Найкращі сорти вина Грузії марки сапераві піросмані твіші вино цинандалі напівсолодке грузинське кріплене

Найкращі сорти вина Грузії марки сапераві піросмані твіші вино цинандалі напівсолодке грузинське кріпленеГрузинське вино відомо по всьому світу, як одну з найкращих. Недарма Грузії називають «Колиска виноробства». Тут вирощують більше п’яти тисяч різних сортів винограду, чотири з яких відомі по всьому світу. У цій статті розглянемо основні марки і сорти грузинських вин із зазначенням їх особливостей. Не можна скласти рейтинг грузинських вин, тому що кожен має особливий смак і аромат і виділити яке – то не було б неправильно. Їх безліч: біле, червоне, сухе, напівсолодке, міцне.

Історія виноробства в Грузії

На жаль, плантації винограду в Грузії за всю історію виноробства неодноразово були знищені загарбниками. Так, наприклад, після вторгнення Тамерлана на місці прекрасних виноградників залишилася гола випалена територія.

Найвдалішим періодом виноробства Грузії вважається часи у складі СРСР. Майже вісімдесят п’ять відсотків усієї винної продукції в СРСР постачала саме Грузія. Всі марки грузинських вин користувалися величезним попитом і було дуже любимо радянськими громадянами.

Також рекомендуємо прочитати:

В даний час Грузія відома у світі виноробства своєї кахетинської технологією виготовлення цього прекрасного напою.

Це спосіб особливого зберігання сонячного напою не в бочках, як це прийнято в усьому світі, а в глечиках квеврі. У такий глечик поміщається п’ять тисяч літрів. Ці глечики зариті в землю по саме горло, що дозволяє зберігати напій в умовах приблизно однакової температури в чотирнадцять градусів, яка вважається найбільш вдалою для бродіння. Досі виноградне сусло в Кахетії чавлять ногами.

Читайте також: Хванчкара: улюблене грузинське вино Сталіна

Прекрасна якість грузинського вина знаменито і унікально, як раз завдяки цьому методу.

Білі сухі:

 • Вино Вазісубані — столове біле кахетинське вино, яке витримується в дубових бочках мінімум півтора року. Має приємний м’який квітковий аромат і багатий смак.
 • Найкращі сорти вина Грузії марки сапераві піросмані твіші вино цинандалі напівсолодке грузинське кріпленеВино Цинандалі – названо на честь села, в якій виготовляється. Воно сухе з шикарним квітково – медовим ароматом. Цинандалі має досить м’який смак. Витримують його два роки. Вартість однієї пляшки Цинандалі буде дорівнювати в середньому вісімсот рублів.
 • Гурджаані – біле грузинське вино, яке виготовляють із таких сортів винограду, як Мцване й Ркацителі, витримується два роки в бочках. Має ніжний смак з невеликою гіркуватістю і ароматом прянощів. Коштує цей сухий напій приблизно 600 рублів за пляшку.
 • Ркацителі – сухе, темне за кольором, має трохи терпкий смак. Аромат абсолютно незвичайний з ягідними і рожевими нотками. Його витримують квеврі, а потім в бочках. Коштує приблизно п’ятсот рублів за пляшку.
 • Табаани – біле сухе грузинське вино, темно – золотого кольору, яке має виражений запах троянди. Смак трохи маслянистий і дуже м’який. Табаани витримують за кахетинської технології.

Білі напівсолодкі

 • Ахмета – напівсолодке з квітково – пряним ароматом і м’яким ягідним смаком. Найкраще букет розкривається, якщо вживати його прохолодним.
 • Тетра – шикарне напівсолодке біле, з квітковим ароматом. Смак досить багатий з нотками меду і ягід. Тетра прекрасно підійде до фруктів або десертів. Найкраще вживати в охолодженому вигляді.
 • Грузинське вино Твіші – дуже свіже напівсолодке золотисте, його краще пити досить повільно, щоб встигнути насолодитися всім букетів смаку Твіші.
 • Чхавері – дуже м’яке на смак напівсолодке, з ніжним квітковим ароматом. Виготовляють його з сорту винограду Чхавері.

Читайте також: Медок — виноробний регіон Бордо, Франція

Червоні сухі

 • Найкращі сорти вина Грузії марки сапераві піросмані твіші вино цинандалі напівсолодке грузинське кріпленеТеліані – темно – бордового кольору з переважно ніжно-барбарисовым і вишневим смаком. Його виготовляється з винограду Каберне Совіньон. Чим довше воно витримується, тим більше розкривається в ньому букет смаку та додаються нові нотки.
 • Напареулі – червоне сухе, темно – гранатового кольору з дуже яскравим ягідним смаком смородини і вишні. Воно витримується мінімум три роки. Виготовляється з винограду сорту Сапераві.
 • Кварелі – є вином першого сорти з дуже багатим смаковим букетом. Коштує приблизно вісімсот рублів за одну пляшку.
 • Мукузані – темно – бордового кольору з яскравим смаком смородини і вишні. Такий смак цей напій набуває при тривалій витримці не менше трьох років. Мукузані вважається одним з кращих вин в Грузії і коштує приблизно 1200 рублів за пляшку.
 • Сапераві червоне, зі свіжим сортовим запахом з переважанням аромату смородини. Смак з невеликою гіркуватістю. Сапирави користується величезною популярністю в світі і коштує приблизно 650 рублів за пляшку.

Напівсухі червоні

 • Вино Піросмані – володіє шикарним сортовим ароматом і дуже багатим смаком. Піросмані виготовляють з винограду Сапераві. Коштувати вино Піросмані буде приблизно 800 рублів за пляшку.
 • Бараконі – червоне грузинське вино, зі свіжим квітковим ароматом і досить тривалим післясмаком
 • Найкращі сорти вина Грузії марки сапераві піросмані твіші вино цинандалі напівсолодке грузинське кріпленеХванчкара – виготовлялося з самого початку виноробства в Грузії. Має дуже багатий смак малини, троянди та квітів. Для виготовлення використовують виноград сорту Муджеретули.
 • Кіндзмараулі – досить відомий грузинський сонячний напій зі свіжим ягідним смаком. Його можна подавати до десертів і фруктів.
 • Ахашені – має ягідний прекрасний аромат. При його виготовленні використовується виноград Сапераві.

Читайте також: Медове

Кріплені

 • Карданахи – це по суті портвейн з яскравим медово – хлібним смаком. Виготовляють його з винограду Ркацителі. Витримують три роки в дубових бочках.
 • Анача — має яскравий смак мадерно відтінків. Для виробництва використовується виноград Ркацителі. Аначу витримують протягом трьох років в дубових бочках.

Десертні

 • Само – має м’який запах стиглих фруктів і троянди. Смак маслянистий з нотками меду.
 • Хихви – має виражений мускатним смак і аромат. Для виготовлення цього напою використовується виноград Ркацителі.
 • Салхино – лікерне, з яскраво бордовим кольором і айвовым запахом. Смак має ягідні та шоколадні нотки. Для його виробництва використовується виноград Ізабелла і Цоликоури. Витримують його в бочках протягом трьох років.

Як вибрати грузинське вино

В даний час ринок вина досить великий. Але при покупці грузинського вина краще купувати його не в супермаркеті, а в спеціальному магазині. Там будуть представлені кращі сорти грузинських вин.

Грузини в основному п’ють біле, так як воно відрізняється легким смаком і п’ється легше червоного.

Щоб купити гарне грузинське вино, то краще всього вибирати відомих виробників – це Мухрани і Марані.