Брага з пшениці без дріжджів для самогону, як правильно приготувати, які рецепти з пророщеної пшениці

Брага з пшениці без дріжджів для самогону, як правильно приготувати, які рецепти з пророщеної пшениціСамогон, приготований за допомогою дріжджів, виходить швидше, але зате дуже страждає смак і запах продукту. Якщо готувати без дріжджів, то процес приготування затягується, але і самогон виходить набагато краще. До приготування браги слід підходити відповідально і ретельно дотримуватися інструкції приготування. В такому разі, вона пройде стадію бродіння нітрохи не гірше, ніж дріжджова.

Самогон з пшениці без дріжджів

Для того, щоб приготувати самогон без дріжджів, їх слід замінити якимось субстратом. Найчастіше в його ролі виступає злаковий солод. Брага виходить м’якою, з приємним смаком. Термін приготування зазвичай становить близько п’ятнадцяти днів.

В першу чергу, слід підібрати якісне зерно. Воно повинно відповідати наступним критеріям:

Також рекомендуємо прочитати:

 • Брага з пшениці без дріжджів для самогону, як правильно приготувати, які рецепти з пророщеної пшениціВідразу після збирання зерно не використовують. Воно має полежати на зберіганні близько трьох місяців.
 • Зерно не повинно бути вологим або з якимись домішками.
 • Перед застосуванням переберіть і видаліть сторонні предмети, прелое зерно використовувати ні в якому разі не можна.
 • Постарайтеся знайти найбільш екологічно чиста сировина. На жаль, виробники часто удобрюють майбутній урожай хімікатами.

Вода для приготування пшеничного браги береться чиста. Це може бути джерельна вода або магазинна, без газу. Не рекомендують використовувати воду з-під крана. Навіть невелика кількість хлору у воді може вбити живі мікроорганізми, які будуть брати участь в процесі бродіння. Інгредієнти для браги підбираються в наступній пропорції: на тридцять п’ять літрів води потрібно десять кілограмів добірних зерен пшениці і стільки ж цукру. Щоб приготувати самогон з пророщеної пшениці, необхідно ретельно дотримуватися технологію.

Читайте також: Спотикач — це древній напій. Рецепти приготування в домашніх умовах

Самогон з пророщеної пшениці без дріжджів

Рецепт приготування зерновий браги:

 • Брага з пшениці без дріжджів для самогону, як правильно приготувати, які рецепти з пророщеної пшениціПідготовлені зерна промивають проточною водою і розкладають на плоскому посуді. Шар повинен бути як можна тонше не більше трьох сантиметрів.
 • Заливають водою так, щоб вона трохи покривала шар зерен і накривають марлею.
 • Пророщують при кімнатній температурі протягом трьох днів.
 • Змішують пророщене зерно з цукром в цій же посуді і закривають її. Якщо води недостатньо, то можна трохи додати, так як суміш не повинна бути сухою. Через сім днів грибки пшениці будуть готові.
 • Тепер усі компоненти змішати в одній ємності і поставити на неї гідрозатвор. Як гідрозатвори часто використовують звичайну гумову рукавичку. Воду слід трохи прогріти.
 • Щодня сусло струшують і знімають утворилася пінку на поверхні.
 • Як тільки закінчиться процес бродіння, брагу переливають, а осад видаляють. Дізнатися про завершення ферментації можна по гумовій рукавичці яка здулася.

Напевно багато чули про користь пророщеної пшениці для організму людини. Приготований таким способом самогон вбирає в себе всі корисні якості зерен. Він набагато краще і безпечніше горілки, виготовленої промисловим способом.

Для того, щоб брага на пшениці без дріжджів забродила і в результаті вийшов спирт, досить пшеничного солоду, який утворюється в пророщеної пшениці. Додавати додаткових компонентів для активізації процесу зовсім не потрібно.

Існує ще один рецепт зробити брагу на диких дріжджах пшениці. У цьому випадку, його перемелюють на борошно і в такому вигляді засипають у воду.

Рецепт браги на пшениці для самогону

Брага з пшениці без дріжджів для самогону, як правильно приготувати, які рецепти з пророщеної пшениціЗаздалегідь пророщене зерно підсушують в духовці і перемелюють. Потім змішують з цукром і заливають водою. Близько чотирьох днів буде готуватися сусло. Температура повинна бути не менше двадцяти семи градусів.

Читайте також: Як правильно пити горілку і чим її можна закушувати?

Як тільки процес бродіння закінчиться, спирт відправляється в куб для перегонки. Очищати такий самогон найкраще кефіром.

Далі суміш проціджують крізь марлю і виливають у куб апаратах для самогоноваріння. Рекомендується переганяти не менше трьох разів. Фортеця у цього продукту виходить що треба.

Для того щоб отримати хорошу брагу з диких дріжджів пшениці, слід одну частину зерна проростити. Таким чином, у пшениці активізуються процеси ферментації. А вже пророщені зерна будуть впливати на інші. Інакше пророщені зерна називають солодом. Для його приготування досить одного кілограма цукру на п’ять кілограм добірної пшениці.

Є рецепти, в яких пророщування не потрібно, але у такому разі для активації бродіння потрібні додаткові компоненти.

Як приготувати брагу з пшениці для самогону?

Зернова брага на пшениці

Брага з пшениці без дріжджів для самогону, як правильно приготувати, які рецепти з пророщеної пшениціЩоб поставити зернову брагу без дріжджів, знадобиться п’ятнадцять літрів очищеної води, три кілограм пшениці і три цукру.

Рецепт приготування наступний. Зерна готують наступним чином: прибирають прілі частини і лушпиння, просівають і обов’язково промивають. Півкілограма цукру розмішують в одному літрі чистої води і цим сиропом заливають пшеницю. Для приготування браги з пшениці рекомендується взяти ємність з широким виходом, інакше процес приготування затягнеться.

Через чотири дні на поверхні з’являється піна. У суміш додають цукор, що залишився і закривають ємність гідрозатворів. Термін бродіння такий браги становить близько десяти днів. За цей час ємність періодично відкривають і перемішують, таким чином, кисень надходить в рідину і активізує роботу грибків.

При оптимальних умовах з п’яти кілограм пшениці можна отримати чотири з половиною літра хорошого самогону. Причому, фортеця його буде не нижче сорока градусів.

Читайте також: Калькулятор самогонника в онлайн-режимі. Формули розрахунку

На жаль, іноді результат буває гірше очікуваного. Причиною часто стає невелику кількість крохмалю в зерні.

Для того, щоб приготувати світлий солод з диких дріжджів пшениці, потрібна чиста вода і перебранная пшениця. Рецепт приготування:

 • Брага з пшениці без дріжджів для самогону, як правильно приготувати, які рецепти з пророщеної пшениціЗерно перебирають, промивають і замочують у воді. Через кожні п’ять годин воду слід зливати і заливати зерно свіжою.
 • Коли зерна достатньо розбухнуть, їх викладають на деко і накривають марлею. Після чого залишають на чотири дні для пророщування.
 • Зерна промивають і висушують на повітрі або в духовці.
 • Щоб зберегти солод як можна довше, насіння перемелюють і розфасовують по мішечках.

Брагу, приготовану на пшеничному солоді, очищають з допомогою кефіру або активованого вугілля. Вугілля цілком достатньо взяти п’ятдесят грам на один літр напою. Перегонки буде потрібно не менше двох. Якщо фортеця перевищує сорок градусів, додайте чисту воду. Коли в рідині міститься надто велику кількість алкоголю, то самогонний апарат може зламатися. Оптимальним варіантом є зниження рівня до двадцяти градусів за допомогою води. Такий склад буде краще очищатися від шкідливих домішок.

Під час другої перегонки відокремлюються сивушні масла, а самогон виходить фортецею сорок п’ять градусів.

Самогонник Тимофій: брага на пшениці

Знаменитий в мережі самогонник, опублікував не одне відео на тему самогоноваріння, радить приготувати самогон з пшениці без цукру. До його складу входить хміль, пшениця і вода.

Заварюють хміль і в нього додають сухий солод. Як готувати солод з пророщеної пшениці описано вище. На два літри чистої води буде потрібно дві склянки сушеного хмелю і склянку борошна. Замість цукру додають порізані груші та яблука. Бродить така брага не менше десяти днів.