Ломбардія — регіон виноробства в Італії: Вина Ломбардії

Якщо Лігурія являє собою всього лише об’єкт швидкоплинного інтересу, то Ломбардія, де знаходиться найбільший промисловий центр Мілан, є важливим районом виноробства. Однак районом недооціненим, головним чином тому, що за всю цю частину Італії представником виступає П’ємонт, який і виробляє у два рази більше вина. І що примітно, вишукані вина всій Італії можна без зусиль дістати в Мілані — за винятком тих, що проводяться практично у нього на задньому дворі, в Ломбардії.

Проблема ж для нас — і, можливо, для самої Ломбардії — полягає в тому, що тут немає якогось одного-єдиного вина або ж видатного сорти винограду, на яких ґрунтувалася б репутація регіону. У Тоскані є Sangiovese і к’янті. В П’ємонті — «неббіоло» і Barolo. А що є в Ломбардії?

Читайте також: Регіональні Бургундські вина

Що ж, насправді — всього потроху. В Ломбардії роблять багато вина і приблизно третина з нього — DOC, тому її жодним чином не можна скидати з рахунків.

Franciacorta — одне з найбільш цікавих вин. Крім непоганих ігристих, нещодавно переведені в категорію DOC, тут є купажі хороших каберне і мерло, гарне горіхове шардоне і навіть трохи піно-нуар. Ці вина як і раніше є DOC і отримали нову назву Тегге di Franciacorta Рідкісна вилазка «неббіоло» за межі П’ємонту — це вино Valtellina DOC, хоча тут воно не завжди чудово і може здатися трішки їдким. Сорт червоного винограду «бонарда» може бути більш щільним, даючи сливове, лакричное вино в Oltero Pavese DOC; «барбера» також дає высококислотные, тягучі червоні вина під тим же самим DOC.

Читайте також: Вина та виноробства Південної Африки

Що стосується білих вин, то іноді вважають, що Lugana, яке виготовляється в околицях озера Гарда, володіє великим характером, ніж більшість вин, що ґрунтуються на «треббіано», хоча, відверто кажучи, це не так важко. Втім, «треббіано»—виноград дуже нейтральний; у своїх кращих зразках Lugana володіє непоганим букетом і гарною кислотністю.

Також рекомендуємо прочитати: