Кастилія-і-Леон — виноробний регіон Іспанії: Вина Кастилії

Я люблю цю область Іспанії. Не тому, що вона відрізняється особливою красою,— навпаки, вона являє собою здебільшого малолюдне плоскогір’я, одноманітний ландшафт якого оживляють хіба що нечисленні овечі отари,— але тому, що в цьому краю виготовляють кращі вина. Деякі з виробників твердо тримаються в руслі традицій і вдало їх застосовують; деякі розвивають зовсім нові напрямки.

СОРТИ ВИНОГРАДУ І СТИЛІ ВИН

Руеда — цю область я б вибрав, якби хотів вручити нагороду за оригінальність. Місцеві білі сорти «вердехо» і «виура» використовуються для виробництва чудових свіжих, ароматних вин, тут також досить багато «совіньйон-блан». Ці напрямки витісняють старомодну «руеда» — крепленую і частково важку. Кращі виробники: Alvarez у Diez, Marques de Grifion, Hermanos Lurton, Marques de Kiscal.

Рібера-дель-Дуеро — район виробництва висококласних червоних вин в Кастилії-і-Леоне. Задовго до того, як у 1982 році регіон набув статусу DO, він був відомий завдяки Vega Sicilia, але тепер компанію цього сильно міцному і довго-живе вину складають інші зірки, деякі з них майже настільки ж гарні: досить назвати кілька — Alion, Ismael Arroyo, Balbas, Carraovejas, La Сірка Alta, Dehesa de los Canonigos, Dominico de Pingus Senorio de Nava, Pedrosa Pesquera, Ribeno. Основний сорт винограду — «темпранільо», відомий тут як «тінто фіно» або «тінта дель паїс».

Читайте також: Як вибирати вина Як вибирати вино – Все про вино: Повне керівництво про вина

Менш дорогі червоні вина поставляються з Торо (DO), і хоча основний сорт винограду тут називають «тінто дель торо», це не що інше, як той же «темпранільо». Він виходить дуже витриманим і містить багато алкоголю. З виробників тут варто шукати Bodegas Farina, а вино — Colegiate Treixadura.

Також рекомендуємо прочитати:

DO-район Бьерзо не випробував на собі перетворень, як це сталося у провідних регіонах, і випускає червоні вина з сильним плодовим ароматом з винограду сорту «менсія». За межами району починають з’являтися вина cigales. Вони виготовляються з винограду сортів «тінта дель пайс» (відомого також як «темпранільо») і «гарнача».

КЛАСИФІКАЦІЯ

Тут немає іншої класифікації, крім як прийнятою у всій країні системи DO.

Читайте також: Вино Cinzano: італійські вермути Чінзано на будь-який смак

ОРГАНІЗАЦІЯ

Багато хто з великих і середніх оптових торговців купують виноград у дрібних виноградарів.

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Малоймовірно, щоб кріплені вина з Руеди з’явилися на експортному ринку, тому ймовірність несподівано натрапити на них дуже мала. В Рібера-дель-Дуеро найбільший з усіх бодег Vega Sicilia виробляє більш легку, більш молоду і більш дешеву різновид знаменитого вина, яка називається Valbuena.

ПРО СМАК

Червоні вина Рібера-дель-Дуеро — одні з найскладніших і довго зберігаються в Іспанії: вони поєднують в собі багатий сливовий фруктовий аромат з інтригуючою димним присмаком. Вина Торо — менш елегантні і гармонійні, але вина Bodegas Farina, витримані в маленьких дубових діжках, володіють хорошим ванільним ароматом, врівноважуючим їх тяжкість. Білі вина Руеди чудові — трав’янисті, освіжаючі і ароматні.

ХОРОШІ РОКИ

Залежність від року збору врожаю в Торо менше, ніж у Рібера-дель-Дуеро, де в недавньому минулому були хорошими 1996,1995, 1994,1993, 1992, 1991, 1990 і 1989 роки. Кращі вина можуть з легкістю зберігати в пляшках до десяти років. Вина Руеди вживайте молодими.

Читайте також: Ріоха – виноробний регіон Іспанії: Вина Ріохи

ЯК ЇХ ПИТИ?

Червоні вина «Рібера-дель-Дуеро» вимагають вишуканих і приправлених прянощами м’ясних страв; аналогічно і «Торо», але їх можна пити і з менш значним приводів. «Руеда» добре гармонує з більшістю рибних страв.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПОКУПЦЯ

ЗА ЩО Я ПЛАЧУ?

Кращі вина Рібера-дель-Дуеро — дорогі, але не всі. Є можливість придбати дуже хороше вино з цього регіону за прийнятною ціною. Вдалим придбанням буде «Торо». «Руеда» певною мірою дорогувата, а «Албариньо» вимагає ще більших витрат.

ДОСТУПНІСТЬ

Це не дуже доступні вина. Тільки найсміливіші винні магазини будуть мати у продажу «Торо» або «Руеда», але якщо хочете придбати вина «Рібера-дель-Дуеро» або «Ріас-Байчас», то шукайте спеціаліста.

КОРИСНІ ВІДОМОСТІ

Рібера-дель-Дуеро 1994 («Ісмаїл Арройо») Gran Reserva — якість 8*, ціна 8*, цінність 8*.

Хороші роки: (Рібера-дель-Дуеро) 1996, 1995, 1994, 1993. 1992, 1991, 1990.

Зауваження про смак: «Албариньо» — позитивно кислувате, з ледь вловимим абрикосовим ароматом; «Руеда» — чисте і часто досить трав’яниста. Червоні вина Рібера-дель-Дуеро — багаті і складні, в той час як «Торо» — великовагові та повнотілі.