Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відео

Лісів стає менше, а грибників і любителів тихого полювання більше. Тому хочеться знати, де багаті грибами місця. Інша проблема в тому, що у всіх свої смаки. Хтось любить рижики, інший тільки підосичники. Тому гуляти по лісі в пошуках всіх сортів не хочеться. Грибники шукають улюблені гриби і готові їхати за ними «за тридев’ять земель». Але все-таки знати адреса такого місця надійніше.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоГрибні місця розкидані по всій Росії

Опис найбільш грибних місць Росії

Грибні місця розкидані по всій Росії. Де вони знаходяться? По різних округах, областях і районах. Можна знайти перелік найпопулярніших територій.

Іванівська область

Район Южский визнаний екологічно чистим. Для грибників відкрита база відпочинку «Пристань». Тихе полювання тут починається з серпня і триває до першого снігу. Беруть гриби по берегах річки Клязьма. Багато боровиків, красноголовців, опеньків.

Мурманська область

Багата на гриби територія розташована близько Верхнетуломского водосховища. Туристична база «Лісова» чекає любителів груздів всіх сортів, вовнянок, маслюків. Багато білих грибів. На полювання йдуть в прямому сенсі слова з мішками. Красноголовців і підберезників стільки, що їх можна насушити не на один сезон.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоВ Іванівській області росте багато боровиків

Псковська область

На березі Псковського озера стоїть база відпочинку «Лукомор’я». Тут збирають білі гриби боровики і маслюки. Місця такі тихі, що гуляють по лісі не тільки завзяті досвідчені грибники, але й сім’ї з дітьми.

Також рекомендуємо прочитати:Чим корисні і небезпечні гриби грузді для організму людини
Час і правила збору груздів та інших їстівних грибів
Технологія і секрети вирощування печериць в домашніх умовах
Де і які гриби можна збирати: календар збору їстівних видів

Самарська область

На території Шигонского району розташований заповідний Муранский бор. У лісі постійно з’являються гриби. Відразу після дощу можна вирушати на них полювати. Всі сорти, якими багата область, не перерахувати. Найпопулярніші: маслюки, рижики, грузді. Про підосичники і підберезники можна і не говорити.

Читайте також: Яку таємницю приховують гнойовики: гриби від алкоголізму або небезпечний отрута?

Як знайти грибні місця (відео)

Визначаємо грибні місця Волгоградської області на карті

Волгоградська область – приваблива територія для любителів прогулятися по лісу у пошуках смачних і корисних грибів. Ландшафти змінюються, надаючи можливість вибору улюбленого виду лісового продукту. Природні зони покривають понад 400га площі. Вони дивовижно переплітаються по берегах відомих і мало відомих річок: Волга, Дон, Хопра. Види рослинності настільки багаті, що є рідкісні – чорний тополя, і популярні в Росії – береза. В області бережуть ліси, тому займаються штучними насадженнями.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоЗ ранньої весни грибників очікують лисички

Весняні сорти лісових дарів

З ранньої весни грибників очікують лисички. Цілющі руді гриби складно переплутати з іншими сортами. Вони яскравими острівцями визирають із зеленої травневої трави. Лисички ростуть цілими сім’ями, змінюючи колір капелюшків. Вони світло-жовті, яскраво-руді. Вони воліють ялинові, листяні ліси. Які райони люблять лисички:

 • Урюпінськ;
 • Ольховський;
 • Чернишевський.

Інший сорт весняних грибів – гнойовики. Не всі вони їстівні. У їжу можна збирати тільки молоді. У сорту особливий зовнішній вигляд. Великі білі головки м’ясисті. Гнойовики, незважаючи на милозвучна назва, дуже смачні. Їх можна заготовляти про запас. Вдасться поласувати навесні, знайшовши гриби близько компостних ям, на городах, у полі.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоГнойовики, незважаючи на милозвучна назва, дуже смачні

В яких районах шукають гнойовики:

 • Суровікінскій;
 • Чернишевський;
 • Олексіївський.

В травні починають з’являтися боровики. Широкі капелюшки бурого кольору привабливо виглядають з трави. Молоді боровики ваблять червоними головками, щільно сидять на міцній ніжці. Багато боровиків у лісах з осинок:

 • Клетській район;
 • Чернишевський район.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоВ травні починають з’являтися боровики

Початок літнього сезону

Влітку грибів більше. Вони з’являються з червня, у Волгоградській області літніх сортів так багато, що знайдеться на будь-який смак.

Білі гриби. Велика капелюх виглядає як у богатиря, тому сорт вважається шляхетним. Деякі екземпляри можуть вразити своїми розмірами. Діаметр капелюхи доходить до 40см. Зрілість визначають за кольором трубочок під капелюшком. Якщо жовтуваті, гриб готовий. Шукати білі сорти цікаво. Знайшов один, дивись навколо, десь обов’язково сховалися брати. Гриб – хороший сім’янин, одинаків серед сорти практично немає, якщо тільки хто-то вже не побував раніше. Райони грибів розташовані в дубових, березових і соснових місцевостях:

 • Кумылженский;
 • Олексіївський;
 • Городищенський.

Печериці починають збирати наприкінці першого літнього місяця. Сорти вважаються найпоширенішими по області. Особливий смак, відмінна якість.

Грибний сезон у Волгоградській області (відео)

Ростуть печериці в лучних місцях, серед ялин, у дібровах і на пасовищах, яких багато у таких районах:

 • Руднянский;
 • Новоаннинский;
 • Ольховський;
 • Жирновский.

Читайте також: Які гриби ростуть у червні в Підмосков’ї: їстівні та неїстівні

Моховик беруть в липні і в серпні. Багато відмовляють грибів в корисних властивостях, не збирають їх, залишаючи рости далі. Мало хто знає, що тушкована м’якоть моховика, може зрівнятися з білим грибом. Головне, вміти їх готувати. Беруть тільки невеликі екземпляри. Моховик росте серед мохів. Коли ніжку підрізають, вона стає яскраво-синій. Велика кількість можна зустріти в Клетском районі.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоМоховик беруть в липні і в серпні

Липневі і серпневі гриби

У другій половині літнього сезону у Волгоградську область можна приїжджати за іншими представниками лісових мешканців.

Грузді. Світлі капелюшки білих груздів ховаються під листям. Їх липка поверхня спеціально влаштована так, що грибники пошукали груздів, а не просто йшли і збирали. Вийде справжнє полювання, а не прогулянка по парку. Людина отримає справжнє задоволення від збору білих щільних капелюхів. Райони, які чекають за груздями:

 • Лебяжья поляна;
 • Трехостровская станиця.

Заплави і вологі ділянки дадуть можливість зібрати відмінний врожай, забезпечити себе на зиму.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоУ другій половині літнього сезону у Волгоградську область можна приїжджати за груздями

Осінній сезон

Волгоградська область порадує любителів лісу і восени. Після дощів гриби з’являються із землі, як у казці.

Рядовка (або подтопольник). Напівкруглі коричневі капелюшки щільно сидять на міцних ніжках циліндричної форми. Гриб росте збільшуючи капелюшок у розмірах і структурі. Спочатку напівкуляста, потім опукла, пізніше стає плоскою. При переростанні розходиться тріскаючись, ділячись на шматочки. Коричневі гриби змішують з картоплею, смажать і насолоджуються особливим смаком. Назва підказує, де їх краще шукати, — серед тополь. Таких місць багато в районах:

 • Кумылженский;
 • Светлоярский;
 • Ольховський;
 • Руднянский.

Читайте також: Травневі гриби Підмосков’я: їстівні та неїстівні видиНайкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоВ Кумылженском районі ліси багаті подтопольниками

Опеньки. Восени вони просто покривають пні суцільною масою. В основному вибирають старі берези, рідше стовбури листяних порід дерев. Здалеку може здатися, що це не гриби, а наріст світло-коричневого кольору. Капелюшки схожі на кулі, розрізані навпіл, в центрі виділяється горбок. Він покритий коричневою лускою. Щільна біла м’якоть хрумтить, якщо її тушкувати на сковороді. Опеньків багато серед таких районів:

 • Чернишевський;
 • Суровікінскій;
 • хутір Рябовской;
 • Селище Рудня;
 • село Калаче-на-Дону;
 • Шакинская діброва.

Найкращі грибні місця: по всій Росії, Волгоградської області на карті, фото, відеоВосени опеньки просто покривають пні суцільною масою

Зеленушка. Жовтий гриб смачний і ароматний. Капелюшок плоска і напівкругла. Змінює голівку з віком. Капелюшок змінює свій колір від жовтого до зеленого. За структурою вона дуже клейка, складається з дрібних лусочок. Біла м’якоть має грибним ароматом. По запаху він схожий з огірками і ароматом свіжого борошна. Вид – пластинчастий. Широкі зелені і жовті пластинники перетираються в споровий порошок білий. Найбільше зеленушок в Калачевском районі.

Волгоградська область багата на лісові дари, знахідкою буде задоволений грибник в будь-який сезон. Знайти місце можна ближче до свого проживання, можна пошукати по виду грибів. Збирати радять у будь-якому районі області, але є і особливі місця, які порадують рідкісними благородними грибами.

Грибні місця Підмосков’я (відео)

Кращі місця області

Популярністю користуються такі райони і місця Волгоградської області:

 • Близько Цимлянського водосховища;
 • Заплава навколо Волго-Ахтубінська;
 • Село Зубаревка;
 • Острови на Волзі: Голодний, Грошовий, Сарпінський;
 • Місцевості вздовж сховища.

Багато відвідувачі області знайдуть свої місця, які стануть їх таємницею. Вони будуть відвідувати їх кожен рік, розширюючи ареал своєї прогулянки. Але видавати свої таємні стежки грибники не люблять.