Камені для охолодження віскі: з чого вони виготовлені, як використовувати їх в напої

Камені для охолодження віскі: з чого вони виготовлені, як використовувати їх в напоїКубики для віскі або коньяку, відомі також як Whisky Stones — це абсолютно новий винахід, який допоможе не тільки охолодити благородний напій, але і додасть процесу пиття абсолютно особливий тон. Отже, навіщо потрібні камені для віскі? Як їх використовувати? В цих питаннях варто розібратися детальніше.

Камені для напоїв: як це працює

Відповідаючи на питання, для чого потрібні камені для віскі, слід згадати про те, що цей благородний алкогольний напій п’ють в охолодженому вигляді. Як відомо, при охолодженні таких алкогольних напоїв, як коньяк і віскі, завжди використовувалися кубики льоду. І потрібно сказати, що їх функціональність сумнівна, так як лід охолоджує дуже сильно, часом температура самого напою опускалася нижче 10 градусів, це негативно позначалося на його смакових якостях. Відбувається це із-за застигання ефірних масел, які перестають випаровуватися і давати той самий неповторний запах і смак, тобто під час прийняття напою людина не відчуває його неповторною терпкості і букета, відчуваючи на мові лише насолода або гіркота.

Камені для охолодження віскі: з чого вони виготовлені, як використовувати їх в напоїОптимальна температура коньяку або віскі не повинна бути нижче 18 градусів і вище 21 градуса. Крім того, лід, який має властивість танути, починає розбавляти напій, чому його смак також не стає краще.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Віскі беллс — все про напої: історія, факти, види, bells original

Простіше кажучи, лід для благородних напоїв — це вже минуле століття, і його використовують тільки дилетанти і літні американці, які ще застали часи сухого закону. Тому і були придумані камені для віскі, до речі, все тими ж американцями, а конкретно Ендрю Хеллманом.

Як працюють камені для охолодження напоїв

Насправді принцип дії таких кубиків цілком простий, це цілком може пояснити фізика. Але спочатку трохи про те, що ж являє собою такий камінь. Отже, камені для віскі виготовляються зі спеціального матеріалу — стеатит, або мильний камінь. До речі, саме цей матеріал довгий час використовували для виготовлення кухонного посуду, так як він безпечний і не здатний вбирати смаки і запахи. Для застосування ж в алкогольних напоях стеатит став цінний завдяки ще деякої своєї особливості — висока теплопровідність і теплоємність, тобто такий матеріал дуже швидко акумулює температуру і досить повільно її віддає. До речі, стеатит також активно використовується при будівництві печей та камінів.

Камені для охолодження віскі: з чого вони виготовлені, як використовувати їх в напоїЦікаво, що інтернет повний неоднозначних відгуків про даному нововведенні, і це не дивно. Звичайно, добре розбираються в напоях люди по достоїнству оцінили камені для віскі із стеатиту, а ось ті, хто не особливо вникає в культуру пиття, написали безліч негативних відгуків про те, що камені ці нічого не охолоджують. Варто підкреслити, що про це пишуть саме ті, які люблять класти в благородний напій 3-4 кубики льоду і залити його кока-колою. Звичайно, коли йде порівняння з льодом, то встежити корисність спеціальних каменів дуже складно.

Читайте також: Віскі Макаллан (Macallan) у бочках від 12-30 років і більше

Виготовлення каміння для напоїв

Так як це розумне пристосування, що дозволяє напоїв залишатися холодними, було придумано в США, то треба вважати, що і цей продукт повинен бути зроблений тільки в цій країні. Відразу варто відзначити, купівля каменів обійдеться приблизно в 30$, а то й більше, так як виготовляються ці кубики вручну: їх вирізують і шліфують. До речі, справедливості заради варто відзначити, що якщо товар коштує менше, то це зовсім не означає, що він неякісний, адже матеріал стеатит видобувається також у Бразилії, Індії, Фінляндії і навіть в Росії (на території Карелії).

Як використовувати камені для віскі

Для того щоб кубики функціонували в повній мірі, необхідно зробити наступне:

  • перед першим використанням їх рекомендується помити в теплій воді з використанням губки, так як після шліфування вони можуть бути німого запорошеними;
  • перед тим як кидати їх у склянку з напоєм, їх необхідно потримати в морозилці не менше 2-3 год;
  • для 50 мл напою потрібно 2-3 каменю, якщо ж у склянці всього 20-30 мл, то достатньо 1-2 каміння;
  • після використання кубики необхідно промити у воді, протерти рушником і скласти в полотняний мішечок, в якому вони зазвичай продаються.

Читайте також: Ред лейбл і інші кольори Джонні Вокера

Ще одна особливість цих камінчиків в тому, що їх можна використовувати з таким же успіхом і для підігріву напоїв: їх кладуть в мікрохвильову піч на 30 секунд, потім кидають у чашку з кавою або чаєм.

Охолоджуючі камені для віскі: вибираємо правильно

Камені для охолодження віскі: з чого вони виготовлені, як використовувати їх в напоїОтже, відповідь на питання, навіщо камені для віскі, вже дано, тепер залишилося розібратися в тому, як придбати цей продукт, а не підробку. Відомо, що будь-яку новинку починають копіювати всі кому не лінь, і на сьогоднішній день велика ймовірність нарватися на звичайну китайську підробку. Відомо, що того самого стеатиту, з якого виготовляються кубики, в Китаї немає, тому замість нього використовується звичайний граніт, а він, до речі кажучи, зовсім небезпечний для вживання в харчових цілях:

  • по-перше, це пористий матеріал, який вбирає в себе не тільки запахи, але і саму рідину, внаслідок чого всередині починають рости мікроби;
  • по-друге, граніт радіоактивний.

Справжні камені мають кубічну форму, так що многогранники тощо, — це чистої води фальсифікація. Крім того, ці камінчики продаються виключно в кількості 9-ти штук і тільки в спеціальних полотняні мішечки.