Купажований і односолодовий віскі з Шотландії, як впливає купаж на якість напою

Купажований і односолодовий віскі з Шотландії, як впливає купаж на якість напоюНавіть ті люди, які не вживають алкоголь, знають, що віскі це елітний спиртний напій. Його батьківщиною є Шотландія та Ірландія.

Однак, якщо ви вирішите спробувати віскі, вам належить вибирати з великої кількості його видів. Адже його випускають на багатьох підприємствах в основному за кордоном. У нашій країні його тільки розливають. Для виробництва потрібна особлива ліцензія і вивірена рецептура купажування.

Як вибрати

Придбати хороший віскі непросто. Для цього необхідно знати про цей напій трохи більше.

Також рекомендуємо прочитати:

Насамперед, слід сказати, що по технології виготовлення розрізняють односолодовий і купажований алкоголь цього сорту.

Знавці вважають за краще вибирати односолодовий віскі. Для гурманів це ідеальний напій. Всі інші сорти вони вважають другосортними.

Отримують цей алкоголь із солоду ячменю і тільки на одній винокурні. Ніяких інших зернових добавок не потрібно. Будь-купаж в напої можливий, коли віскі різних років виготовлення. Але і в цьому випадку весь алкоголь повинен бути створений на одній винокурні.

Напої, виготовлені за такою технологією, повинні мати витримку не менше трьох років. Але краще, якщо їх вік складає близько десяти років. Звичайно, коштує він дуже дорого, і роблять його тільки в Шотландії та Ірландії.

Основні марки односолодового віскі

 • Купажований і односолодовий віскі з Шотландії, як впливає купаж на якість напоюSingle malt — проводиться на одній винокурні, але іноді має різновіковій купаж.
 • Single cask – однобочковая продукція вищого гатунку.
 • Quarter cask — алкоголь, зберігав в одній бочці, зробленої з американського дуба. Цим обумовлений його насичений аромат і висока міцність.
 • Pure malt це алкоголь, створений з ячмінного солоду, але з різних винокурень.

Читайте також: Камені для віскі і коньяку: навіщо вони потрібні?

Все це можна прочитати на етикетках пляшок. Знаючи всі тонкощі, ви легко зможете розібрати, що саме вибрати.

Купажований віскі є продуктом, який доступний широким верствам населення. Але, незважаючи на це, багато заможні люди воліють пити саме його. Особливо популярний у любителів Шотландський сорт цього п’янкого напою.

Для виробництва цього алкоголю використовується купаж із зернового і односолодового віскі. Такий варіант напою найпоширеніший. Однак, це не означає, що він більш низької якості. Цей купаж дозволяє розкрити багато незвичайний смакових нот. В результаті напій набуває глибини і шовковистість.

Якщо розбиратися, у чому відмінність односолодового сорти алкоголю від купажного, можна прийти до висновку, що ці напої просто різні і кожен з них по-своєму гарний. У того й іншого є свої шанувальники. Різницю між двома сортами такого алкоголю можуть помітити тільки справжні цінителі або справжні гурмани.

Правильний вибір

Купажований і односолодовий віскі з Шотландії, як впливає купаж на якість напоюВибираючи купажований віскі, слідкуйте, щоб його купаж складався не більше ніж з двох сортів алкоголю. Тільки тоді він буде найвищої якості. Слід сказати, що всього відомо близько п’ятдесяти сортів алкоголю, кожен з яких може використовуватися при виготовленні напою.

Основним виробником є, звичайно, Шотландія. Тут випускається достатня кількість сортів елітного алкогольного напою. У тому числі шотландський віскі купажований Johnnie Walker.

Читайте також: Культура пиття віскі: як правильно пити, з чим і з яких келихів

Але виробляється в цій місцевості та елітний односолодовий віскі. В інших країнах, до яких відноситься і Ірландія більшою мірою віддають перевагу купажування віскі. В Америці, наприклад, змішують зерна з жита, пшениці або кукурудзи.

Процес купажування віскі став популярний в середині дев’ятнадцятого століття. В англійському законодавстві є навіть спеціальний закон, який регулює строки витримки створюваного букета запахів.

Додавання зернових інгредієнтів дозволило дещо пом’якшити смак напою.

Але все ж якість виробленого алкоголю більшою мірою залежить від того, наскільки чиста вода використовується при виробництві і які сорти зерна застосовуються. А також не можна забувати, що на створюваний смаковий букет впливає запах дерева, з якого виготовляються бочки.

Класифікація купажного віскі

 • Standard blend. Його витримка всього три роки. Тому напій доступний за ціною.
 • De luxe blend. Витримка цілих дванадцять років. Виробляється такий продукт односолодовим способом і містить більше 35% алкоголю.
 • Premium. Це елітні сорти термін витримки, яких більше дванадцяти років. У нього входять дуже дорогі колекційні марки, які коштують ціле багатство.

Основні відмінності односолодового і купажного віскі

Розглянемо більш докладно, чим відрізняється односолодовий віскі від купажного за способом приготування цього популярного алкогольного напою:

 • Купажований і односолодовий віскі з Шотландії, як впливає купаж на якість напоюОдносолодовий віскі завжди готується тільки на одній винокурні з ячмінного спирту, а в складі купажного вироби є ще й зернові добавки. Це дозволяє значно знизити ціну готового продукту.
 • За своєю якістю купажований віскі трохи поступається елітних сортів, але це практично непомітно неспеціалістам. До того ж він може мати менш в’язкий і м’який смак, що дуже багатьом подобається.
 • Кількість випущених марок у купажного віскі в кілька разів більше ніж у односолодового.
 • смак у купажного алкогольного напою дуже ніжний, з легким шлейфом. У односолодового вироби він глибокий і більш різкий, а післясмак солодкувате.

Читайте також: Джим Бім бурбон: опис напою, існуючі сорти і види віскі

Купажований і односолодовий віскі з Шотландії, як впливає купаж на якість напоюТаким чином, ми переконалися, що обидва напої по-своєму гарні і, головне, при купівлі вік і ціна продукту. І неважливо односолодовий або купажований напій ви придбали, головне, щоб він вам сподобався. За смаком вони не будуть сильно відрізнятися.

Якщо ви маєте можливість відчути аромат купується алкоголю, то повинні знати, що хороший віскі будь-якого виду не віддає спиртом. Якщо вам пропонують елітний напій з яскраво вираженим спиртовим запахом, це підробка.

Купажований віскі низьку вартість після змішування сотки стоїть у спеціальних посудинах, а потім кілька тижнів витримується в бочках. Дорогі сорти набирають свій букет в дубових бочках не менше шести місяців. Це дозволяє отримувати алкоголь надзвичайного смаку.

Останнім часом у нас з’явилося багато сортів так званого купажного віскі. Ці напої привозять в цистернах, і розбавляють водою в місці доставки. Звичайно, коштує такий алкоголь дешево, і що цікаво якість напою не найгірше. Тому якщо вам пощастить, то можна купити пляшечку, іншу розливного купажного алкоголю, який стане приємним доповненням гарного вечора.