Брага з горобини червоної в домашніх умовах

Зміст

 • Брага з червоної горобини
 • Брага з чорноплідної горобини

У плодах горобини багато корисних вітамінів, органічних кислот, мінералів, мікро – і макроелементів. Знайти їм практичне застосування можна не тільки в кулінарії, виробництві кондитерських виробів і приготування лікувальних засобів, але і в винокурении. Так, в домашніх умовах з чорноплідної горобини червоної і готують брагу для самогону. Алкоголь з цих ягід виходить чудовим! У смаку виразно чутні ягідні нотки, а характерний для більшості видів самогону неприємний запах не відчувається. До того ж, завдяки унікальній властивості горобини коагулювати з’єднання сивушних масел, самогон з Брага з горобини червоної в домашніх умовахгоробинової браги виходить чистим, сторонні домішки в ньому практично відсутні.

Технологія приготування самогону з червоної, чорноплідної горобини в домашніх умовах якихось складних дій не передбачає. Рецепт ягідної браги простий і легко запам’ятовується. Процес перегонки не трудомісткий і маловитратний по часу.

Одне маленьке, але дуже важливе уточнення: зробити якісний алкогольний напій можна виключно з «морозної» горобини, тобто зірваною при мінусовій температурі повітря. Обумовлено це тим фактом, що у свіжих стиглих ягодах міститься глікозид сорбінової кислоти, що надають плодам характерну гіркоту. При заморожуванні це речовина руйнується, гіркий смак зникає.

Крім того, у горобини, зібраної після настання холодів, вище відсоток цукристості, що є не менш важливим показником для приготування бражного сусла. Але оскільки навіть у перемороженных ягодах горобини глюкози міститься всього 9%, в будь-якому рецепті браги додатково використовується цукор. Якщо це правило проігнорувати, кількість дистиляту на виході буде невеликим.

Брага з червоної горобини

В найпопулярніший рецепт браги з червоної горобини входять такі компоненти:

 • Ягоди горобини червоної переморожені – 5 кг.
 • Цукор – 5 кг.
 • Вода очищена – 12 л.
 • Тремтіння – 250 г пресованих або 50 г сухих.

Замість дріжджів можна використовувати 100 г виноградної мезги (розчавленого винограду, макухи) або жменю немитого сухого родзинок. Тривалість бродіння збільшиться, але зате готовий напій вийде Брага з горобини червоної в домашніх умовахбільш натуральним, смак і запах у нього будуть набагато приємніше.

Рецепт приготування:

 • Ягоди горобини червоної висипають частинами в друшляк, обливають окропом, розчавлюють в кашку.
 • Висипають отриману масу в бродильну ємність.
 • Додають цукор, воду, разброженные по інструкції дріжджі або родзинки (розім’ятим виноград).
 • Перемішують масу до однорідності.
 • Горлечко бродильної ємності накривають марлею, залишають бражное сусло на 2-3 дні в темному приміщенні з температурою повітря від 18°C до 30°C. Температура повинна бути стабільною.
 • Після того як з’являться ознаки бродіння (кислий запах, шипіння, пенистость), марлю потрібно прибрати і поставити на місце кришку ємності з водяним затвором.
 • Бражное сусло з червоної горобини дозріває протягом 10-50 днів. Такий розбіг у часі обумовлений різними температурними режимами у приміщенні, де знаходиться ємність з брагою, а також видом використаних в рецепті дріжджів (штучних, диких).
 • Готовність визначають по смаку (кисло-гіркий), запаху (спиртової), зовнішнім виглядом (випав на дно осад, просвітлені верхні шари розчину, відсутність піни, виділення вуглекислого газу). Готову брагу обов’язково декантирують, намагаючись не зачепити осаду, переливають в перегінний куб Якщо цього не зробити, під час перегонки в домашніх умовах ягідна маса пригорить. В результаті самогон придбає неприємний смак.

  Процес дистиляції браги, приготовленої з плодів горобини червоної, стандартний. На виході із зазначеної кількості інгредієнтів виходить 6 л самогону міцністю 40 градусів.

  Брага з чорноплідної горобини

  Як і в попередньому рецепті, крім основного інгредієнта – ягід – до складу горобинової браги входять: цукор, вода, дріжджі. Замість штучних можна використовувати дикі дріжджі, які живуть на шкірці Брага з горобини червоної в домашніх умовахвинограду. Для цього, як і в першому рецепті, в ягідне сусло додають розім’яту виноград, мезгу, немитий сухий родзинки.

  Пропорції інгредієнтів для бражного сусла з горобини чорноплідної:

  • Ягоди – 6 кг.
  • Цукор – 3 кг.
  • Вода – 10 л
  • Дріжджі – 300 г пресованих або 60 г сухих. Якщо використовується свіжий виноград або родзинки, для нормального бродіння достатньо внести 80-100 р.

  Етапи технологічного процесу:

 • Стиглі переморожені плоди чорної горобини ретельно тиснуть руками або качалкою. Мити ягоди перед обробкою не потрібно.
 • Ягідну суміш висипають в бродильну ємність.
 • Додають весь цукор, воду, активізовані по інструкції на упаковці дріжджі або родзинки (виноград). Інтенсивно перемішують.
 • Шийку бутля обв’язують марлею.
 • Переносять ємність в темне тепле (18-30°C) приміщення. Залишають на 2-3 доби.
 • При появі ознак бродіння марлю знімають, на шийку ємності надягають кришку з гідрозатворів або одягають гумову рукавичку з дірочкою на пальці. Протягом всього періоду бродіння сусло перемішують 1 раз в 2 дня, щоб не допустити утворення на поверхні розчину цвілі.
 • Якщо використовувати в рецепті пресовані або сухі хлібопекарські дріжджі, брага буде готова до перегонці через 10-20 діб. Сусло на диких дріжджах дозріває довше – від 15 до 45 днів. Інтенсивність бродіння залежить також від температури в приміщенні, якості базової сировини і цукру.

  Ступінь готовності браги з ягід горобини чорноплідної в домашніх умовах визначають за стандартними ознаками: смак – кисло-гіркий; запах – спиртової; виділення вуглекислого газу відсутні повністю в Брага з горобини червоної в домашніх умовахостанні 2 дні.

  Перед перегонкою визріли бражное сусло обов’язково декантирують. Для надійності можна злити розчин в перегінний куб через сито, марлю, намагаючись при цьому залишити весь осад на дні бродильної ємності.

  Для отримання якісного самогону рябиновую брагу рекомендується переганяти при температурі 65-85 градусів. Дистиляцію проводити двічі, щоразу забираючи головні і хвостові фракції.

  Готовий дистилят бажано піддати додатковому очищенню вугіллям, молоком, марганцівкою і т. д., щоб бути повністю впевненим у чистоті приготованого напою. Після всіх маніпуляцій з запропонованої кількості продуктів вийде 3-3,5 л відмінної 40° самогону.