Емілія-Романья — регіон виноробства в центральній Італії

Емілія Романья — регіон виноробства в центральній Італії

Центром області Емілія-Романья є Болонья, місто, яке часто описують як черево Італії. Кухня тут — рясна, а апетити — хороші, і від вина, яке наводнює регіон, нічого особливого не потрібно — лише б тамувало спрагу. Це Lambrusco. Гарне ламбруско має злегка пінитися і мати низький вміст алкоголю; вино може бути будь-яким в діапазоні від сухого до неясно-солодкого, але воно завжди повинно бути різким, майже дерущим горло від кислотної гостроти. Велика частина ламбруско не належить до класу DOC, і його пом’якшують з побоювання відлякати споживача, що викликає жаль, тому що цей тип «дитячого соку» часто буває слабенький. Даний ламбруско з одного з чотирьох районів DOC буває яким завгодно, тільки не слабким — пурпурно-червоним і повним кислотної рідини. Хороший виробник — Cavicchioli.

Читайте також: Як вибирати вина Сіра, Шираз: пряні, теплі вина

Тим не менше цей район не весь захоплений ламбруско; червоні вина Gucturnio (привабливий купаж «барбера» і «бонарда») з району DOC Colli Piacentini — сильне і чудове доповнення до великих фонтанів Болоньї. Кращі виробники: La Stoppa, LaTosa. Sangiovese di Remagna (DOC) — часто хороший легке червоне вино, його варто пити молодим, і воно ще не девальвувало, подібно ламбруско.

Кращі виробники: Le Calbane, Casetto dei Mandorli, Ferrucci, La Palazza, Tre Monti, Zerbina

Серед білих вин недовгою популярності домігся досить прісне Albana di Romagna (DOC), коли його у 1987 році, під політичним тиском, зрештою прийняли в якості першого в Італії району DOCG білих вин. Нині стандарти стають краще, і гідні версії дають Fattoria Paradiso і Zerbina. Trebbiano di Romagna — в регіоні це біле вино на всі випадки: нейтральне, чисте і свіже, a Pagadebit — добре як сухе, так і як солодке вино.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Дегустація вина

В Емілії-Романьї є також «іноземні» лози, на кшталт «шардоне», «каберне-совіньон» або «мюллер-тургау», зазвичай вони всі дають досить легкі вина.

Емілія Романья — регіон виноробства в центральній Італії