Напої з самогону

Зміст

 • Ароматизація самогону
 • Додання смакових якостей самогону
 • Рецепти міцних напоїв на основі самогону
 • Настоянки з самогону

Самогон, як один з натуральних продуктів, найчастіше використовується виключно в чистому вигляді. Але на його основі, причому в домашніх умовах, можна створити величезну кількість різновидів Напої з самогонунастоянок та інших міцних напоїв, які не будуть поступатися благородним і елітним продуктів алкогольної промисловості. Крім того, настоянки на базі самогону володіють лікувальними властивостями. Користь таких настоянок пояснюється тим, що в їх рецепти можуть бути включені різні види трав, ягід, прянощів, сухофруктів, які й наділяють самогон цілющими якостями.

Важливим моментом виготовлення міцних напоїв, основна складова яких представлена самогоном, є висока якість останнього. Бажано використовувати добре очищене самогон ( в ідеалі – з подвійним очищенням). Завдяки цьому можна зробити так, що «благородні» напої, такі як джин, віскі, коньяк та інші, створені в домашніх умовах, стануть гідною конкуренцією їх оригіналів. Причому рецепти напоїв і настоянок на базі самогону досить прості і доступні.

Ароматизація самогону

Самогон являє собою такий напій, який просто неможливо повністю очистити від запаху. Зате йому можна надати найбільш прийнятний і приємний запах для споживача. Самогон та інші спиртні напої домашнього приготування можуть бути вдосконалені і створено шляхом додавання до їх рецепти смакових і ароматичних складових, спектр різноманітності яких досить широкий. Такі добавки поділяються на натуральні і штучні. Використання останніх в домашніх умовах без спеціальних знань і навичок може нести загрозу для здоров’я. Куди безпечніше, нехай набагато складніше і довше, використовувати для виготовлення міцних напоїв домашнього виробництва натуральні інгредієнти, які можна отримати з рослинної сировини.

Напої з самогонуНадають приємний запах самогону глюкозиди та ефірні олії, які містяться в рослинах, що використовуються в якості ароматичних добавок. Крім того, за їх допомогою можна домогтися поліпшення смаку і кольору напою.

У різних рослинах ефірні масла містяться в певних місцях. Це можуть бути листя, коріння, суцвіття, кора, плоди, бруньки, насіння. Причому, при їх збиранні необхідно знати, у який саме час спостерігається максимальна концентрація глюкозидів в рослині. Так, наприклад, суцвіття найкраще збирати в перші дні його цвітіння. Кору – навесні, у період руху соку.

Приємний аромат самогону та інших напоїв на його основі можна надати, додавши до них:

 • листя кропу, естрагону, чаберу, лавровий лист і майоран
 • плоди кардамону, ванілі і перцю
 • кору кориці та дуба
 • насіння гірчиці, кмину, анісу і мускатного горіха
 • нирки берези, сосни і бузку
 • квітки гвоздики і шафрану
 • корені хрону, радіоли, імбиру, золотого кореня і пастернака.

Завдяки більшості рослинних добавок, самогон та інші спиртні напої домашнього приготування, які містять їх у своєму складі, володіють лікувальними і тонізуючими властивостями. Наприклад, широко застосовуються в якості лікувального засобу самогонні настоянки глоду, заманихи, золотого кореня і елеутерококу.

Найбільш часто для видобування ефірних олій з рослин застосовується такий спосіб як наполягання на самогоні. Під час настоювання він насичується речовинами, що містяться в рослині, внаслідок чого змінює і смак, і запах самогону. Процес насичення може тривати від трьох до п’яти тижнів, поки ароматизуючі речовини рослини повністю не розчиняться в самогоні.

Додання смакових якостей самогону

Найбільш швидким та простим способом поліпшити смак самогону є додавання в нього цукрового сиропу, меду або варення. Але такий спосіб лише підсолодить смак напою і зробить його трохи м’якше. Щоб Напої з самогонунадати певний присмак самогону, необхідно докласти трохи сил і запастися терпінням. Адже, як уже говорилося раніше, додавши у напій яку-небудь рослинну добавку, необхідно дати йому настоятися досить тривалий час.

Додати певний смак самогону можна не тільки після його виготовлення. Вибравши той чи інший компонент в якості вихідної сировини, можна заздалегідь припустити який смак буде властивий кінцевого продукту. Так, наприклад, цедра лимона, апельсина і помаранчева цедра додадуть самогону та напоїв на його основі гіркуватий смак. Пряно-пекучі смакові властивості настоянкам додадуть кардамон і мускатний горіх. Зробити напій гіркувато-пряним можна шляхом додавання в нього шафрану або розмарину. За допомогою бадьяна і кориці самогон стане гіркувато-гірким. Ваніль і лист лавра зроблять його просто гірким. Помірно-пекучим напій буде, якщо в нього додати духмяний перець, а от якщо потрібно отримати пекучі напої, можна додати їх рецепти імбир, чорний перець і гвоздику.

Рецепти міцних напоїв на основі самогону

Зовсім не є рідкістю на застілля самогон та інші спиртні напої домашнього приготування. Багато господарі дуже пишаються своїми алкогольними шедеврами, створеними власноруч і в домашніх умовах. Адже на основі самогону можна зробити такі напої як джин, віскі, ром, коньяк, бренді, кальвадос і абсент. Однак це зовсім не означає, що перераховані напої будуть стовідсотково відповідати оригінальному смаку, аромату чи кольором, але відтінки благородних напоїв знайдуть, безсумнівно. Існують рецепти напоїв на базі самогону різного ступеня складності, але в статті будуть представлені найбільш популярні з них.

Віскі

Отримати віскі в домашніх умовах можна шляхом додавання в самогон, Напої з самогонуперегнаного один раз, 50 г меду (на 3 л основи), щіпки ванілі, приблизно 50 г (або ? плитки), попередньо розтопленого шоколаду і 2 чайних ложок кориці.

Замість шоколаду можна використовувати також розтоплені іриски з насиченим смаком шоколаду. Отриманий розчин необхідно настояти як мінімум 3 дні, після чого в нього потрібно додати холодної кип’яченої води в співвідношенні 1:1. Звістка об’єм рідини потрібно вдруге перегнати.

Колір, властивий віскі, самогону надається шляхом фарбування за допомогою паленого цукру.

Розвести, отриманий напій потрібно до 40 °С.

Джин

В домашніх умовах джин може бути отриманий шляхом додавання до 3 л самогону 400 г ягід ялівцю, добре попередньо розім’ятих. Отриману суміш потрібно наполягати близько двох тижнів. Також можуть бути використані такі добавки як коріандр, кориця, мигдаль і лимонна цедра. За бажанням додаються в домашні рецепти джина аніс, фенхель, солодка, та ісопу. Їх можна додати всі або тільки ті, аромат і смак яких хочеться відчувати в кінцевому продукті.

Настояна рідина переганяється другий раз. У результаті виходить напій з терпким і сухим смаком як у джина.

Ром

Напої з самогонуДля виготовлення рому в домашніх умовах необхідно змішати ? частина грейпфрута, 200 г родзинок (бажано білого) з 3 л самогону. Суміш настоювати 2 тижні. Після чого за допомогою паленого цукру надати бажаний відтінок напою. За бажанням рецепти домашнього рома можуть бути додані аніс і ваніль.

Коньяк

Щоб отримати хороший коньяк в домашніх умовах дуже важливо брати в якості основи двічі перегнаного самогон (3 л). Поставивши на вогонь (в емальованому посуді) додати чорний перець, лавровий лист, трохи чаю і кави, соду, цукор і ваніль. Рецепти домашнього коньяку відрізняються співвідношенням зазначених складових.

Довести рідину до кипіння, накрити і дати повністю охолонути. Потім розчин фільтрується і розбавляється до отримання 40 градусної міцності.

Є й більш складні рецепти коньяку. До їх складу входить величезна кількість смакових добавок. Найчастіше це кора дуба, калган, чорнослив, гвоздика, родзинки, мускатний горіх, коріандр і ін

Кальвадос

Напої з самогонуКальвадос в домашніх умовах виходить шляхом змішування самогону з яблучно-грушовым вином. Причому вино повинно бути двічі перегнано. Наполягати розчин необхідно близько місяця. Після чого ще раз перегнати.

По суті, домашній кальвадос являє собою звичайний яблучний самогон.

Абсент

Отримати абсент в домашніх умовах можна виготовлення самогону на основі різних трав. Їх стандартний перелік включає в себе: гіркий полин, аніс, коріандр, дягель, фенхель, ісопу, меліса, м’ята, лакриця, бадьян, аїр та інші трави. Напої з самогонуЗмішувати їх можна в різному поєднанні залежно від рецепту.

Спочатку в самогоні замочується полин і настояти 3 дні. Потім додається суміш інших трав і цукровий сироп. Знову необхідно настояти 5 днів. Після цього потрібна повторна перегонка настоянки. На виході абсент повинен бути фортецею близько 70 °С.

Бренді

Самостійно бренді може бути виготовлений шляхом подвійної перегонки виноградного або фруктового вина.

Настоянки з самогону

Рецептів настоянок на базі самогону існує величезна кількість. Всі вони досить прості у виготовленні, але суттєво відрізняються за інгредієнтами і своїми властивостями.

Найбільшою популярністю користуються настоянки, рецепт яких перевірений роками.

Для отримання «Лимонної настоянки» необхідно взяти 100 г цедри лимона, 5-6 горошин чорного перцю, щіпку солі і додати в літр самогону. Настоювати не менше 5 тижнів. Після перегнати.

«М’ятна настойка» виготовляється шляхом змішування літри самогону та 100 г м’яти, 1 ст. л. кропу, чайної ложки ялівцевих ягід, щіпки кориці. Суміш настоюється два тижні, після чого фільтрується.

Напої з самогонуВсім відома «Перцева настоянка» виходить допомогою двотижневого настоювання 1 л подвійного самогону, доданими до нього 3 краплями олії кардамону, 20 г чорного перцю і 5 г запашного. Після настоювання необхідно відфільтрувати.

Настоянка «Полинова» робиться шляхом замочування полину у літрі самогону з додаванням 100 г анісових насіння. Наполягати необхідно протягом 3-4 тижнів, після чого відфільтрувати.

«Горобинова настоянка» створюється шляхом настоювання 2 л ягід горобини в 1 л самогону протягом трьох тижнів. Після чого фільтрується.