Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та Ізраїлю

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюКількома роками раніше допустити думку про появу гранатового вина не міг навіть самий сміливий винороб. Незважаючи на те, що гранат соковитий, в ньому недостатньо цукру для підтримки природного процесу бродіння, а додавання нових інгредієнтів, в свою чергу, порушує баланс, спотворюючи смак напою. Перші спроби промислового виробництва гранатового вина датовані 80-м роком минулого століття. Винороби з Ізраїлю представили першу пробну партію нового напою, який дуже швидко завоював популярність у світі.

Ключова особливість

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюУ світі існує всього декілька сортів гранатів, які повністю підходять для природного процесу виноробства, один з них, як вже згадувалося раніше, вивели в Ізраїлі. Крім того, даний гранатове вино можна спробувати у Вірменії, де цей напій дуже цінується і проводиться навіть приватними домогосподарствами.

Цей продукт представлений у світі під брендом Rimon, а плоди для нього вирощуються на території Верхній Галілеї. Даний продукт відноситься до класу сухих вин, не містить додаткових підсолоджувачів і повністю натуральний.

Також рекомендуємо прочитати:

Представлені на ринку інші аналоги, так чи інакше, містять додатковий обсяг цукру, в результаті чого напій виходить дуже солодким, іноді навіть нудною. Хороший винороб здатний впоратися з цим шляхом додаткового бродіння або зіставлення з іншими інгредієнтами, наприклад, азербайджанський бренд більш кислий, ніж вірменський. Також існують і вітчизняні варіації вина з граната.

Технологічний процес

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюВиноробство з використанням граната не відрізняється кардинально від традиційного варіанту. Гранатовий сік володіє більшою кислотністю за наявності вітаміну С і заліза. В процесі виробництва алкоголю цю знижують кислотність, після чого починається звична бродіння. Якщо розглянути детальніше, то процес приготування гранатового вина можна розділити на декілька етапів:

  • підготовка: плоди збирають, миють і чистять;
  • приготування: фрукти поміщають в баки для бродіння, додають інгредієнти;
  • бродіння: формується розчин залишають на деякий час, цей процес припиняється при концентрації спирту в суслі на рівні 7%.

Читайте також: Все про портвейні — напій, який люблять пити в Португалії

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюВинороби з Вірменії, як і з Ізраїлю, використовують як спеціальний сорт граната, так і звичайний. В результаті виходять дві лінійки алкоголю: суха і напівсолодка. Більшість марочних напоїв з Вірменії або Азербайджану витримані протягом 10 років в бочках з французького дуба, що є умовним стандартом для десертних аналогів. Кінцева міцність напою не перевищує 16 градусів.

Найіменитіша «винокурня» Вірменії

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюВірменське гранатове вино, як і ряд інших алкогольних напоїв, виробляють в основному на базі тресту «Арарат». Старовинні традиції виноробства, дотримання всіх міжнародних вимог і вивірена рецептура робить продукцію цього вірменського виробника однією з найбільш іменитих не тільки в СНД, але і на Заході.

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюАзербайджан, втім, також не відстає від свого конкурента. Територія цієї держави придатна для вирощування необхідної селекції граната, що і дозволило винам з Азербайджану вийти на глобальний ринок.

Краще вірменське вино, виготовлене з гранатів, на думку ряду сомельє, це — Arame (червоне, напівсолодке). На відміну від сухих аналогів з Ізраїлю або Азербайджану, Arame більше підходить масовому споживачеві, так як володіє кращими смаковими якостями. «Арам» має густим, насиченим смаком, відмінно підійде для чистого смакування або ж як зміни напою під м’ясні страви. За кольором «Арамэ» насичено-червоний, рідше коричневий, смак терпкий, яскраво виражений. Вірменське вино цінується за високу якість, відточене роками дотримання рецептури та шліфування отриманих умінь, і «Арамэ» не є винятком.

Читайте також: Турень – виноробний регіон Луари, Франція: Вина Турени

Корисно для здоров’я?

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюВ невеликих обсягах будь-яке вино несе переважно користь для організму, стимулюючи кровотік і підтримуючи імунну систему.

Гранатовий сік сам по собі є дуже потужним антиоксидантом, вино з цих плодів повністю зберегло корисні властивості аналога, в результаті чого напій користується попитом в якості основи для лікарських настоїв. Висока концентрація ліноленової кислоти, що міститься у вині з гранатів, дозволяє прискорити процес виведення канцерогенів з організму людини, що також є вагомим перевагою даного напою.

Втім, обговорюючи, чи варто пробувати гранатове вино з Вірменії, Ізраїлю або Азербайджану, не можна забувати і про унікальний, терпким смак цього напою. Спробувати такий напій варто хоча б заради солодкуватого аромату, вираженого фруктового смаку і яскравого післясмаку. Також варто відзначити, що перераховані переваги характерні виключно для натуральних вин, виробництво яких проходить вивіреної рецептурою.

Кілька слів про правильному вживанні вина гранатового

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюВино Arame традиційно подається охолодженим, це можна застосувати і для інших сортів. Вірменські винороби рекомендують подавати напій, коли його температура впала до 12 градусів. п’ють вони легко, залишає після себе виражене горіхове післясмак з акцентом вишні і тютюну.

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та Ізраїлю

Справжній вірменський алкоголь не володіє нудотним смаком, навпаки, солодкість напою здається природним і доречним. Багато цінителі статусних вин воліють смакувати цей алкоголь без закуски, так букет напою буде більш запам’ятовується.

Читайте також: Другі вина Медок Франція

Гранатове вино відноситься до розряду десертних, за винятком кількох міцних видів, і подається з фруктами, сиром. На відміну від аналогів з винограду, напої з граната більш густі, ароматні, переплутати натуральний продукт з підробкою досить важко.

Про підробки

Перед тим, як купити вино їх граната в магазині варто звернути увагу на декілька чинників, за якими просто визначити чи є напій сурогатом або ж низькопробної сумішшю. Ось деякі з них:

  • Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та Ізраїлюетикетка відсутня або пошкоджена;
  • напій володіє вкрай рідкою консистенцією;
  • не вказана країна-виробник або ж немає знаків конкретного підприємства;
  • відсутні деякі дані про склад;
  • виражений запах етилу;
  • нудотно-солодкий смак, хімічний присмак.

Гранатові вина поки що не складають істотної конкуренції виноградним аналогам, зважаючи на обмеженість сортовий бази для виробництва. Однак це дає можливість одразу ж визначити, є чи куплений напій підробкою. Якщо алкоголь виготовлений не у Вірменії, Азербайджані чи Ізраїлі, то, цілком імовірно, на вітрині виставлено підробка, яка лише має присмак граната з-за додаткових домішок.

Можна приготувати таке вино в домашніх умовах?

Наведено подробиці виготовлення гранатового вина, порівняння вин з Вірменії (Arame) та ІзраїлюГранатове вино досить примхливе у обробці і вимагає певної вправності. Перед процесом підготовки алкоголю варто ретельно вивірити рецептуру, додавши більше цукру для дотримання солодощі напою. Точної формули немає, найбільш поширена залежність – 350 грам цукру на літр соку. В іншому технічний процес нічим не відрізняється від аналогічного для виготовлення виноградного.