віскі. Має світло-бурштиновий колір і складний смак з димним ароматом, в якому переважають присмаки хересу і карамелі. Повний і гармонійний смак з акцентом на фруктових нотах є наслідком «старіння» віскі в хересовых бочках. Тривалий димно-медове післясмак. «White Horse Logan» має лімітований реліз і практично недоступний у вільному продажу.

  Читайте також: Віскі Макаллан (Macallan) у бочках від 12-30 років і більше

  Як визначити підробку

  Білий кінь (white horse) — віскі для гурманів міцних напоївІнтернет рябіє від відгуків про віскі «White Horse» з кардинально протилежними оцінками. Негатив, спрямований до виробника, нерідко буває виправданий через те, що із-за порівняльної дешевизни і високої популярності це самий підробляється віскі у всьому світі.

  В даний час «вайтхорс» можна нерідко зустріти в тарі крім класичної форми (розширена донизу колба) у штофах і пляшках стандартної циліндричної форми.

  Щоб уникнути покупки контрафакту звертайте увагу на такі моменти:

 • Скотч «White Horse» не продається просто в пляшці, він завжди упакований у фірмову коробку з щільного картону з елементами рельєфного тиснення. Малюнок на упаковці і тиснення на ній збігаються ідеально, без всякого змазування фарб. Самі відтінки фарб на упаковці яскраві і контрастні.
 • Незважаючи на зовнішню видиму простоту пляшок «Вайт хорс», варто придивитися до деяких її особливостей. На лицьовій частині над етикеткою на склі повинна бути вигравіруваний кінь з чіткою деталізацією всіх елементів, на звороті пляшки — дата виготовлення і серійний номер.
 • На пробці збоку неодмінно має бути нанесений логотип, а зверху товарний знак — білий кінь у чорному квадраті з написом «estab. 1742».
 • Крім яскравості і контрастності написів і малюнків на етикетці, що є обов’язковим атрибутом, неприпустимі нерівне нанесення етикеток і наявність слідів від надлишків клею. На етикетці обов’язково вказується склад продукту і виробник. При цьому:
  • В складі не може бути нічого, крім ячменю або ячмінного солоду. Ніякі барвники, ароматизатори, спирти, харчові добавки та інше не можуть бути вказані у складі оригінального напою.
  • Виробником на сьогоднішній день може виступати тільки концерн «Dіageo» як власник торговельної марки. «Dіageo» нічого, крім чотирьох раніше зазначених марок бренду «White Horse», не випускає.
  • За кольором «White Horse» не може бути прозорим білим віскі або коричневим. Консистенція напою така щільна, що при перевертанні пляшки шийкою вниз, у центрі денця пляшки залишається тягуча крапля, а по стінках пляшки повільно скочується рідина.