Гриби Башкирії (50 фото): де ростуть в Башкортостані, опис, відео

Де знайти гриби в Башкирії? На щастя для грибників, погода на території республіки Башкортостан сприятлива для росту багатьох різновидів грибів. Клімат помірно континентальний, тому влітку в лісах і степах грибів можна зустріти безліч. Але кількість їстівних в даному регіоні — 1/3 від загального числа. Решта — неїстівні. Щоб не нашкодити здоров’ю, потрібно вміти їх розрізняти. Якщо ви досвідчений грибник, то напевно знаєте деякі грибні місця Башкирії. А якщо ні, то розглянемо родючі місця для грибного збору.

Гриби Башкирії (50 фото): де ростуть в Башкортостані, опис, відеоНа щастя для грибників, погода на території республіки Башкортостан сприятлива для росту багатьох різновидів грибів

Грибні місця Башкирії

 • Околиці села Червоний Яр (Уфімський район). Поляни, довколишні ліси, території садів — все це є місцем для збору грибів. Особливо в цьому районі порадувати любителів тихого полювання зможуть печериці.
 • Ліси Кушнаренковского району. В цих лісах неважко зібрати гарний грибний урожай. Основний гриб, який зустрічається в даному районі, — грузді.
 • Околиці села Ишкарово (Илишевский район). У цьому районі зустрічаються незвичайні грибні знахідки. Однак варто уважніше дивитися не тільки в лісах, на галявинах і узліссях. Навіть біля протоптаних стежок можна зустріти гриби. У цьому районі виростає найбільше рижиков.
 • Село Камишли. Вона стоїть поряд з невеликою річкою. Що стосується грибів, то по берегах річки і за їх межами можна зустріти досить рідкісні гриби. Один з них — жовтий груздь.
 • Село Мовно. Підберезники й білі гриби чекають вас, якщо ви відвідаєте околиці цього села. Але будьте обережні, тому що в лісах та перелісках легко заблукати!
 • Район Млинкомбінату. Цей район славиться своїми опеньками і лисичками.
 • Читайте також: Гриб чешуйчатка: опис видів та особливості приготування

  Залишилося ознайомитися з основними видами грибів, які ростуть в республіці Башкортостан.

  Як вибрати їстівний гриб у лісі (відео)

  Сморчок звичайний

  Цей гриб зустрічається в лісах різного типу. Він невибагливий, тому може рости майже на будь-яких грунтах, навіть на піщаних. Ці гриби можна зустріти найчастіше на узліссях лісу, а також уздовж доріг. Крім їжі, їх застосовують і в медицині. Різні сморчки виглядають по-різному:

 • Сморчок звичайний. Капелюшок нагадує яйце, розбита на клітинки, порожниста, коричневого або охристого кольору. Ніжка дуже ламка, також порожниста, гладка.
 • Сморчкова шапочка. Капелюшок колокольчатого типу із зморшкуватою поверхнею, бурого або яскраво-жовтого кольору. Ніжка тонка, висока, кремового відтінку (може бути чисто-біла).
 • Сморчок конічний. Капелюшок характерної форми конуса з ребристою поверхнею, має оливковий, буре, коричневе забарвлення. Ніжка тендітна, порожниста, білого кольору.
 • Гриби Башкирії (50 фото): де ростуть в Башкортостані, опис, відео

  Також рекомендуємо прочитати:Як виглядають і де ростуть літні опеньки
  Чим корисні і небезпечні гриби грузді для організму людини
  Час і правила збору груздів та інших їстівних грибів
  Технологія і секрети вирощування печериць в домашніх умовах

  Трутовик (чага)

  Гриб-паразит, що росте на деревах, переважно в листяних лісах. Але навіть серед таких паразитів є ті, які можна сміливо вживати в їжу. Але їх всього 2 види:

 • Сірчано-жовтий трутовик. Сам він плоско-округлий, має жовтуватий відтінок. Ніжка дуже щільна і моментально деревенеющая.
 • Строкатий трутовик. Сідлоподібної форми, з бурими лусочками на всій поверхні. Ніжка коротка і товста, щільна, у підстави темно-бурого кольору.
 • Гриби Башкирії (50 фото): де ростуть в Башкортостані, опис, відео

  Лисичка звичайна

  Цей легендарний гриб не потребує представлення. Він один з найпопулярніших, які можна вживати в їжу. Не тільки в Башкирії, але і по всій території Росії лисичка завоювала серця тисяч грибників. Росте групами, тому помітити групу рудих грибочків легше за інших. Поверхня капелюшка щодо гладка, краю часто загорнуті. Ніжка суцільна, пружна і помірно щільна. І ніжка і капелюшок мають помаранчевий колір, причому будь-який відтінок: від світло – до яскраво-помаранчевого. Найчастіше зустрічається в мішаних і хвойних лісах.

  Читайте також: Психотропну дію псилоцибе полуланцетовидной

  Гриби Башкирії (50 фото): де ростуть в Башкортостані, опис, відео

  Волнушка (волнянка)

  У народі називають волнянкой. Цей примірник досить поширений, але найчастіше зустрічається в мішаних і березових лісах. Буває двох видів:

 • Волнушка біла. Капелюшок випуклої форми з загорнутими краями, білого кольору. Ніжка має форму циліндра, який звужується біля основи.
 • Волнушка рожева. Капелюшок може бути опуклою, але іноді і зовсім плоска. Ніжка циліндричної форми, тверда і міцна.
 • Гриби Башкирії (50 фото): де ростуть в Башкортостані, опис, відео

  На вовнянки дуже схожий маслюк. Його важко сплутати з іншими, тому що він має дуже слизову шкірку, яка покрита ніби рослинним маслом. Капелюшок (оливкової або бурого кольору) у молодого маслянка має форму півкулі, але з часом стає розпростертої. Лише іноді краї капелюшки підняті. Пряма ніжка, суцільна і волокниста, циліндричної форми. Має забарвлення трохи світліше, ніж капелюшок. Росте поруч з деревами майже в усіх типах лісів. Майже не зустрічається в гірських і кам’янистих районах.

  Гриби Башкортостану (відео)

  Груздь справжній

  Хитрий гриб значних розмірів, який може легко замаскуватися під шаром впала листя. Найчастіше росте у хвойних і березових лісах. Є кілька видів груздів, кожен з яких цінується по-своєму:

 • Жовтий груздь. З усіх груздів його помітити легше всього. Капелюшок молодих грибів має опуклу форму, але з часом випрямляється. На дотик гладка, при дощі може стати слизової. Має яскраво-бурий або золотистий колір. Ніжка порожня, але при цьому міцна, липка, яскраво-жовтого кольору. На всій поверхні ніжки присутні характерні виїмки.
 • Груздь перцевий. Щільна і м’ясиста капелюшок білуватого відтінку, бархатиста. Ніжка дуже щільна, суцільна, може бути гладкою або злегка зморщеною. Цей гриб відносять до умовно їстівних, але перед вживанням багато грибники рекомендують його добре вимочити або взагалі відварити.
 • Гіркий груздь. Даний гриб трохи менше своїх побратимів, тому знайти його трохи складніше. Згодом плоска капелюшок випрямляється, і в центрі утворюється маленький горбок. Як правило, капелюшок брунатного або червонуватого відтінку. Ніжка тонка, циліндричної форми. Покрита легким пухом, біля основи можна помітити потовщення ніжки. Такі гриби категорично забороняється збирати в зоні підвищеного радіоактивного забруднення, оскільки вони здатні накопичувати в собі шкідливі речовини.
 • Червоно-коричневий груздь. Капелюшок матова, спочатку округла, а з часом набуває вдавленную форму. Як правило, світло-коричневого кольору. Ніжка досить міцна, м’яка, має форму циліндра. Кольором зазвичай не відрізняється від кольору капелюшки. Цей хрящ дуже смачний в смаженому і солоному вигляді.
 • Груздь справжній. «Король» всіх груздів. Капелюшок у молодих екземплярів плоска, проте з часом може приймати форму воронки. Як правило, білого або жовтуватого кольору. Краї капелюшки загнуті з внутрішньої сторони. Ніжка порожня, має форму циліндра, кольором зазвичай не відрізняється від капелюшка. Цей гриб воістину значних розмірів, але його можна не помітити через налипання рослинного сміття.
 • Читайте також: Гриб мокруха: опис видів, місця збору і варіанти приготування

  Гриби Башкирії (50 фото): де ростуть в Башкортостані, опис, відео

  Починаючи ще ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню територія Башкирії щедро винагороджує грибами любителів тихого полювання.