Галісія — регіон виноробства в північно-західній Іспанії: Вина Галісії

Ну, розкриємо парасольки. Якщо йде дощ — значить, це, мабуть, Галісія. В цьому відношенні Галісія зовсім не схожа на решту Іспанію. Вологий дощовий регіон з пишною рослинністю, він має значно більше спільного з північної Португалією, ніж з якої б то ні було частиною Іспанії. Тут навіть говорять на іншому діалекті: гальєго, суміші португальської та кастильско-іспанської.

СОРТИ ВИНОГРАДУ І СТИЛІ ВИН

У Галісії існують чотири регіону DO. Самим значним, в якому помітні найбільші зміни і який найбільшою мірою відстежує модні віяння як в Іспанії, так і за її межами, є Ріас-Байчас. Тон тут задає виноград сорту «албариньо», що на південь від португальської межі виявляється під назвою «алваринью». Смак у нього в обох районах однаковий: сухий, абрикосовий, ароматний. Що рідкість для Іспанії – країні, на жаль, бракує білих ароматних виноградних сортів. Не дивно, що він популярний, а оскільки збори невеликі — доріг. В DO-регіоні можна ще десять сортів винограду, деякі з них червоні,— але популярність «албариньо» така, що він займає близько 90 відсотків площі виноградників.

Читайте також: Як починалася історія ігристих вин

У Рібейро також відбуваються зміни у виноробстві, які виражаються головним чином у корчування надзвичайно прісного білого сорту «паломіно», з якого виробляють пристойне вино тільки в Хересі, і заміни його сортами «трежадура» і «торронтес». Так що вина — неигристые білі, і в даний час вони бадьорі і володіють певним ароматом.

Вальдеоррас простягається ще далі в глиб материка, де набагато тепліше. Відповідно тут і червоних вин більше. Вина головним чином з пересічного сорту «гарнача тінта», який тут називається «аліканте». Він дає високу врожайність, саме тому користується любов’ю у місцевих жителів. Білі вина найчастіше виготовляються з смутного «паломіно». Вина краще робляться з білого «годельо», який володіє більш вираженим характером і міцним ароматом, і з чорного «менсія», який, як стверджується, родич «каберне-франк» і, зрозуміло, смаком схожий на нього. Четвертий і самий новий DO-регіон — Рібейра Сакра, для червоних і білих вин з берегів річок Міньо і Силь. Кращі виробники: в Ріас-Байчас – Martin Cotlax, Granja Fillaboa, Lagar de Cervera, Bodegas Morgadio, Santiago Ruiz; в Рібейро Bodegas Alanis.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Саме страшне вино в світі

КЛАСИФІКАЦІЯ

Тут немає ніякої іншої класифікації, що відрізняється від прийнятої в Іспанії системи DO.

ОРГАНІЗАЦІЯ

Багато дрібні виноградарські господарства в Галісії зазвичай продають свій виноград оптовикам—так що для цього району характерні вина з одного виноградника,

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

У Ріас-Байчасе кращими є бездомішкові сортові вина з «албариньо», і на етикетку поміщають назва сорту винограду.

ПРО СМАК

«Албариньо» може бути пронизливо різким і чистим, з беспримесным абрикосовим букетом. Вина нового напряму з Рібейро повинні бути дуже свіжими і безкомпромісними. Червоні нового стилю з Вальдеорраса — легкі і з плодовим ароматом, їх слід пити рано; білі, з винограду «годельо»,— чисті й досить міцні.

Читайте також: Вермут: червоний або білий, сухий напій

ХОРОШІ РОКИ

Всі галісійські вина пийте молодими і вибирайте недавні роки. При зберіганні вони тільки втрачають свіжість.

ЯК ЇХ ПИТИ?

З-за високої кислотності білих вин вони гарні з рибою, особливо жирної, наприклад з сардинами. Червоні добре пити самі по собі або супроводжувати ними легкі страви.