Гідрозатвор: функції, як зробити водяний гідрозатвор в домашніх умовах з підручних матеріалів

Гідрозатвор: функції, як зробити водяний гідрозатвор в домашніх умовах з підручних матеріалівКожному виноробу потрібне спеціальне обладнання. Що-то можна придбати в спеціалізованому магазині, а щось виготовити власними руками. Наприклад, з допомогою підручних засобів можна спорудити гідрозатвор. Що це таке, навіщо він потрібний, і як зробити гідрозатвор для браги з підручних матеріалів, розповість ця стаття.

Значення та функції гідрозатвори

Кожен винороб знає, що для виготовлення вина використовується брага. Коли починається бродіння, цукор під дією дріжджів починає розпадатися на етиловий спирт і вуглекислий газ. При цьому газу ставати настільки багато, що тара з брагою не витримує і відбувається вибух.

Щоб такого не сталося, надлишки вуглекислого газу повинні виводитися з тари. Якщо зняти кришку, то бактерії, що живуть в бразі і стикаючись з киснем, почнуть активізуватися і переробляти спирт в оцет.

Також рекомендуємо прочитати:

Саме для того, щоб довгоочікуване вино не зіпсувався і не перетворилося в оцет, придумали гідрозатвор. Водяний затвор — це свого роду клапан, який відводить вуглекислий газ з ємності. А також гідрозатвор перешкоджає проникненню кисню назад у ємність.

Працює гідрозатвор за таким принципом: при великому тиску в ємності надлишки газу виходять через трубку клапана у воду, яка не дає кисню потрапити назад. А також, гідрозатвор перешкоджає попаданню в вино шкідливих мікроорганізмів, з-за яких алкогольна продукція починає псуватися.

Як вже було сказано на початку, гідрозатвор можна придбати в спеціалізованому магазині або замовити через інтернет. Покупні клапани бувають декількох видів:

 • Двокамерний. Складається з двох камер, в одну з яких наливається вода.
 • Розбірний. Складається з двох колб. Такий гідрозатвор має невеликі розміри.

Читайте також: Італія – італійські вина і регіони виноробства

У магазині можна придбати спеціальну пробку, що має отвір для гідрозатвори. Така пробка зручна тим, що немає необхідності робити отвір в кришці тари. А гума, з якої виготовлена сама пробка, забезпечить герметичність і буде міцно тримати конструкцію гідрозатвори.

Пробку для гідрозатвори можна використовувати від пивної пластикової тари. Така кришка підійде на бутлі 10, 15 і 20 літрів.

Недоліками покупного оснащення є збільшення розміру браги у висоту.

Як зробити гідрозатвор для бродіння своїми руками

Зробити гідрозатвор своїми руками досить просто. Люди винайшли дуже багато конструкцій, що виконують функцію гідрозатвори. Нижче наведені найбільш популярні з них.

Гумова рукавичка

Гідрозатвор: функції, як зробити водяний гідрозатвор в домашніх умовах з підручних матеріалівДешевий, але від цього не менш функціональний варіант гідрозатвори для вина. Рукавички надягають на шийку пляшки, а потім проколюють один з пальців, за допомогою голки. Щоб рукавичка не злетіла, її закріплюють на шийці за допомогою гумки або ниточки.

По рукавичці можна визначити йде бродіння в даний момент чи ні. Коли вона надута, то це означає що йде активний процес бродіння. Якщо ж вона повисла, то бродіння закінчилося.

Трубочка, опущена в воду

Щоб зробити такий гідрозатвор для бродіння своїми руками знадобиться гумова трубка і ємність з водою.

Етапи створення:

 • У кришці створюється отвір в який вставляється один кінець гумової трубки.
 • Навколо трубки ліпиться пластилін. Це необхідно для її ущільнення і закриття можливих отворів.
 • Інший кінець трубки опускається в ємність з водою.
 • Гідрозатвор: функції, як зробити водяний гідрозатвор в домашніх умовах з підручних матеріалівТрубку для цієї мети можна купити в магазині, де продаються фільтри для води або придбати її у будівельному відділі. Трубку для гідрозатвори краще всього набувати великого діаметру. Більш тоненькі трубки мають властивість забиватися піною.

  На основі вищенаведеного способу можна спорудити гідрозатвор, який крім відведення вуглекислого газу буде прибирати неприємний запах бродіння. Щоб зробити такий водяний затвор для вина своїми руками виконуються всі дії перерахованого вище способу, за винятком одного. Для другого варіанту використовується ємність з водою. Таку ємність слід закрити кришкою з двома отворами. У перший отвір вставляється трубка, що йде з тари з напоєм. По друге вставляється трубка, яка повинна одним кінцем бути в банку з водою, а іншим виходити у вікно. Тим самим специфічний запах, що виходить від браги не буде вступати в кімнату, а відводитиметься на вулицю.

  Читайте також: Чилійські вина та виноробства

  Гідрозатвор для вина з одноразових шприців

  Для цього гідрозатвори знадобляться:

  • Шприц без голки в кількості 2 штук.
  • Ізолента.
  • Гумова трубка за розміром трохи більше носика шприца.

  Щоб створити гідрозатвор для браги необхідно зробити отвір в кришці тари. Далі, в отвір слід помістити перший шприц без поршня і голки, носиком вгору. Другий шприц прикріплюється до першого за допомогою ізоляційної стрічки носиком вниз. Ці шприци з’єднуються між собою за допомогою гумової трубки або шланга. В шприц який знаходиться носиком вниз, наливається вода.

  Водяний затвор для вина з крапельниці

  Етапи створення:

 • Гідрозатвор: функції, як зробити водяний гідрозатвор в домашніх умовах з підручних матеріалівВід звичайної крапельниці слід відрізати пухирець, через який ліки капає в трубку.
 • Далі, необхідно зняти голку і витягнути пластмасовий штуцер з силіконового перехідника.
 • У кришці тари з вином робиться отвір дорівнює 5,5 мм.
 • Далі, кінець трубки, на якій знаходиться силіконовий перехідник необхідно вставити в отвір кришки.
 • Інший кінець трубки опускається у воду.
 • Якщо кришка на тарі пластикова, то можна зробити іншу конструкцію з крапельниці. Для цього пухирець для переливання рідини відрізається і залишається силіконова трубочка з голкою. Голка вставляється в пластикову кришку бутлі, а відрізаний кінець трубочки, що вставляється в воду. Процес бродіння можна спостерігати за бульбашок у воді.

  Читайте також: Свіжість

  Матеріали ємностей для бродіння

  На якість вина також впливає ємність для бродіння. Щоб вибрати тару необхідно спочатку визначитися з бажаним обсягом. Існують тари 3 л, 10 л та до 100 л у обсязі. Комусь достатньо купити пляшку об’ємом 3 літри або, а комусь для виготовлення вина потрібно 20-ти літровий бутель. Щоб вибрати обсяг необхідно визначитися з тим, скільки вина ви хочете отримати в результаті.

  Як правильно вибрати ємність для браги з гідрозатворів?

  • Гідрозатвор: функції, як зробити водяний гідрозатвор в домашніх умовах з підручних матеріалівСкло. Цей матеріал зручний тим, що через скляну пляшку можна спостерігати за процесом бродіння. Недоліком є крихкість, швидке остигання і проникнення світла, яке впливає на якість вина.
  • Нержавіюча сталь. Ємність для бродіння браги з такого матеріалу є ідеальною. До її великого плюса можна віднести те, що вона пригнічує розмноження патогенних мікроорганізмів, здатних зіпсувати вино. Недоліком є висока ціна. Але якщо виноробство — це ваша пристрасть, і ви дбаєте про якість свого продукту, то варто один раз витратитися, щоб потім радіти прекрасному смаку напою.
  • Дерево. Може наситити новими ароматами ваше вино. З мінусів можна виділити ціну і можливе розсихання матеріалу. В результаті розсихання будуть утворюватися щілини і ємність перестане бути герметичною.
  • Пластик. Тара для браги з пластику стане не найкращим варіантом. Все тому, що середовище в ємності буде в основному кисла. Така середовище буде провокувати попадання у вино шкідливих сполук і неприємного запаху з пластику.
  • Існує також готова ємність для браги з гідрозатворів. Плюсом такої ємності для бродіння з гідрозатворів є те, що немає необхідності додатково купувати водяний затвор.

  Якщо знати, як правильно вибрати тару і виготовити гідрозатвор, то можна з легкістю приготувати ароматне домашнє вино. Пригостіть таким напоєм ваших гостей і вони точно залишаться в захваті.