Лаціо — регіон виноробства центральній Італії: Вина Лаціо

Батьківщина більшості вин Лаціо — привабливі пагорби Альбаны, на південний схід від Риму. Майже всі вина тут — білі, але навряд чи комусь із нас доведеться спробувати найкраще вино, ніж на цих пагорбах біля містечок Frascati, Marino або Montecompatri, тому що ці яскраві і свіжі білі вина завжди жахливо переносять транспортування з регіону.

З вин Лаціо краще відомо Frascati (DOC), його роблять з «мальвазії» і «треббіано», і воно повинно мати чудово освіжаючим смаком, горіховим і з незвичайною, але привабливою нотою сметани. Але в більшості вин Frascati, які трапляються за кордоном, занадто багато сметанного відтінку і недостатньо горіховою ноти. Основний виробник — Colli di Catone. Вина з сусіднього району DOC Marino зазвичай також не володіють особливою індивідуальністю, але вони свіжіші, ніж Frascati, як і почасти їдкі, яблучно-світлі вина з Montecompatri (DOC). Також добре м’яке і злегка шипуче (frizzante) біле Colli Lanuvini (DOC) і гідне, з фруктовим тоном біле Cerveteri (DOC), але забудьте про вини Est! Est!! Est!!! di Montefiascone (DOC) з північної частини Лаціо біля озера Больсена. Воно рідко буває стоять, і тоді вино має ніжний аромат дягелю і смак мигдальної халви.

Читайте також: Південна Італія – виноробство і вина

Що стосується червоних вин Лаціо, то в Aprilia (DOC) є хороше мерло, Cerveteri (DOC) виробляє грубі, але смачні вина з «монтепунчіано» і «санджовезе», а червоні вина Velletri (DOC) — сумно пилові, але зрілі і м’які.