Наливка з чорної смородини

Зміст

  • Рецепт наливки з смородини на горілці
  • Рецепт наливки з смородини на горілці з цукровим сиропом
  • Наливка з смородини на спирту
  • М’ятна настойка зі смородиною
  • Настоянка з червоної смородини на вині
  • Смородинова наливка з горілкою
  • Вишнево-смородинова наливка

Людство ще з часів стародавнього Риму віддавало перевагу всяким наливок і настоянками. В наш же час, в інтернеті, легко знайти мільйони рецептів напоїв з різних ягід. Окремим повагою користуються різні смородинові наливки, розглянемо рецепти найбільш популярних з них.

Почати слід з наливки з чорної смородини, з його класичного варіанту. Цей напій, приготованих в домашніх умовах, відрізняється темним, майже чорним кольором і дуже глибоким ароматом.

Рецепт наливки з смородини на горілці

Мабуть, це універсальний рецепт, він дозволяє зробити напій, як з червоної, так і з чорної смородини. Природно, що залежно від обраних ягід, на смак наливка з чорної смородини буде відрізнятися. Також варто звернути увагу на якість горілки, на Наливка з чорної смородинивідсутність в ній добавок, наприклад червоного перцю, м’яти, пшениці.

Спосіб приготування більшості настоянок однаковий, проте, в класичному варіанті відсутній цукор, його замінює мед в кількості 1/1 з ягідним сиропом. Отже, необхідно взяти 1кг зрілих, перебраних і перемытых ягід чорної смородини і помістити їх в ємність, зверху залити 1л меду (якщо це різнотрав’я) або 1,5 л меду (якщо акація), накрити ємність і поставити його в тепле темне місце на 3 доби. Через це час, струсити бутель і додати горілку, вона повинна перекривати рівень ягід на 2-3 див.

Бутель щільно закрити кришкою і поставити на 2 місяці в тепле темне місце.

Через 2 місяці, напій фільтрується через кілька шарів марлі або вати. Далі в нього слід додати 25% кип’яченою, охолодженою води. Якщо наливка з чорної смородини вийшла недостатньо солодка, в неї можна додати цукор або мед і обов’язково добре перемішати.

Рецепт наливки з смородини на горілці з цукровим сиропом

Основний принцип цієї наливки нічим не відрізняється від першого рецепта, крім того, що замість меду додається цукор. Якщо необхідно отримати більш карамельні нотки, то цукор можна попередньо зовсім трохи карамелізувати на сухій сковороді, тільки ні в якому разі не можна допустити горілого присмаку.

Наливка з смородини на спирту

Це ще один різновид класичного рецепту, однак, в цьому випадку використовується спирт, замість горілки. У цьому випадку, нерозбавлений спирт (в аптеках продається медичний спирт, міцністю 96 градусів), потрібно буде розбавити водою для зменшення міцності в пропорції 2:3 (дві частини наливки до трьох частинах води). При таких умовах, спирт краще вбере екстракт ягідного соку.

М’ятна настойка зі смородиною

Наливка з чорної смородиниОкремо варто сказати про додавання м’яти в різні домашні наливки. Вона надає дуже тонкий аромат. Також, м’ята, вирощена в домашніх умовах, позбавлена тієї горькости, яку можна виявити в дикій. Напій заграє зовсім новими свіжими фарбами. Листя необхідно збирати тільки в період початку цвітіння, тоді в них найбільше концентрат ароматів. Свежесобранную м’яту необхідно перебрати, видалити пошкоджені і засохлі листочки, ретельно вимити і додати в наливку перед додаванням спирту або горілки. Крім цього, можна додати корицю або гвоздику, що додасть більш яскраво виражений аромат.

Настоянка з червоної смородини на вині

Цей рецепт відноситься до розряду швидких, напій буде готовий лише за 1 день. Для приготування необхідно взяти 1кг стиглих ягід червоної смородини, 0,5 л червоного вина. Як і у всіх рецептах, ягоди необхідно перемити і перебрати від зіпсованих, відібрати гілочки і листя. Помістити в емальовану каструлю, залити вином, і накрити фольгою. У фользі виконати декілька отворів зубочисткою.

Поставити каструлю в духовку (50-55 градусів) і протримати там 8-10 годин. Так напій настоюється. Охолодити напій, процідити через кілька шарів марлі або вати і додати 0,2 кг цукру (або замінити його на відповідну кількість меду, але тільки не гречаного, краще всього підійде різнотрав’я), і добре розмішати. Через пару годин можна приступати до дегустації, напій повністю готовий. Зберігати напій можна в скляних, щільно закритих ємностях.

Смородинова наливка з горілкою

Такий напій робиться за таким же принципом, як та наливка чорної смородини, однак колір виходить Наливка з чорної смородини(в залежності від стиглості ягід) від коралового до бурштинового.

Вишнево-смородинова наливка

Це вже рецепт з 2-х видів ягід одночасно. Основний принцип зберігається той же. Ягоди ретельно миють, потім запускається процес бродіння, слідом в тепле темне місце, далі обов’язково процідити, додати цукор, і дегустувати.

Окремо варто сказати про лікувальні властивості смородинової наливки. Смородина здавна використовувалась у лікуванні захворювань кишечника і нирок, при простудах. Таку величезну кількість вітамінів, які є в чорній смородині, складно знайти ще в який-небудь ягоді. Вітаміни, солі, фосфор, залізо, це все те, що організм людини потребує кожен день. Червона і чорна смородина, а також наливки та настоянки на їх основі, що застосовуються при лікуванні простудних і інфекційних захворювань, хворобах серця, при профілактиці анемії та аритмії. А також для підвищення тонусу і самооцінки.