Лігурія — регіон виноробства Італії

Лігурія простяглася довгою вузькою смужкою землі вздовж звивистого генуезького узбережжя, від Франції до Тоскани. На карті вона виглядає занадто вузькою, і здається, сюди не втиснути багато виноградників. І справді, це один з найбільш низькопродуктивних регіонів виноробства. Проте столиця області, Генуя, славиться як великий кулінарний центр, де придумують чудеса гастрономії, різні страви з риби, морепродуктів, а також деякі найбільш оригінальні в Італії творіння з макаронів. Тому Лігурія виробляє значні обсяги вина, які споживаються одразу. Хороше вино генуезці випивають самі, а вино посередньої якості зникає в вибагливий і нерозбірливих глотках курортників на італійській Рив’єрі.

У деякому роді це ганьба, тому що взагалі-то в Лігурії є дивовижне розмаїття сортів винограду, якимось дивом впихнутых в цей крихітний район. Білий сорт «верментіно» переробляється на вино поза класифікації DOC, має хороший тонкий аромат. Він також є частиною купажу для самого відомого вина Лігурії — Cinqueterre. Воно надходить з виноградників на терасах, оседлавших обривисті скелі високо над морем: це дуже мальовничо, але аж ніяк не високоякісно.

Читайте також: Як вибирати вина

Біле Pigato, все частіше виготовлений як супутнє, може бути більш цікавим, хоча якість його досить мінливо. Що стосується червоних вин, то Ormeasco важко відшукати, але воно часто хороший. Така місцева назва для Dolcetto. Воно чимось нагадує гарний букет гіркою вишні, який зустрічається в п’ємонтських версіях. Тим не менш краща різновид Rossese, що входить в категорію DOC,— це Dolceacqua. Вона дає букети, що варіюються від незвично запашних до сильно сироповых.